Soru Fikir Verir Misiniz?

cafcaff

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
İşlemci
AMD Ryzen 5 1600af
Ekran Kartı
MSI GEFORCE RTX 3060 Ventus 2X 8G OC GDDR6 128 Bit
Merhabalar,

Kasayı yükseltmeyi düşünüyorum ama nasıl yapsam kararsızım, hedef yeni çıkacak oyunları 1080p full ayarlarda oynamak. İşlemci için 5600 yada x düşünüyorum yanında 1 tb M2 ssd. Ekran kartını değiştirmeyi şu anlık düşünmüyorum ama 3060ti aklımı karıştırıyor. Net bir bütçe ayırmadım ama f/p olacak şekilde tavsiyelerinizi rica ederim. Hangi parçaları değiştirmeliyim?

Yorumlarınızı rica ederim. Şimdiden teşekkürler.

Anakart : Gigabyte B450M S2H
Ram : Corsair 8gb Vengeance Lpx Siyah 3000mhz Cl16 DDR4 x2
SSD : james donkey jd240 le 240gb
HDD: 1tb WD
PSU : Xigmatek 650W X-power 80+
Kasa : Zalman N Mid Tower

SupremeKalel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
79
Jomes donkey ssd onermem. Cok ama cok kotu ve omrude cok kisa. Hdd ve james donkey ssd yerine en azindan 512 gb duzgun ssd almani oneririm.

kimbupabloo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21
Merhabalar,

Kasayı yükseltmeyi düşünüyorum ama nasıl yapsam kararsızım, hedef yeni çıkacak oyunları 1080p full ayarlarda oynamak. İşlemci için 5600 yada x düşünüyorum yanında 1 tb M2 ssd. Ekran kartını değiştirmeyi şu anlık düşünmüyorum ama 3060ti aklımı karıştırıyor. Net bir bütçe ayırmadım ama f/p olacak şekilde tavsiyelerinizi rica ederim. Hangi parçaları değiştirmeliyim?

Yorumlarınızı rica ederim. Şimdiden teşekkürler.

Anakart : Gigabyte B450M S2H
Ram : Corsair 8gb Vengeance Lpx Siyah 3000mhz Cl16 DDR4 x2
SSD : james donkey jd240 le 240gb
HDD: 1tb WD
PSU : Xigmatek 650W X-power 80+
Kasa : Zalman N Mid Tower
işlemci olarak 5600 al 5600x alma aralarında fark yok 5600x oc hali

KS

cafcaff

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
657
Eğer ekran kartı yükseltmeyi 2. Elden düşünüyorsan aklından çıkar derim. Full mining çıkması dolu şu an. Bunların dışında düşündüğün parçalar çok mantıklı.
ÇOK ÖNEMLİ NOT: Eski işlemcini satacaksan satmadan önce anakart bios update etmeyi unutma

KS

cafcaff

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Eğer ekran kartı yükseltmeyi 2. Elden düşünüyorsan aklından çıkar derim. Full mining çıkması dolu şu an. Bunların dışında düşündüğün parçalar çok mantıklı.
ÇOK ÖNEMLİ NOT: Eski işlemcini satacaksan satmadan önce anakart bios update etmeyi unutma
ekran kartını 2.el düşünmüyorum alırsam 0 alırım ama değer mi o düşündürüyor. Bios update için önceki sürümleri yüklemek gerekli mi yoksa en son sürümü yüklemem yeterli midir?

Psu ve kasa için öneriniz var mı?

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
657
ekran kartını 2.el düşünmüyorum alırsam 0 alırım ama değer mi o düşündürüyor. Bios update için önceki sürümleri yüklemek gerekli mi yoksa en son sürümü yüklemem yeterli midir?

Psu ve kasa için öneriniz var mı?
Kesinlikle sıfır değmez. Ülkemizde 4000 serisi çıktı kasıtlı düşürmedi satıcılar 3000 serisinin fiyatlarını. Şu an ki güncel piyasada sıfır 3000 serisi kart almak paranı çöpe atmaktır. Ekran kartında arc770 aklında bulunsun derim.
Bios son çıkan sürümü yüklemen lazım (⚠ beta sürüm olmasın⚠) . Yapacağın zaman konu açıp beni etiketleyebilirsin yardımcı olurum.
Psu şu anlık kalsın derim. Kasa ise baya eski duruyor daha modern bir kasa tercih edebilirsin. Kasa biraz zevkbiraz da bütçe meselesine bağlı ben nzxt h510 kullanıyorum memnunum fakat sıkıldım. Son zamanlarda asus ap201 çok ilgimi çekiyor. İlk fırsatta değişeceğim gibi.

KS

cafcaff

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Kesinlikle sıfır değmez. Ülkemizde 4000 serisi çıktı kasıtlı düşürmedi satıcılar 3000 serisinin fiyatlarını. Şu an ki güncel piyasada sıfır 3000 serisi kart almak paranı çöpe atmaktır. Ekran kartında arc770 aklında bulunsun derim.
Bios son çıkan sürümü yüklemen lazım (⚠ beta sürüm olmasın⚠) . Yapacağın zaman konu açıp beni etiketleyebilirsin yardımcı olurum.
Psu şu anlık kalsın derim. Kasa ise baya eski duruyor daha modern bir kasa tercih edebilirsin. Kasa biraz zevkbiraz da bütçe meselesine bağlı ben nzxt h510 kullanıyorum memnunum fakat sıkıldım. Son zamanlarda asus ap201 çok ilgimi çekiyor. İlk fırsatta değişeceğim gibi.

Arc770 ekran kartına hiç bakmamıştım, araştıracağım. BIOS güncellemesi için size yazacağım, teşekkürler.

Kasa dediğiniz gibi eski kasada ısınma çok oluyor. Kasaya öncelik vereceğim.

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
657
Arc770 ekran kartına hiç bakmamıştım, araştıracağım. BIOS güncellemesi için size yazacağım, teşekkürler.

Kasa dediğiniz gibi eski kasada ısınma çok oluyor. Kasaya öncelik vereceğim.
Seviyorsanız ve sigara kullanmıyorsanız beyaz kasa tavsiye ederim. Hem şık hem de fazla toz çekmiyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri