Format Atmanın PC'ye Zararları !

GrafikHocası

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Beyler ilk öncelikle merhaba ben bi araştırma yaptım ve format'ın yararlarından bahseden olmuştur bende zararları hk konu açayım dedim.

• Formatı biz neden atarız ? çünkü pc yi rahatlatmak için ve virüsler için format atarız ve format sanal belleğide rahatlatır ama zararlarına gelelim bi.

• Bilgisayarımıza format attığımızda haliyle bilgisayarımız hızlanır.Ancak bunu sürekli olarak yapmak bilgisayarıma zarar verir.

• [size=small]Format atıldığında c ve d sürücüsü sıfırlanır bu bilgiler hızlı biçimlendirme şeklinde silinir.Diskimiz her hızlı biçimlendirme işleminde gereğinden fazla hızda çalışır ve buda veri kaybına uğratır.Veri kaybından dolayı az da olsa diskimizin boyutu azalır.[/size]

[size=small]• [size=small]Bir kağıda sürekli yazı yazıp silin.Bu işlemi gereğinden fazla yaptığınızda kağıt kullanılamaz hale gelir.[/size][/size]

[size=small][size=small]Ve beyler bu konu cidden bilmeyenler için çok önemli 2 ayda 1 format atanlar oluyor bunu unutmayın ne kadar sıklıkla format atarsanız RAM den yer ! [/size][/size]

[size=small][size=small]Gerek duymadıkça zaten atılması daha'da zararlı oluyor.[/size][/size]

[size=small][size=small]Konu için teşekkürlerinizi alabilirim.[/size][/size]

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri