EXP GDC Bağlantılı Laptop Sıkıntısı

Axxeque

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İyi akşamlar. Elimde Ideapad 310 laptop var. EXP GDC ile RX 570 bağladım. Aygıt yöneticisinde bir problem gözükmüyor kartı görüyor fakat bazı oyunlarda RX devreye girmiyor dahili ekran kartları devre dışı ve kaldırdığım halde ama bazı oyunlarda (ÖRN: PUBG, For Honor) otomatik olarak devreye giriyor. Masaüstü sol tık yaptığımda veya oyun üzerinde sol tık yaptığımda "Grafik İşlemciyle Çalıştır" ayarlarına geldiğimde RX gözükmüyor. Problem tam olarak nedir ve çözüm için yardımınızı talep ediyorum.

KS

Axxeque

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Denileni yaptım. Şuan NVIDIA ekran kartından kurtuldum hiç gözükmüyor.Intel ve RX gözüküyor sadece ama oyunlara girince problem gene aynı hocam. RX ile girmiyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Axios' Alıntı:
Denileni yaptım. Şuan NVIDIA ekran kartından kurtuldum hiç gözükmüyor.Intel ve RX gözüküyor sadece ama oyunlara girince problem gene aynı hocam. RX ile girmiyor.

Tüm çözüm önerileri oradaki linkte var biraz bakıp size geri dönüş sağlarım.

Aslında şöyle bir çözüm daha var ancak pek önerilmez. Sistemdeki entegre grafik birimini yani INTEL işlemci içindeki GPU 'yu devre dışı bırakabilirsiniz bu sorunu çözecektir tek GPU kalacağından kalanı kullanır ama Laptop görüntüsü grafik birimi kalmadığından gidecektir pek önerilmez bu yüzden.

Bu arada RX 570 sürücüleri tamamen güncel ve kurulu değil mi?

Bu arada bir ayar hatırladım onuda yapın öyle deneyin.

Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri bu konuma girin ve sistemi Yüksek Performans ayarına alın ve Plan ayarlarını değiştire tıklayın. Bu pencereden gelişmiş güç ayarlarını değiştire tıklayın ve açılan pencerede PCI Express altındaki Bağlantı durumu güç yönetimi ayarını Kapalı yapın ve Uygula/Tamam hepsi bu kadar böyle deneyin birde.

KS

Axxeque

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Sürücüler kurulu ve güncel(Sadece Radeon programı).Başka sürücü var mı bilmiyorum. Denetim Masası ile ilgili söylediklerinizi yaptım fakat olmadı.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Axios' Alıntı:
Sürücüler kurulu ve güncel(Sadece Radeon programı).Başka sürücü var mı bilmiyorum. Denetim Masası ile ilgili söylediklerinizi yaptım fakat olmadı.

Aslında ikisi de kurulur hemAdrenalin 2019 Edition hem Catalyst yazılımı ilk attığım Lenovo bağlantısında nasıl açıldığı ve ayarların yapıldığı yazıyor zaten bakmadınız mı. Her çözüm orada yazıyor ekstra bir şey bulamadım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri