Fivem'de Çok Fps Drop Yiyorum.

cagrigunaydin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar fivem oynarken çok drop yiyorum ve map renderlenmiyor ne yapmalıyım?
Bilgisayar Özellikleri
GTX 970
İ5 5. Nesil
8GB Ram
1TB HDD
SSD yok

Exe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
37
Ssd almalımıyım
SSD fps olarak çok bir değer katmaz fakat bilgisayar açılımı oyun açılma sürelerini gözle görülür değerde düşürür.
ve ramde bir seçenek ama onun yerine imkanınız var ise ekran kartınızı yüseltmenızı öneririm
ve fivemde drop çözümleri için ise ayarlar kısımından çözünürlük düşürmek, çeşitli arka plan uygulamalarını kapatmak ve youtubeda ve forumlarda yazan bilgisayar hızınızı arttıracak çözümlerede başvurabilirsiniz.
Tabiki Mümkünse Düzenli olarak termal macununuzu düzenli olarak yenilemenızı öneririm.
Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
Sorunun ram ve hdd kaynaklı olduğunu düşünüyorum. @Exe 'nin dediği gibi ssd'nin fps'ye çok bir faydası yok. Fakat 1 hafta önce başıma gelen olayı anlatayım. Bende 500gb m2ssd ve 1tb hdd var. Forza Horizon 5 oynuyorum ve bu oyun benim hdd'mde duruyor. Birkaç dakikada bir fps drop yiyince oyunu m2ssd'ye aldım ve sorun çözüldü. Tabi bunun yanında oyun da daha hızlı açılmaya başladı vs. Yani kısacası sorun şu: raminiz yetersiz ve hdd değil ssd kullanmalısınız.

KS

cagrigunaydin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
SSD fps olarak çok bir değer katmaz fakat bilgisayar açılımı oyun açılma sürelerini gözle görülür değerde düşürür.
ve ramde bir seçenek ama onun yerine imkanınız var ise ekran kartınızı yüseltmenızı öneririm
ve fivemde drop çözümleri için ise ayarlar kısımından çözünürlük düşürmek, çeşitli arka plan uygulamalarını kapatmak ve youtubeda ve forumlarda yazan bilgisayar hızınızı arttıracak çözümlerede başvurabilirsiniz.
Tabiki Mümkünse Düzenli olarak termal macununuzu düzenli olarak yenilemenızı öneririm.
Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)
Çok teşekkür ederim fikirleriniz için.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri