Öneri Fiber Internet Için Modem Önerisi

Entropi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar,

Fiber internetimizi bağlatırken bedava verilen "Tp-Link Archer C5v" adlı cihazı hala kullanmaktayım. Bu cihaz aslında bir modem değil bir routermış ve yazılımı da oldukça sınırlandırılmış. WiFi konusunda berbat ötesi olan bu modemi değiştirmek istiyorum. Kablolu performansı gayet iyi ancak Kablosuz performansı rezalet. WiFi kalitesi için yapılabilecek her yolu denedim (wifi kanal değiştirme/sabitleme, frekans değiştirme gibi) ancak modemin dibinde bulunan televizyonda bile sürekli bağlantı kopukluğu yaşanıyor.

Keenetic marka modemlere baktım ama benim internetim DSL değil. Yani bana WAN portu olan bir modem lazım. Baktığım iki model Keenetic modemde de WAN portu göremedim. DSL girişi ve Ethernet çıkışı vardı sadece. Keenetic Extra DSL ve Keenetic Omni DSL modellerine baktım bulamadım.

Bütçem gayet esnek ama çok pahalı olmasını da istemiyorum. Bana bir fiber modem önerisi yapabilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Damacan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Hocam bütçenizi bilmiyorum ama "Zyxel VMG3625-T50B" önerebilirim. Çok iyi bir modem arayüzü, yazılımsal ve donanımsal özellikleri vs tatmin eder. Ben şu anda kullanamıyorum, süperonline'nın verdiği modemi kullanmak zorundayım ama o modemi çok özlüyorum.

Mertcan39

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
55
Hocam bütçenizi bilmiyorum ama "Zyxel VMG3625-T50B" önerebilirim. Çok iyi bir modem arayüzü, yazılımsal ve donanımsal özellikleri vs tatmin eder. Ben şu anda kullanamıyorum, süperonline'nın verdiği modemi kullanmak zorundayım ama o modemi çok özlüyorum.
O modem yazılımsal olarak çok kötü bir cihaz bir süre kullanma fırsatım oldu. Keenetic marka bir modem alırsanız Sol de bile Keenetic kullanabilirsiniz bilgileri diğer modemden çekme özelliği var :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri