F/P Sistem Için Yardım Gerekiyor:

dragstayger

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba, yeni bir sistem toplamayı düsünuyorum ve fiyat performans açısından iyi olacak.
İşlemci olarak i3 12100F mi, i5 12400 mi, Ryzen 5 5600 mü tercih ederdiniz? Aralarındaki fiyat farkı ve performans farkı nedir? Hangi ekran kartlarıyla uyumlu - darboğaz olmadan - çalışır?
Ekran kartı olarak NVIDIA mı AMD mi tercih etmeliyim? AMD ekran kartları genel olarak tutulmuyor gibi gözüküyor. Userbenchmark sitesinde RX 6600 RTX 3060'dan daha iyi olarak saptanmış, benim için 9000₺ - 15.000₺ bandında sistemler önerebilir misiniz?
Yardımcı olacak şahıslara şimdiden teşekkürler. 😊

brooklyn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
60
ekran kartı tarafında nvıdıa öneririm hocam işlemci olarak 5600 alabilirsiniz bence fp bakımından inanılmaz bir ürün 12400f e göre

EGOKING

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
Merhaba, yeni bir sistem toplamayı düsünuyorum ve fiyat performans açısından iyi olacak.
İşlemci olarak i3 12100F mi, i5 12400 mi, Ryzen 5 5600 mü tercih ederdiniz? Aralarındaki fiyat farkı ve performans farkı nedir? Hangi ekran kartlarıyla uyumlu - darboğaz olmadan - çalışır?
Ekran kartı olarak NVIDIA mı AMD mi tercih etmeliyim? AMD ekran kartları genel olarak tutulmuyor gibi gözüküyor. Userbenchmark sitesinde RX 6600 RTX 3060'dan daha iyi olarak saptanmış, benim için 9000₺ - 15.000₺ bandında sistemler önerebilir misiniz?
öncelikle şunu söyleyim bir şey rakibine göre aynı performansı veriyormuş gibi gözükse dahi pahalı ise şunu bil ki o şeyde başka şeylerde vardır

yani adamlar fiyatları kafalarına göre çıkarmıyor bence intel ve nvida yönlü git derim

NVIDIA

AMD
nvidalı sistemle ramlar 3600 mhz yapılabilr belki işlemcide yükseltilebilr 13. seri ye ama özellikle 1 tb ssd yapmalısın @yunusx36

Son düzenleme:

erdem_guldur

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
Ryzen 5 5600 şu ana kadar izlediğim tüm incelemelerde en iyi FP işlemci oalrak geçiyor. Ekran kartı olarak NVIDIA bir ekran kartı öneririm. Teknik özelliklerde düşük olsalar da veya Benchmarklarda benzer sonuçlar verseler de, sürücüler ve farklı teknolojileri kullanarak oyunlarda daha iyi performans gösteriyorlar.

Belirli bir süre güncelleme yapmayı planlamıyorsan 32GB ram ve 1 TB NVMe M2 SSD öneririm. Ayrıca bulunduğunuz konumdaki internet bağlantısı çok iyi değilse indirdiğiniz dosyaları depolamanız için uygun fiyatlı bir depolama harddiskide eklenebilir.

EGOKING

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
Ryzen 5 5600 şu ana kadar izlediğim tüm incelemelerde en iyi FP işlemci oalrak geçiyor. Ekran kartı olarak NVIDIA bir ekran kartı öneririm. Teknik özelliklerde düşük olsalar da veya Benchmarklarda benzer sonuçlar verseler de, sürücüler ve farklı teknolojileri kullanarak oyunlarda daha iyi performans gösteriyorlar.

Belirli bir süre güncelleme yapmayı planlamıyorsan 32GB ram ve 1 TB NVMe M2 SSD öneririm. Ayrıca bulunduğunuz konumdaki internet bağlantısı çok iyi değilse indirdiğiniz dosyaları depolamanız için uygun fiyatlı bir depolama harddiskide eklenebilir.
o fiyata 32 zor ama %100 1tb ssd lazım

15.800 e güzel bir şey çıkıyo

harbi lan çok güzel fiyat

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633
oyun icinde amd taraflı olanlar amd kazanır ama her zaman 12400 almanızı öneririm yada 12100f alabilirsin 5600 geciyor ara sıra

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri