Farklı Ram'ler Sistemde Nasıl Çalışır?

afyok0375

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
şuan pc de 1x8 ram mevcut geil evo x2 model ben ramı 16 yapıcam ama piyasada aynı ramden bulamadım farklı bi 1x8 3200mhz alsam dual olarak çalışırmı daha önce almıştım sürekli mavi ekran hatası verdi açılışlarda rami geri iade etmiştim dual olarakmı çalışır yoksa single olarakmı çalışır ramler

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
912
Eğer mhz aynı cl değeri de aynı ram seçerseniz çalışır hocam 16gb olarak. Ancak voltaj farkı da oluyor o yüzden bazen mavi ekran, bazende kapanmalar yaşanabiliyor.

Sistemde kullandığınız ram hangisiydi? bu mu?

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
şuan pc de 1x8 ram mevcut geil evo x2 model ben ramı 16 yapıcam ama piyasada aynı ramden bulamadım farklı bi 1x8 3200mhz alsam dual olarak çalışırmı daha önce almıştım sürekli mavi ekran hatası verdi açılışlarda rami geri iade etmiştim dual olarakmı çalışır yoksa single olarakmı çalışır ramler
MHZ ve CL değeri aynı olursa sorun çıkmaz yüksek ihtimal ile

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Eğer mhz aynı cl değeri de aynı ram seçerseniz çalışır hocam 16gb olarak. Ancak voltaj farkı da oluyor o yüzden bazen mavi ekran, bazende kapanmalar yaşanabiliyor.

Sistemde kullandığınız ram hangisiydi? bu mu?

Kullandığı ram bu olması lazm belirtmiş

KS

afyok0375

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
912
aynen kardeşim alttaki ram

hocam sitesinden baktım rame 1.2v ve 1.4v aralığında cl16 ram alırsanız birlikte çalışırlar. Yada amazonda 16gb modeli var onu satın alıp elinizdeki 8gb modelini ikinci elden satışa çıkartabilirsiniz.

1674842949442.png

KS

afyok0375

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
teşekkürler incehesaptan çekiyorum o zaman

hocam sitesinden baktım rame 1.2v ve 1.4v aralığında cl16 ram alırsanız birlikte çalışırlar. Yada amazonda 16gb modeli var onu satın alıp elinizdeki 8gb modelini ikinci elden satışa çıkartabilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 14425
tek 16 düşünmüyorum işlemcim amd olduğu için ben incehesaptan çekiyorum bi 8gb cl16 olarak inşallah dual olarak çalışır

Mkann

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
681

tek 16 düşünmüyorum işlemcim amd olduğu için ben incehesaptan çekiyorum bi 8gb cl16 olarak inşallah dual olarak çalışır
hayırlı olsun hocam şimdiden

hayırlı olsun hocam şimdiden

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633
hocam kullandıgınız ram ile alacagınız ram aynısı olması lazım

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
Ramler CL VE MHZ değeri aynı ise farklı marka da olsa dual çalışabilir. Büyük ihtimalle aldığın ramde problem vardı.

emrahea

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Genelde mhz ve cl aynı ise çalışır fakat garanti çalışır diyemem ki başıma geldi. Tavsiyem 2x8 yeni/garantili ikinci el ram alıp elindekini satabilirsin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri