Format Atma

Erennius

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar benim bilgisayarım arada sıra donmalar yaşanıyor ekran gidiyor sinyal yok felan diyor oyunlarda hata felan veriyor daha öncede olmuştu bu olay tamirciye götürdüm bişey güncelledik format attık dediler bu olay gine oluyor şimdi ben format atayım diyorumda drver felan kurulcakmış bu konuda yardım edermisiniz ... 

Format cd si olmadığından internetten w10 kursam bi sorun olurmu , format sırasında disk bölme işlemini anlayamadım detaylı şekilde anlatırmısınız .

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
format tabiki de atabilirsin ancak detaylı rehber hazırlayabilecek zamanım ne yazık ki yok. öncelikle güvenilir bir yerden w10 edin. (daha sonar bunu cracklemen yada satın alman gerekecek) daha sonar bilgisayarında saklamak istediğin bir sey varsa onları güvenli bir yere cd usb gibi aktar. daha sonra windows 7 USB/DVD tool indir ve usbye windowsunu aktar. dvd de olur. akabinde pc ye reset at ve bios menuye gir. buradan ilk okumayı usb/dvd artık neye kopyaladıysan ona ayarla. sonra tekrar reset atılınca tuşa bas kuruluma geç. format seçimleri başlayınca özelleştir de. Buradan disk boyutlarını düzenle. en temizi tüm diskleri sil tekrardan istediğin ölçülerde boyutlandır.ve C ne formatını başlat. gerisi bişey değil zaten sana pc adı vs sorar doldurmanı ister hepsi bu. formattan sonra da pc özelliklerini biliyorsun zaten missal ekran kartı NVidia gtx 970 ses kartım ... gibi. bunların sitelerine girip güncel driverlerini indir kur. He 10 da buna da gerek olmuyor güncelle sistemini sonuna kadar ama bu zaman alacak ama güncelle o kendisi indiriyor :D yine de sen donanımına hakim ol. Herşey bitti kurdun ettin vs crack yapacaksın mesela onu da netten arastır kmspyo muydu neydi onun en günceli ile crackle olsun bitsin.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,105
Öncelik olarak sistem toplama mı yoksa hazır bir sistem mi ? Şöyle bir olay başımıza gelmişti 2 sene önce PC topladık arkadaşlara RAM'lar anakart ile uyumlu ancak anakart 2166 MHz desteklemiyormuş onu atlamıştık RAM'lar düşük seviyede çalışıyordu epey bir düşüktü performansı ardından durumu fark ettik dxdiag'dan anakartın iadesini yapıp uyumlu OC destekli bir anakart almıştık canavar gibiydi sonradan. Sende de toplama ise belki parça uyumsuzluğu yaşanıp darboğaz yapıyor olabilir. Format işi çözmediyse donanımsal sorunlardan şüphelenmek lazım.

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
haa bak öyle bişey de olabilir darbogaza kalmaman lazım. ben sadece format yolunu anlattım. bu yuzden anakart alırken 3000 üzeri bakarım mutlaka

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
dediği gibi uygunluğuna bak mutlaka. olur elbette ama temiz kurulum olmaz yararsız şuursuz format olur :D

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
dxdiag dan bakabilirsin. yada anakartının modelinden özelliklerine bak ram modelinden özelliklerine bak atıyorum ram 2666 MHz kart 2133 noldu zırt :D

[video=youtube]

Bu video da temiz kurulumu anlatıyor. Ancak disk bölmesi yaparken direk geçiyor dikkat etmen gereken orda hepsini silince new deyip istediğin boyutları girip  c d olusturmak. he istemiyosan olşturma. missal 120 gb harddiskin var 50 sisteme 70 depoya verrsin gibi.

E

expert

Guest
Erennius' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar benim bilgisayarım arada sıra donmalar yaşanıyor ekran gidiyor sinyal yok felan diyor oyunlarda hata felan veriyor daha öncede olmuştu bu olay tamirciye götürdüm bişey güncelledik format attık dediler bu olay gine oluyor şimdi ben format atayım diyorumda drver felan kurulcakmış bu konuda yardım edermisiniz ... 

Format cd si olmadığından internetten w10 kursam bi sorun olurmu sistem kaldırırmı   sistemim bu bide format sırasında disk bölme işlemini anlayamadım detaylı şekilde anlatırmısınız .

[video=youtube]

w7 format atma 8 /8.1/10 geneli böyle 

:D

E

expert

Guest
aga bilgisayarım tamamlandı artık :) repi ben sana vereyim lo ayıpsın :)

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
hayırlı olsun :D takılıyorum reple doğmadık ki repsiz ölelim der ergenliğe bir kafa atar tekrar zaman tünelinden geri dönerim :D

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri