Fan çoklayıcı önerisi

57Alay

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba Corsair 4000X kasam mevcut içinden gelen 3 fandan birisini anakartta yeteri kadar yer olmadığından dolayı bağlayamadım. Bunun için fan çoklayıcı öneriniz ne olabilir, bir de egzoz fan alacağım o kasa için nasıl bir fan önerebilirisiniz? Tabii egzoz fanı aldığımda yine fan coklayıcısına takmam lazım. Aşağıdaki ürün benim işimi görür mü ve BIOS'tan veya MSI uygulamasından fan ayalarlarını yapabilir miyim anakartım Z390M Mortar.

https://www.amazon.com.tr/Alfais-Ço...ayıcı,computers,207&sr=1-3&tag=technopattr-21

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Bulduğunuz ürün oldukça iyidir. F/P oranı yüksek belli bir kalitesi olan iş gören bir ürün. Öneririm.

Fan için bütçenizi belirtin ve anakartınızda 4 pin 12V RGB desteği var RGB fan önerisi ister misiniz belirtin.

KS

57Alay

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Bulduğunuz ürün oldukça iyidir. F/P oranı yüksek belli bir kalitesi olan iş gören bir ürün. Öneririm.

Fan için bütçenizi belirtin ve anakartınızda 4 pin 12V RGB desteği var RGB fan önerisi ister misiniz belirtin.

50-100 TL' arası istiyorum rgb ve rgb'siz önerilerinize acığım. ve rgb baglantısından fan bağlayabilirmiydim anakarttan?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Anakartınızda MAG Z390M MORTAR buradan bakabilirsiniz INTERNAL CONNECTORS kısmında 2 adet 4-pin 12V RGB LED bağlantı yuvası olduğunu görebilirsiniz. 4 pin 12V RGB bağlantılı MSI Mystic Light uyumlu RGB ürünleri anakartınıza bağlayıp yazılım ile kontrol edebilirsiniz.

Fan önerilerim aşağıda.

1. Arctic P12 PWM PST PWM - 110 TL - 56.3CFM hava akışı ve 26.3 dBA ses şiddetine sahip.
  2. SilverStone Air Blazer 120R ARGB PWM - 119 TL - 93.97CFM hava akışı ve 25.62 dBA ses şiddetine sahip. - NOT : Buradaki en sessiz ve en çok havayı aktaran fan ama ARGB yani anakartınızda sadece RGB bağlantısı olduğundan LED özelliğini yapamazsınız sadece fan olarak çalışır.
  3. Akasa Viper 12cm S-Flow PWM - 124 TL - 83.63CFM hava akışı ve 28.9 dBA ses şiddetine sahip.
  4. Arctic BioniX P120 PWM PST - 139 TL - 67.56CFM hava akışı ve 30.2 dBA ses şiddetine sahip.
Piyasada adam gibi RGB fan bulamadım. Hepsi ARGB yapıda oda anakartınız ile uyumsuz. Zaten 2 numaralı ürün ARGB onu sessiz ve hava akışı yüksek diye önerdim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri