Fan önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
833
Merhabalar; kasam XPG Invader, işlemcim ise i5 10600. Gelelim konuya yüksek istemcili oyunlarda fan sesi fazlasıyla artıyor ısı değerlerim %80 i zorluyor bu değerin normal olduğunu pek düşünmüyorum nedense bu konularda fazla bilgiye sahip değilim. Bu durum için ne yapmamı önerirsiniz?

Fanlar: Kasa içersin de gelen 2 adet Vento 120 Fanlar var. İşlemci Stok Fan
Bütçe: 400

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ben durumu anlamadım ısı değerleriniz ne durumda kaç derece? 80% 'i zorluyor demişsiniz bu fan yüzdesi ise bu değil sıcaklık değerini paylaşmanız gerek. Birde bu hangi fanın değeri işlemci fanının ise işlemci neyle soğutuluyor? Hava veya sıvı marka modeli gerekiyor. Fan önerisi istemişsiniz ama çok fazla bilgi eksikliği var konunuzda. Özetlemem gerekirse, sorununuz ne onu net açıklayın yani işlemci çok mu ısınıyor öyle ise sıcaklığını yazın ve soğutucu olarak ne kullanıyorsunuz onu yazın. Eğer yok kasa fanları düşük sıcaklıklarda bile yüksek devirde çalışıyor bunu istemiyorsanız size sessiz bir fan kiti önerisi yaparım o başka bir şey.

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
833
ugur.gozaydin' Alıntı:
Ben durumu anlamadım ısı değerleriniz ne durumda kaç derece? 80% 'i zorluyor demişsiniz bu fan yüzdesi ise bu değil sıcaklık değerini paylaşmanız gerek. Birde bu hangi fanın değeri işlemci fanının ise işlemci neyle soğutuluyor? Hava veya sıvı marka modeli gerekiyor. Fan önerisi istemişsiniz ama çok fazla bilgi eksikliği var konunuzda. Özetlemem gerekirse, sorununuz ne onu net açıklayın yani işlemci çok mu ısınıyor öyle ise sıcaklığını yazın ve soğutucu olarak ne kullanıyorsunuz onu yazın. Eğer yok kasa fanları düşük sıcaklıklarda bile yüksek devirde çalışıyor bunu istemiyorsanız size sessiz bir fan kiti önerisi yaparım o başka bir şey.

değerleri Dragon Center yazılımdan bakıyorum haliyle sadece işlemcinin değerlerini görebiliyorum yüksek istemcili oyunlarda [font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]ısı değeri [/font]genellikle 74 - 82 arası oluyor, oyunlara girerken Dragon Center fanları "Extreme Performance" moduna alıyor ses belki bu yüzden olabilir.. yani sanırım benim bi işlemci fanına ihtiyacım var bu konularda çokda anlamıyorum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
400 TL bütçe ile size iyi bir hava soğutma önerisi yapacağım.

1. Arctic Freezer 34 eSports - 366 TL
  2. Raijintek LETO PRO - 300 TL
  3. Dark Freezer X129 - 336 TL
NOT 1 : 1 numaralı ürünü kendim kullanıyorum. Benim kullandığım çift fanlısı ve 5820K işlemcimde OC yapılmış halde 70 derece civarının çok üzerini yükte hiç görmedim. Oyunlarda 50-60 derece arasında tutuyor ki benim işlemcim 22nm 140W TDP değerine sahip bir işlemci ve OC yapılmış halde bu sonucu veriyor. Ürünün soğutması çok iyidir. Ben çift fanlısını 1 sene önce 400 TL civarına almıştım ama şuan 500 TL 'nin üzerinde çift fanlısı. 1 fan eksik olsa bile asıl önemli olan soğutucunun kendisi ki 1 fan bu ürüne zaten yeterli. Bu ilk önerimdir.
NOT 2 : Eğer RGB olsun ve çift fan olsun ve iyi soğutsun derseniz 2 ve 3 numarayı listeye ekledim. Çokça önerdiğim ürünlerde ve soğutmaları oldukça iyidir.

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
833
RGB takıntım pek yok ama 3. seçenek biraz daha hoş geldi gözüme sanırım onu alacağım, öneriler teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri