fiber Port Mu VDSL Port Mu Çekilir?

Ablak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69
Selam Dostlar,

Evinde eskiden vdsl vardı fakat ben superbox kullandığım için gerek duymuyordum. şimdi taahhütüm bitti . Şimdi eski vdsl portunu başkasına vermişler başvuru oluyor ama kurulum aşamasın da iptal ediliyor.

Sırf vdsl portu olmadıığı için şimdi ben türk telekom genel müdürlüğe gitsem fiber port çekilmesini istesem çekerler mi yoksa eskisi gibi vdsl port mu çekerler?

Moderatörün son düzenlenenleri:

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
346
Selamlar,
Binanızı besleyen ankastre set ( sokak kabini ) üzerinde belirli sayıda kullanıcın bağlanabileceği portlar mevcut. Bu ankastre üzerinden hizmet alan bir kullanıcı aboneliğini iptal ettirmediği sürece veya ankastre içine ekstra port güncellemesi yapılmadığı sürece abonelik başlatmanız mümkün değil. Fiber konusu ise çok ayrı bir durum ki sağlam altyapı masrafı gerektirdiği için 1 kullanıcı istiyor diye maalesef ki fiber çekmiyorlar. Normal şartlarda port sebebiyle aktivasyon sürecini tamamen iptale atmazlar bir süre "Port Bekleniyor" statüsünde beklemeye alırlardı. Sistemlerini değiştirmişler galiba. Mevcut superonline aboneliğiniz bitmeden turktelekom'dan başvuru yapın ve Superonline SuperBox kullancısı olduğunuzu ve TurkTelekom'a geçiş yapmak istediğinizi iletin. Port olmadığından da işlemlerinizin iptal edilmemesini ve bekleyeceğiniz dile getirin. Port boşa düştüğünde ister TurkTelekom'dan isterseniz de farklı bir firmadan başvuru yapın. Önümüzde okul dönemi olduğu için adres değişikliği yapacak çok kişi oluyor ve özellikle Eylül ayında internet bağlatmak biraz sorun yaratabiliyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri