Format attıktan sonra USB sürücüleri güncelleme problemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

said

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Format attıktan sonra Aygıt Yöneticisinde Evrensel Seri Veri Yolu denetleyicileri bölümünde 6 tane portta ünlem işareti var.
güncelle dediğimde "Windows cihazınızın sürücülerini buldu ancak bunları  yüklemeye çalışırken bir hata oluştu"(bu cihazın yüklenmesinde bir hata oluştu: Bu cihazın sürücü yükleme dosyayı gerekli bir girdiyi içermiyor donanım satıcınızla iletişime geçin)          diyor ve sonra bu güncelleştirmeyi denediğim portlar diğer aygıtlar diye bir yere gidiyor (yanında soru işareti var)

ünlemli olanların hata kodu: kod 1
soru işaretli olanlar içinse :Bu aygıt için sürücü yüklenmemiş.  mesajı çıkıyor

l

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Cvp: Format attıktan sonra USB sürücüleri güncelleme problemi

İşetim sisteminiz nedir? Windows 10 teması gibi görünüyor ama emin olmak için soruyorum. Ayrıca anakart marka modelinizi paylaşın.

KS

said

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: Format attıktan sonra USB sürücüleri güncelleme problemi

ugur.gozaydin' Alıntı:
İşetim sisteminiz nedir? Windows 10 teması gibi görünüyor ama emin olmak için soruyorum. Ayrıca anakart marka modelinizi paylaşın.

Üretici  Gigabyte Technology Co., Ltd.
Model   EP45-DS3L

Widows 10 Pro

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136

Anakart bayağı eskiymiş. Şöyle yapalım, Aygıt yöneticisi üzerinden ünlem işareti olan her sürücüye sağ tıklayıp özelliklerini açın. Açılan pencerede Ayrıntılar > Özellik ayarını Donanım Kimlikleri seçin ve altta yer alan kodlarında en tepedekini sağ tıklayıp kopyalayıp paylaşın. Ben size sürücünüzün direkt bağlantısını paylaşacağım eğer Windows 10 için varsa tabi.

KS

said

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

ugur.gozaydin' Alıntı:
Anakart bayağı eskiymiş. Şöyle yapalım, Aygıt yöneticisi üzerinden ünlem işareti olan her sürücüye sağ tıklayıp özelliklerini açın. Açılan pencerede Ayrıntılar > Özellik ayarını Donanım Kimlikleri seçin ve altta yer alan kodlarında en tepedekini sağ tıklayıp kopyalayıp paylaşın. Ben size sürücünüzün direkt bağlantısını paylaşacağım eğer Windows 10 için varsa tabi.

1. PCI\VEN_8086&DEV_3A37&SUBSYS_50041458&REV_00

2. PCI\VEN_8086&DEV_3A34&SUBSYS_50041458&REV_00

3. PCI\VEN_8086&DEV_3A39&SUBSYS_50041458&REV_00

4. PCI\VEN_8086&DEV_3A36&SUBSYS_50041458&REV_00

5. PCI\VEN_8086&DEV_3A38&SUBSYS_50041458&REV_00

6.PCI\VEN_8086&DEV_3A35&SUBSYS_50041458&REV_00

diğer 2 port format sonrası güncel geldi

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136

Tamamdır sürücünüz Intel(R) ICH10 Family USB Universal Host Controller 3A3 numaralı sürücü sorunu. Bu sürücüye baktım ama Windows 8.1 üzerinde desteğini bulamadım. Bu yüzden sorun yaşıyorsunuz Windows 8.1 üzeriyle uyumsuz artık sürücü desteğinde.

Şöyle yapın  buradan INTEL sürücü aracını indirip deneyin. Bakalım kendisi güncel bir sürüm bulacak mı.

KS

said

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

ugur.gozaydin' Alıntı:
Tamamdır sürücünüz Intel(R) ICH10 Family USB Universal Host Controller 3A3 numaralı sürücü sorunu. Bu sürücüye baktım ama Windows 8.1 üzerinde desteğini bulamadım. Bu yüzden sorun yaşıyorsunuz Windows 8.1 üzeriyle uyumsuz artık sürücü desteğinde.

Şöyle yapın  buradan INTEL sürücü aracını indirip deneyin. Bakalım kendisi güncel bir sürüm bulacak mı.

Sisteminiz için desteklenen bir sürücü veya yazılım güncellemesi yok.  Diyor teşekkürler.

ugur.gozaydin' Alıntı:

win 7 yapsam cd'si elimde var sanırım. 
sorun düzelir mi?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136

Anakart eski olduğundan sürücü desteği 8.1 den sonra çıkmamış. Büyük sorun değil ama artık sistem yavaş yavaş güncelliğini yitiriyor. Ya Windows 7/8.1 kuracaksınız, ya bu şekilde kullanacaksınız yada artık sisteminizin değişme zamanı gelmiş.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri