Film Önerisi

mertsaygı

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
141
imdb de yükseklerde olan kült filmleri izlemeye başlamak istiyorum fakat film konusunda seçim becerim yok . İzlediğimde sürükleyici ve bana bir şey katacağını düşündüğünüz filmleri önerebilir misiniz?

kcrasco

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21
hocam selamlar, ne tür seversin. imdb top 100 le sana bir şey katması arasında biraz tezatlık var. mesela godfather baba serisi ya da batman kara şovalye top 10 da ne katabilir pek bir şey değil. hadi baba serisi o zamanın olaylarını biraz konu alıyor diyebiliriz. konu ses ışık oyunculuk vs olarak çok güzel filmler ama her film bir şey katmıyor esasen.

kendimce top 100 ve karışık yazayım.

esaretin bedeli izlenir çok bir şey katmaz ama film olarak güzel.

aşağıdaki grup afrika ya da naziler vs. savaş dönemi şartları anlamak için güzel filmler bence.
schindlerin listesi
piyanist
city of god tanrıkent fakirlik
ruanda oteli dönem savaş fakirlik vs.
kwai köprüsü
missisiphi yanıyor dönem amerikası siyahilerle alakalı
american history x nazilerle alakalı
carandiru genelde altyazılısı var türkçesi az. hapishane filmi
kefernahum

parazit mutlaka izle
platform - konusuna eşitlik diye film okuması yapan da var dini açıdan düşünülmüş diyen de var. ben beğendim mesela. imdb top listte olmayabilir platform bu sene sanırım 2. si çıkacak ilki kadar iş yapmaz diye düşünüyorum bakalım.
whiplash kısa film beğenilince uzunu çekilmiş. müzisyen olmayla alakalı
rockstar müzikleri güzel - cover grubundaki elaman ünlü gruba giriyor. bi anda metallicaya solist oluyor gibi düşün.
good will hunting
soysuzlar çetesi- alman subayın efsane oyunculuğu ve çok iyi çekim tekniği var. önce filmi izle sonra youtube da sinema okuması yapan kanallardan birinden onun gözünden yorumu dinle 10 dakika filan.
truman show
zindan adası - psikolojik
truman show

The Man from Earth çok yavaş bir oda içinde konuşma ama konu olarak çok beğendiğim bir film oldu son yıllarda. 2. si de var daha izlemedim.

hayatta kalma
127 saat
a drift ( yelkenli teknede geçiyor sarısın bi kız var. başka filmle karışabilir benzer adlı film var )

rose adasının sırrı ya da rose adası hatırlayamadım
the game

KS

mertsaygı

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
141
hocam selamlar, ne tür seversin. imdb top 100 le sana bir şey katması arasında biraz tezatlık var. mesela godfather baba serisi ya da batman kara şovalye top 10 da ne katabilir pek bir şey değil. hadi baba serisi o zamanın olaylarını biraz konu alıyor diyebiliriz. konu ses ışık oyunculuk vs olarak çok güzel filmler ama her film bir şey katmıyor esasen.

kendimce top 100 ve karışık yazayım.

esaretin bedeli izlenir çok bir şey katmaz ama film olarak güzel.

aşağıdaki grup afrika ya da naziler vs. savaş dönemi şartları anlamak için güzel filmler bence.
schindlerin listesi
piyanist
city of god tanrıkent fakirlik
ruanda oteli dönem savaş fakirlik vs.
kwai köprüsü
missisiphi yanıyor dönem amerikası siyahilerle alakalı
american history x nazilerle alakalı
carandiru genelde altyazılısı var türkçesi az. hapishane filmi
kefernahum

parazit mutlaka izle
platform - konusuna eşitlik diye film okuması yapan da var dini açıdan düşünülmüş diyen de var. ben beğendim mesela. imdb top listte olmayabilir platform bu sene sanırım 2. si çıkacak ilki kadar iş yapmaz diye düşünüyorum bakalım.
whiplash kısa film beğenilince uzunu çekilmiş. müzisyen olmayla alakalı
rockstar müzikleri güzel - cover grubundaki elaman ünlü gruba giriyor. bi anda metallicaya solist oluyor gibi düşün.
good will hunting
soysuzlar çetesi- alman subayın efsane oyunculuğu ve çok iyi çekim tekniği var. önce filmi izle sonra youtube da sinema okuması yapan kanallardan birinden onun gözünden yorumu dinle 10 dakika filan.
truman show
zindan adası - psikolojik
truman show

The Man from Earth çok yavaş bir oda içinde konuşma ama konu olarak çok beğendiğim bir film oldu son yıllarda. 2. si de var daha izlemedim.

hayatta kalma
127 saat
a drift ( yelkenli teknede geçiyor sarısın bi kız var. başka filmle karışabilir benzer adlı film var )

rose adasının sırrı ya da rose adası hatırlayamadım
the game
teşekkür ederim hocam önerdiğiniz filmleri inceleyeceğim iyi forumlar.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri