Fan Bir Anda Durdu, Çalışmıyor

Bastain

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhaba arkadaşlar,

PC yükte değilken, boş vaziyette masaüstünde dururken bir anda kasanın ön fanlarından alttaki fan bir anda durdu ve çalışmıyor fakat RGB normal bir şekilde yanmaya devam ediyor. PC'yi kapatıp açtım, elimle hafif bastırdım veya çevirmeye çalıştım ama düzelmedi. Fanı kanatçıklardan çektiğimde içerisinde ki bobinin aşırı sıcak olduğunu gördüm ve fan çerçevesine çok minik toplamda 2 damla diyebileceğim makine yağı gibi ince bir yağ sızdırmış olduğunu fark ettim elime geldi. Geri yerine oturttum ama dediğim gibi kesinlikle çalışmadı. Önerileriniz nelerdir ?

Kasa DarkFlash DLZ31 ATX ve fanları da yine DarkFlash'ın orijinal 140mm'lik kendi ARGB fanları.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Görsel 2024-08-27 saat 21.31.37_b7d9f32b.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-08-27 saat 21.31.37_b7d9f32b.jpg
    81.8 KB · Görüntüleme: 11
  • WhatsApp Görsel 2024-08-27 saat 21.31.37_c8578634.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-08-27 saat 21.31.37_c8578634.jpg
    65 KB · Görüntüleme: 11

emirr387

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
büyük ihtimal bozulmuş olabilir ,yağı kaçıırmasa soket gevşemitir belki ama fan içindeki yağ aktı diyorsunuz bu yüzden en sağlıklı olanı yeni bir fan takviyesi iyi olur .

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Merhaba arkadaşlar,

PC yükte değilken, boş vaziyette masaüstünde dururken bir anda kasanın ön fanlarından alttaki fan bir anda durdu ve çalışmıyor fakat RGB normal bir şekilde yanmaya devam ediyor. PC'yi kapatıp açtım, elimle hafif bastırdım veya çevirmeye çalıştım ama düzelmedi. Fanı kanatçıklardan çektiğimde içerisinde ki bobinin aşırı sıcak olduğunu gördüm ve fan çerçevesine çok minik toplamda 2 damla diyebileceğim makine yağı gibi ince bir yağ sızdırmış olduğunu fark ettim elime geldi. Geri yerine oturttum ama dediğim gibi kesinlikle çalışmadı. Önerileriniz nelerdir ?

Kasa DarkFlash DLZ31 ATX ve fanları da yine DarkFlash'ın orijinal 140mm'lik kendi ARGB fanları.
Yeni fan alınız.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri