FAN KARŞILAŞTIRMA

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1
ASUS ROG RYUJIN 360 RGB vs. Corsair H150i PRO RGB 360mm Sıvı Soğutma karşılaştırmasında sizce hangi soğutucuyu seçmeliyim. BU ürünleri kullanan varsa yorumları alabilir miyim. Fiyat sorun değil hangisi daha iyi sonuç verir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,138
ASUS ROG RYUJIN ailesi piyasaya yeni girdi ama soğutma performansı iyi değil özellikle fiyatını göz önüne alırsanız hiç iyi bir soğutması yok. Tüm yabancı detaylı incelemeleri okuyabilirsiniz hepsinin ortak fikirleri ve test sonuçları soğutma performansının diğer 360mm rakiplerinin gerisinde kaldığı gösteriyor ve OLED ekran yüzünden fiyatıda falza olduğundan tercih edilen ve tavsiye edilen bir ürün değil.

Corsair H150i PRO soğutucusu daha stabil ve daha performanslı bir ürün ASUS 'a göre. Ancak piyasadaki en iyi 360mm soğutmalardaki liste başlarında Cooler Master MasterLiquid ML360R RGB soğutucusu var çoğu incelemede aynı görüşte stabilite ve soğutma konusunda H150i modelinden biraz daha iyi denmiş. Ben olsam kesinlikle Cooler Master MasterLiquid ML360R RGB alırdım.

KS

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1
Thermaltake Water 3.0 360 ARGB Sync Edition 360mm Sıvı Soğutma Sistemi Bu soğutucununda RPM'İ 3600 RPM Sizin demiş olduğunuz Cooler Master MasterLiquid ML360R Adreslenebilir RGB 360mm İşlemci Sıvı Soğutma Sistemi modelin RPM oranı 650-2000 arası Hava ÜFLEME ARALIKLARI Cooler Master MasterLiquid ML360R Adreslenebilir RGB 360mm İşlemci Sıvı Soğutma Sistemi MODELİN 60-69 CFM, ASUSUN 20-29 CFM, H150İ PRO'NUN 100-109 CFM.
BİRDE ASUSUN ÖZELLİKLERİ ŞUNLAR
1,77” boyutundaki renkli OLED ekran gerçek zamanlı sistem verilerini ve kişiye özel logo veya animasyonları gösteriyor.
Eklenen mikro fan VRM ve M.2 bölgesini 20°C’ye kadar soğutmaya yardımcı oluyor.
Kaliteli Noctua Indsutrial PPC PWM fanlar yüksek hava akımı ve minimum gürültü oluşturuyor.
Aydınlatma ve OLED ekran için tek yerden kontrol merkezi LiveDash.
Her biri ayrı adreslenebilen RGB ve NCVM kaplama pompa kapağı şık ve modern estetik görünüme katkı sağlıyor.
Sisteminizin merkezinde yer alan ROG anakartları tamamlayacak şekilde tasarlandı.
Daha yüksek dayanıklılık için sağlamlaştırılan ve sarılan tüpler.
FAKAT SİZİN SOĞUTMA OLARAK EN İYİ ÜRÜN DEDİĞİNİZ MODEL NEDİR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,138
Bakın burada özellik kıyaslaması yapıyorsunuz gerçek deneyim testler bambaşka oluyorlar. Burada pompaların içindeki sıvı akışını sağlayan mekanizmanın yapısı ve ısıl dağılımı için kullanılan teknolojilerde var ki en önemlileri bunlar. Bu konuda en iyisi demedim en iyilerden baş sıralarda geliyor dedim ki bunu ben demiyorum testleri inceleyebilirsiniz yada inceleme yazılarını okuyun ama yabancı basındaki incelemeleri okuyun TR olanları değil. TT Water 3.0 360mm olan model bayağı başarılı oda özellik olarak demiyorum bakın soğutma konusunda pompası onunda bayağı iyi ve ilk tercihiniz olabilir. Kontrol yazılımı da bayağı başarılı tercih edebilirsiniz.

Bir sıralama yapılacaksa sıralama şu şekilde olur ilk tercih edilecek ve sonrası. Bu sıralama genelin sadece bir kişinin değil genelin ortalamasının bir sonucu.
  • TT Water 3.0 360
  • bequiet! Silent Loop 360 ( Türkiye 'de bulması zor. )
  • Cooler Master ML360R
  • ENERMAX LIQTECH II 360 ( Türkiye 'de bulması zor. )
  • Corsair H150i 360
  • NZXT Kraken X72 360
  • ASUS ROG Ryujin 360

ASUS firmasının ilk ürünü bu soğutma grubu ki kötü başlamadılar sadece yaptıkları yatırım OLED ekran değil soğutma pompasının kendisi ve diğer şeyler olmalıydı. Sıralamaya göre tercih yapın derim.

KS

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1
Yani diyorsunuz ki veriler bakımından en iyi şuan Thermaltake Water 3.0 360 ARGB Sync Edition 360mm Sıvı Soğutma Sistemi Modeli şuan İTOPYA üzerinden baktığımda fiyatı:1269 TL ancak h150i pro fiyatı 1383 TL, Asus ise 1800 küsürlü fiyatı var peki bu veriler bakımından en iyi olmasına bakarsaj 1260 TL fiyatı var peki diğerlerinin fiyatı neden pahalı birde bana test olarak aktarabilceğiniz URL adresi varsa oyunla ilgili testler bu fanlarla alakalı çok iyi olur şimdiden teşekkürler

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,138
Fiyat karşılaştırması yapmayın yine yanlış yoldan bakıyorsunuz.

Örnek; Bu düşünceyle AMD / INTEL / NVIDIA karşılaştırılmasıda yapılmaz ama AMD RX 570/580/590 kartları GTX 1050 Ti ile GTX 1660 arasında ile NVIDIA 'dan daha ucuza daha aynı yada daha fazla performans veriyor. İşlemci olarak Ryzen 3000 serisi ile aynı paraya daha fazlasını yada daha ucuza daha iyisini veriyor bu örnek sadece ama fiyat karşılaştırması yapmayın yanlış bir düşünce.

ASUS 'u geçin fiyatına göre sunduğu performans çok saçma orantısız onu geçin. TT Water 3.0 yada C.M. ML360R alın geçin derim ama illede bir kaç kanıt isterseniz iki üç adet link bırakıyorum aşağıya inceleyebilirsiniz. Her inceleme sitesine güven olmuyor bunlar benim güvendiğim 2 site birde hardocp.com / guru3d.com gibi sitelerde var.

Her soğutucu her incelemede yok geneli karşılaştıracaksınız. Ama fazla düşünmeyin Aşağıdaki 3 modelden birisini alın geçin. Aralarındaki farklar çok az ortamalama 5 derece fark var. Zaten hepsi üst düzey. TT Water 3.0 ARGB ilk tercihiniz olsun yazılımı gerçekten çok iyi işinize bayağı yarar. Sonra Cooler Master ML360R ve NZXT Kraken X72 düşünebilirsiniz ve sonra Corsair H150i düşünebilirsiniz. Çok kararsız kalmaya gerek yok hepsi üst seviye zaten. ASUS 'a 600 TL fazladan para vermeye hiç ama hiç gerek yok.

KS

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1
H150i pro, Nzxt kraken x72 den daha iyi video performanslarına baktım çünkü onun için listeden NZXT KRAKEN X72'Yİ Çıkıyoruz ve listede
TT Water 3.0 ARGB
Cooler Master ML360R VE
H150İ PRO
BU üç modelden en iyisini seçmem gerekli ve en iyisi nedir şimdiden teşekkür ederim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,138
TT Water 3.0 ARGB al geç yazılımı iyi güzel ürün TT markası bu işlerin en eskilerinden. RGB olayıda soğuıtmasıda iyi.

KS

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1
Bu fanla ilgili peki oyunlarda test değerleri varmı derece sıcaklıkları gibi video varsa URL atarsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,138
Youtube 'a gir bak video incelemeleri alırsınız. Çok fazla düşünüyorsun bu kadar düşünce ile doğru ve net bir karar veremezsin. Dediğim gibi zaten piyasada olan iyi ürünlerin hepsini yazdım birisini seç ve al bu kadar düşünmene gerek yok. TT Water 3.0 ARGB ürünü yeni güncel performanslı ve şık hiçbir eksiği yok fan devriymiş şuymuş buymuş takılma zaten her ürün farklı koşullarda performans sergiler TT markasının bu ürünü Popma/Radyatör/Borular/Fanlar her bakımdan en iyi şekilde dizayn edilmiş olan bir ürün keza diğer söylediklerimde. Fazla düşünme yanlış karar verirsin ve sana zarar bu kadar dert edilecek bir durum değil. 9900K işlemcisini al 5.0 GHz veya üzerine OC et keyfine bak bu derece güçlü soğutucular bunlar sorun yok bu kadar düşünceye gerek yok. Zaten incelemeleri belli var hepsi detayları sundum sana gerisi sana kalmış.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri