Format Atamıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KeshKaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar. Geçen günlerde Let Go üzerinden bir bilgisayar aldım fakat biraz düşük özellikte. İçerisinde şuan Windows 7 kurulu fakat Windows 10'a zaten çeviremiyorum.
  1. Intel Xeon X5470
  2. 8 GB Ram
  3. GTX 660 Ekran Kartı
  4. Gigabyte G41M-Combo Anakart
Bunlar var içerisinde. İşlemciden kaynaklı olarak Windows 10 atamıyorum. Fakat Windows 7 ISO indirdiğim zaman da flash bellek üzerinden yine format atamıyorum. Sanki bilgisayar formata izin vermiyor gibi. 2 gündür format atmaya uğraşıyorum resmen. Bu durumu nasıl çözebilirim? Format atmak istiyorum. 

Lütfen yardımcı olun, teşekkürler. 

Windows 10'a yükseltebilirsem yükseltmek de istiyorum fakat yükselmez derseniz de Windows 7 olması benim için sorun değil.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Windows 10 kurmak için işlemci açısından sorununuz var anakarta BIOS mod yaparsanız ve güncellerseniz sorun olmaz ama bu tür işlemleri ben buradan öneremem anakartta sorun olabilir. Windows 7 kurulumunda sorun yok kurabilirsinz ancak ne sorununuz var format atamoıyorum derken sorun ne tam olarak onu söylerseniz yardımcı olabilirim.

KS

KeshKaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Windows 10 kurmak için işlemci açısından sorununuz var anakarta BIOS mod yaparsanız ve güncellerseniz sorun olmaz ama bu tür işlemleri ben buradan öneremem anakartta sorun olabilir. Windows 7 kurulumunda sorun yok kurabilirsinz ancak ne sorununuz var format atamoıyorum derken sorun ne tam olarak onu söylerseniz yardımcı olabilirim.

BIOS update yaptım. Windows 10 bu donanım için sıkıntı çıkarır mı?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Xeon işlemci ile evet. Ama bu sorunu BIOS u modlayıp aşanlar olmuş yani BIOS u modlarsanız Win10 kullanabilirsiniz ama dediğim gibi BIOS mod ile ilgili bir bilgi veremem. Biraz riskli bir olay ve sorumluluk almam açıkçası.

KS

KeshKaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Xeon işlemci ile evet. Ama bu sorunu BIOS u modlayıp aşanlar olmuş yani BIOS u modlarsanız Win10 kullanabilirsiniz ama dediğim gibi BIOS mod ile ilgili bir bilgi veremem. Biraz riskli bir olay ve sorumluluk almam açıkçası.

Hocam hallettim. Herhangi bir sıkıntı çıkmadı çok şükür :) BIOS modlayıp Win 10 yükledim. Konu kapanabilir, teşekkürler :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri