Fan Nasıl Kapanıyor Deliricem

halil-k

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
msi katana gf76 12ud-255xtr laptop kullanıyorum. kalevyede bir fan tuşu var. basınca 2. kademeye alıyor. bir daha basınca yavaşlıyor ama oyun oynarken asla tam kapanmıyor. afterburner denedim ama sanırım desteklemiyor. fan speed kısımları kapalı. yardımcı olabilicek biri var mı

iWexlyn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
msi katana gf76 12ud-255xtr laptop kullanıyorum. kalevyede bir fan tuşu var. basınca 2. kademeye alıyor. bir daha basınca yavaşlıyor ama oyun oynarken asla tam kapanmıyor. afterburner denedim ama sanırım desteklemiyor. fan speed kısımları kapalı. yardımcı olabilicek biri var mı
Hocam fanı neden kapatmak istiyorsun ki ? Oyun oynuyorum diyorsun o fan çalışmazsa hava akışı nasıl olacak ?

hypocrete

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
oyun oynarken fanı kapatırsan ekran kartın yanar kendini koruyor

KS

halil-k

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
sessiz olması gereken bir yerde oyun oynayacağımda kapatmak istiyordum sadece. sürekli değil. altı üstü lol falan oynuyorum zaten açıkcası. ısındığını fark edersem açarım. manuel olsun istiyorum sadece

Emirhanbayramf

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
108
sessiz olması gereken bir yerde oyun oynayacağımda kapatmak istiyordum sadece. sürekli değil. altı üstü lol falan oynuyorum zaten açıkcası. ısındığını fark edersem açarım. manuel olsun istiyorum sadece
Fanları tam olarak kapatabileceğini düşünmüyorum. Sistemin uygulaması var ise orada işlemci sıcaklığına göre fan ayarlarını kısabilirsin veyahut Sessiz modda kullanabilirsin.
Ama unutma sessiz çalışacak diye fan kısacağı için işlemcin ve ekran kartın daha fazla ısınacaktır. Buda anlık droplanmalara sebebiyet verecek ve performans kaybı yaşatacaktır.
Uzun vaadede zarar, termal pedler dahil olmak üzere zarar verir. Ama dediğim gibi kısmak istiyorsan genelde Monster gibi Hp gibi markaların yeni laptoplarında Fan ayar,Led aydınlatma uygulamaları bulunuyor.

Kontrol ettiğimde MSI Center üzerinde Özellik sekmesinde yer alıyor ayarlar.

KS

halil-k

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
dragon center, msı center ya da msı afterburner. hiçbiri işe yaramıyor. fan ayarlarımı manuel ayarlayamıyorum maalsef. belki gözümden kaçmıçtır. msı centerdan bunu nasıl yapabilirim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri