Exvega Andromeda ✍ İlk İzlenimler

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Kodu da siz yazdıysanız helal olsun size :D Marka koltuğu geri isteyecek o kadar yani.

KS

S O V I E T

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
51
Kodu da siz yazdıysanız helal olsun size :D Marka koltuğu geri isteyecek o kadar yani.
Böyle bir durum yaşanamasın diye koltuğu satın aldım :D Eğer markayla anlaşabilirsek ve ben de vakit bulup bu baldır desteğinin mekanizmasını yapabilirsem, bu destek için alacağım yastığı kaplanması için onlara göndermeyi düşünüyorum. Dışarıda bir yerde kaplattırırsam aynı kumaşı muhtemelen bulamayacağım ve renkler birbirini tutmayacak diye düşünüyorum. Ayrıca kodu da ben yazdım, bu tarz cihazlarla böyle bir işe girişmek isteyen olursa yardımcı olmak için buradayım. Sadece ışık yakıp kapatmak olarak düşünmeyin arkadaşlar, bilgisayarınızı bile bu tarz cihazlar sayesinde telefonunuzdan açıp kapatabilirsiniz.

EmirAladağ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
Böyle bir durum yaşanamasın diye koltuğu satın aldım :D Eğer markayla anlaşabilirsek ve ben de vakit bulup bu baldır desteğinin mekanizmasını yapabilirsem, bu destek için alacağım yastığı kaplanması için onlara göndermeyi düşünüyorum. Dışarıda bir yerde kaplattırırsam aynı kumaşı muhtemelen bulamayacağım ve renkler birbirini tutmayacak diye düşünüyorum. Ayrıca kodu da ben yazdım, bu tarz cihazlarla böyle bir işe girişmek isteyen olursa yardımcı olmak için buradayım. Sadece ışık yakıp kapatmak olarak düşünmeyin arkadaşlar, bilgisayarınızı bile bu tarz cihazlar sayesinde telefonunuzdan açıp kapatabilirsiniz.
Hocam tum yazilarinizi okudum bir sorum var ciddi anlamda sirt agrilarim var skolyoz ve romatizmam var bu beni rahat ettirirmi birde boynumu yaslamak istiyorum bu andromedanin bas kismi one dogru eğik nasil yasliyacagizki boynumuzu oraya simdiden tesekkur ederim

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633
Hocam tum yazilarinizi okudum bir sorum var ciddi anlamda sirt agrilarim var skolyoz ve romatizmam var bu beni rahat ettirirmi birde boynumu yaslamak istiyorum bu andromedanin bas kismi one dogru eğik nasil yasliyacagizki boynumuzu oraya simdiden tesekkur ederim
iade varsa iade ediğ hawk alabilirsiniz

KS

S O V I E T

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
51
Bel kısmındaki yastığı hizaladığınızda çok güzel iş yapıyor. Benim böyle medikal şikayetlerim olmadığı için ne derece iyi gelir bir şey demem doğru olmayacaktır ancak koltuğun oturma kısmı masanızdaki boşluğa girebilirse eğer kendinizi masaya doğru çekip başınızı da yastığa yaslayabilirsiniz. Ancak ben sadece bir şey okurken yada izlerken bu pozisyona geçiyorum. Masadan uzak kalıp bir de başınızı geriye yaslarsanız, evet bu sefer duvarı izlemeye başlıyorsunuz. Bu noktada bilgisayarınızın/monitörünüzün masadan yüksekliği de önemli, şahsen ben laptopu stant ile birlikte kullanıyorum. Hem bilgisayar yerden yüksek hem de ben masaya yakın olunca başımı geriye yasladığımda dahi ekrandaki metinleri okuyabiliyor yada görselleri izleyebiliyorum. Benim POV'den görmenizi sağlayabileceğim bir yol olsaydı da daha detaylı gösterebilseydim keşke.

Yine de dediğim gibi, medikal sorunlarınıza ne derece iyi gelebileceğini kendim yaşamadığım için aktaramıyorum. Her ihtimale karşı iade şartlarını okuyup öyle sipariş vermeyi düşünebilirsiniz, satın alma tarihinden sonraki 30 gün içerisinde iade hakkınız var diye biliyorum.

Edit:

Yazınıza şöyle tekrar bir göz gezdirdim, baş kısmının öne eğik olmasına takılmayın. Siz baş kısmına değil, oraya takılması için gönderilen yastığa başınızı yaslıyorsunuz zaten. Ben tam boyun kısmı ve üstüne denk gelecek şekilde ayarladım yastığı, gayet rahat ediyorum geriye yaslandığımda. Ayrıca ürün hakkında daha fazla fotoğraf vs. isterseniz de benimle özelden iletişime geçebilirsiniz, merak ettiğiniz her yerin fotoğrafını atabilirim.

EmirAladağ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
Bel kısmındaki yastığı hizaladığınızda çok güzel iş yapıyor. Benim böyle medikal şikayetlerim olmadığı için ne derece iyi gelir bir şey demem doğru olmayacaktır ancak koltuğun oturma kısmı masanızdaki boşluğa girebilirse eğer kendinizi masaya doğru çekip başınızı da yastığa yaslayabilirsiniz. Ancak ben sadece bir şey okurken yada izlerken bu pozisyona geçiyorum. Masadan uzak kalıp bir de başınızı geriye yaslarsanız, evet bu sefer duvarı izlemeye başlıyorsunuz. Bu noktada bilgisayarınızın/monitörünüzün masadan yüksekliği de önemli, şahsen ben laptopu stant ile birlikte kullanıyorum. Hem bilgisayar yerden yüksek hem de ben masaya yakın olunca başımı geriye yasladığımda dahi ekrandaki metinleri okuyabiliyor yada görselleri izleyebiliyorum. Benim POV'den görmenizi sağlayabileceğim bir yol olsaydı da daha detaylı gösterebilseydim keşke.

Yine de dediğim gibi, medikal sorunlarınıza ne derece iyi gelebileceğini kendim yaşamadığım için aktaramıyorum. Her ihtimale karşı iade şartlarını okuyup öyle sipariş vermeyi düşünebilirsiniz, satın alma tarihinden sonraki 30 gün içerisinde iade hakkınız var diye biliyorum.

Edit:

Yazınıza şöyle tekrar bir göz gezdirdim, baş kısmının öne eğik olmasına takılmayın. Siz baş kısmına değil, oraya takılması için gönderilen yastığa başınızı yaslıyorsunuz zaten. Ben tam boyun kısmı ve üstüne denk gelecek şekilde ayarladım yastığı, gayet rahat ediyorum geriye yaslandığımda.
teşekkü rederim evet imkanımız olsaydı fotograf görsek süper olurdu hocam süet kumaş kaplanmış baya terletir diyed üşünüyorum o konuda ne diyorsunuz

KS

S O V I E T

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
51
teşekkü rederim evet imkanımız olsaydı fotograf görsek süper olurdu hocam süet kumaş kaplanmış baya terletir diyed üşünüyorum o konuda ne diyorsunuz
Kaplamanın süet olup olmadığı hakkında bir şey diyemiyorum, dokusu süete benziyor evet ancak Exvega kendi sayfasında "Premium kumaş" yazmış sadece. Takdir edersiniz ki henüz yaz aylarında deneme fırsatım olmadı, şu ana kadar kullanımımda da terletme konusunda herhangi bir sorun yaşamadım. Kız arkadaşıma anlattığımda da, kendisi de kumaşı görmedi, sadece benim anlatabildiğim kadar biliyor, "Terletmez mi o?" diye sordu fakat şu an için öyle bir şikayetim yok.

EmirAladağ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
Kaplamanın süet olup olmadığı hakkında bir şey diyemiyorum, dokusu süete benziyor evet ancak Exvega kendi sayfasında "Premium kumaş" yazmış sadece. Takdir edersiniz ki henüz yaz aylarında deneme fırsatım olmadı, şu ana kadar kullanımımda da terletme konusunda herhangi bir sorun yaşamadım. Kız arkadaşıma anlattığımda da, kendisi de kumaşı görmedi, sadece benim anlatabildiğim kadar biliyor, "Terletmez mi o?" diye sordu fakat şu an için öyle bir şikayetim yok.
çok teşekkür ederim

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Ben yaklasik 1 yildir kullaniyorum. Istanbul da oturuyorum odam Boydan boya ofis cami disaridan 2-3 dereve daha sicak tutuyor odayi bu sartlar altinda klima yokken sırtınızı yaslayip uzun süre durunca terletiyor. Zaten terletmemesi cok imkansiz olurdu araba koltuklari da terletiyor ona kiyasla. Ben sirtimi fazla yasamiyorum ama siz yaslamak icin alacaksiniz. Kesin terletmesin derseniz oyuncu koltugu almamaniz lazim butun hepsi yerletiyor kumas olsun exvega olsun hepsi dogal bisey çünkü ofis sandalyeleri fileli olanlar terletmez ergonomik olanlar

Valarfea

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba arkadaşlar,

Oyuncu koltuğu bulmak, seçmek büyük meziyet. Birbirine yakın fiyat bantlarında, farklı farklı modeller ve markalar ile internetin her köşesinden size göz kırpan onlarca oyuncu koltuğu var. Kimisi "oyuncu koltukları bir zırva, alın bir ofis koltuğu bakın rahatınıza" derken kimisi ise bu sevdadan vazgeçemiyor. Ben de vazgeçemeyenlerden birisi oldum.

Bugün ExVega Andromeda hakkındaki ilk izlenimlerimi paylaşacağım.

Öncelikle satın alım sürecinden bahsedeyim, Cumartesi akşamı mesai saatleri sonrasında siparişimi verdim. Siparişte "Visco sünger" ekstrası olmasından dolayı bir süre bekleyeceğimi düşünüyordum. Ancak pek de beklediğim gibi olmadı, Pazartesi akşamı ürün kargoya verildi ve bugün, Salı günü, öğleden sonra elime ulaşmıştı. Gerek ürünün hazırlığı, gerekse kargo süresinden son derece memnun kaldım. Farklı forumlarda "Şu kadar bekledim; bu kadar gündür kargoya verilmedi" gibi yorumları daha öncesinden okumuştum ancak kendi siparişimde böyle bir durumla karşılaşmadım. Kendileri bana gönderdikleri kargoda UPS ile çalışıyorlardı, kargo firması da Ankara'dan gönderilen kargoyu ertesi gün teslim ederek beni gayet memnun etti.

Sizi nasıl bir kutu karşılayacak?

Aşağıda fotoğrafını da gösterdiğim gibi, kutunun kenarından taşan kısımları olsa bile, kutunun içi dizaynı bağlamında düzgün bir kutulama karşılıyor sizi. Burada bir istisna bırakacağım, aşağıda fotoğrafını da göreceğiniz kutudan dışarı çıkan o parçanın kırılma ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu düşünmekteyim. Bana kırılmadan gelmiş olması sağlamlığını mı kanıtlar yoksa şansını mı bilemiyorum.

Kutuyu açtığınızda sizi karşılayan parçalar
Ekli dosyayı görüntüle 17025Ekli dosyayı görüntüle 17024
Kutudan dışarı çıkan, koltuğun geri yatmasını ve kilitlenmesini sağlayan o kol.
Yukarıda fotoğrafta görünen o kol, mekanizmaya direkt bağlı; bu yüzden sökülüp ayrı şekilde muhafazasının sağlanamamasını anlıyorum ancak tercih edilen bu yolun ne kadar sağlıklı olduğu da tartışılır. Yine de tekrardan dile getirmekte de fayda var, bana gelen ürünün herhangi bir yeri kırık yada arızalı değildi.
Kutunun içeriğini de aşağıda fotoğraflarla paylaşıp artık kurulum kısmına geçiyorum.

Kurulum Süreci

Detaylı kısmı aşağıya bırakarak şuraya sadece bir özet geçiyorum, kurulumu gayet basit; 2 adet alyans anahtar kurulumda gerekiyor, onları da kutu içerisinde yer almakta. Toplamda 4-5 parçayı birbirine takıp yere koyuyorsunuz o kadar. 2 kişi çok rahat gerçekleştirebilirken eğer tek başınıza yapacaksanız mutlaka montajın belirli kısımlarında duvar, dolap gibi sabit eşyalara ürünü yaslayarak sabitleyip işlerinizi halletmeniz gerekiyor. Özellikle sırt kısmını oturak kısmıyla birleştirirken bunu yaşayacaksınız, gelişi güzel birleştirirseniz sırt kısmı sağa yada sola dönük kalacaktır. Oturak ve sırt kısmı arasında kalan boşluğun sağ yada sol kısmı diğer taraftan biraz daha açık duracaktır. Bu aşamalarda biraz daha titiz çalışmanızı, ortaya çıkacak olan ürünün kozmetiğini etkileyeceğinden, tavsiye ediyorum.
~
Tekerleri takarak başladığım süreç aslında kişisel bir "uyuzluktan" dolayı benim için en uzun süren süreç oldu. Aşağıya fotoğrafını da koyduğum, mekanizmanın ve kolçakların montajı için gönderilen vida ve pul somunlar bunlar. Ancak beraberinden gelen pul somunların deliklerinin gereğinden fazla büyük oluşu vidayı sıkarken pulun altından kaymasına yol açtığından "daha uygun bir pul" arayışına girip mekanizmanın montajı için çapı biraz daha geniş, deliği daha küçük bir pul bularak montajı tamamladım. Beraberinde gelen somunun ve benim mekanizma montajında kullandığım somunun kıyasını ise yine aşağıda bulabilirsiniz. Bunu yapmak zorunda mısınız? Tabii ki hayır, gönderilen pulları da kesinlikle kullanabilirsiniz. Daha önce de söylediğim gibi, kişisel bir "uyuzluk" benimkisi; daha uygun bir somun olduğunu bildiğimden ve montaj esnasında pulun vida altında kaymamasını, tam merkezde tutabilmeyi sağlayabilmek adına pullarda değişikliğe gittim. Kolçakların montajını ise firmanın gönderdiği pul somunlarla tamamladım çünkü kendi aldığım somunların çapı kolçakların üzerindeki plastik yuvaya büyük geliyordu.

Dikiş Kalitesi

Şahsen iyi düzeyde bulduğum dikiş kalitesini sizlerin de değerlendirmesi adına buraya fotoğraflarını bırakıyorum.

Özellikleri Neler?

Ürünle birlikte titreşimli bel yastığı geliyor: Bu standart olup isterseniz baş yastığı için titreşim özelliği de satın alabiliyorsunuz.
Kumaşı en çok hoşuma giden özelliklerinden birisiydi: Alkantara hissiyatı veren, süet olduğunu tahmin ettiğim bir kumaşa sahip. Son derece premium bir hissiyat sağlıyor.
Tekerlerin takıldığı ayaklık krom kaplı bir metal: Yine bu özellik kesinlikle koltuk ararken bakındığım özelliklerden birisiydi. Plastik olan modeller kırılma sorunlarıyla başınıza bela olabiliyor.
3B Hareket ve kaplamalı kolçaklar: Açık konuşacağım, kesinlikle kaplamayı ekstra olarak değil de standart olarak koymaları tercih sebeplerimden birisiydi. Plastik parçasından ziyade rahat bir yüzeye kolunuzu yaslayabilmek hoş hissettiriyor.
140 Derece yatabilen bir mekanizmaya sahip: Öncesinde cümlelerimde de fotoğraflarda da belirtmiştim, 2 ayrı kol bulunuyor mekanizmada. Bunların birisi sizi yukarı aşağı hareket ettirirken, diğeri geriye yaslanıp kilitlemenizi sağlıyor. Geriye doğru yaslandığınızda ise baldır kısmını da havaya kaldırıp "tilt position" dediğimiz pozisyona getirerek konforlu bir pozisyona getirmeyi amaçlıyor.
Dahası için aşağıya "ekstralar" kısmını ekliyorum, bu tablodaki fiyat verisi zaman içerisinde değişiklik gösterebilir; sadece fikir vermesi adına paylaşılmıştır.
Burada şunu belirtmekte fayda var ki kullanıcıların beklentilerini daha gerçekçi bir hâle getirebilelim, bu ekstraların her biri sizin için hazırlanacak o koltuğa eklenecek özellikler. Bu da zaman gerektirir. Demek istediğim şu ki, özellikle logo ve isim baskısında yapılacak iş oldukça fazla. ExVega'dan aldığım bilgilere göre sırt baskısı istediğiniz zaman fotoğraf öncelikle nakışa uygun olabilmesi adına grafiker ekipler tarafından çizilip koltuk ona göre kesiliyor ve dikişhanede ona uygun dikiş ve kaplama yapılıyor. Bu da iyimser bir yaklaşımla 7 ila 10 gün gibi bir süreye tekabül ediyor. Buna örnek olarak da baş yastığına isim yazdırmanın teslimat sürecine ekstra 1 gün eklediğini dile getirdiler.
ExVega ile görüşmemde kendileri bana sektör ve markaları hakkında çok kıymetli bilgiler verdiler ve başka bir video yada forum içeriğinde de bulamayacağınız görsel içerikler sağladılar. Kendileri son ürünün içerisindeki neredeyse her parçayı kendilerinin ürettiğini, hatta piyasada olan her yerel firmanın 10'undan neredeyse 4'üne parça sağladıklarını aktardılar.

ExVega'dan bir mesaj var:

Titreşimli Bel Yastığı

Daha önce de dediğim gibi, koltukla birlikte standart olarak gelen bu yastığın fotoğraflarını aşağıya bırakıyorum. Açma kapatma düğmesi fermuarın kenarından dışarı çıkarken pil yatağı yastığın içerisinde duruyor; bana gelen düğmede silikon kalıntıları var ancak kendim temizleyip makaron ile etrafını kapatmayı, ilerleyen günlerde daha estetik bir düğme ile değiştirmeyi ve buna ek olarak yastığın içinde duran pil yatağını, en kötü ihtimalle, kilitli poşete koyup sonrasında yastığa koymayı planlıyorum. İçerisinde normal bir şekilde durmasının herhangi bir zararı olacağını sanmıyorum ancak önlem almaktan da zarar gelmez.

Özetle ne diyorum?

Her şeyden önce kullanımın daha ilk günündeyim, zaten bu da bir ilk bakış incelemesi. Şu an için herhangi bir sorun görmemekle birlikte internette yazılan sorunların neredeyse hiçbirini yaşamadım, özellikle kargo sorunu oldukça sık belirtilirken ben (Sipariş günü olan Cumartesi akşamını ve resmi tatil olan Pazar gününü saymıyorum) 1.5 günde koltuğu teslim aldım. Bu incelemenin devamında ise koltuğu kullandıkça hakkında daha detaylı bilgi vermeye çalışacağım. Sizler de aklınıza takılan, merak ettiğiniz noktaları sorabilir; güncel fiyat listesine üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kendilerinden sitedeki Andromeda modeli için olan indirimi bir süre daha uzatmalarını rica ettim, onlar da 17/03/2023 Cuma'ya kadar uzatacaklarını dile getirdiler. Ben yine bu indirim sürecinde de yaşadıklarımı aktarmaya devam edeceğim, sizler de bir koltuk arıyorsanız belki bu indirimi değerlendirirsiniz.

Ek Olarak

ExVega'dan kargo hakkında bilgilendirme, somun konusu hakkında inceleme ve hâlihâzırda kullandığınız ürün için ekstra özellik siparişi hakkındaki yazı için

Kullanımın 50. saatinde neler düşünüyorum öğrenmek için

2.5 hafta sonra ne durumdayız, öğrenmek için

Ürün ExVega tarafından incelenmesi için gönderilMEmiş, tarafımca satın alınmıştır.

Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.
Hocam selamlar şuan Exvega Andromeda isimli koltuğu alma düşüncesindeyim. Ürünü hala kullanıyorsanız ortalama 5 aylık kullanım sonrası şikayet ya da tecrübelerinizi paylaşmak isterseniz mutluluk duyarım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri