Format

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

EnesONC26

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba zamaninda bir hata yapip KMSpico ya bulaşmıştım bu altta bırakacağım video ile temizlenir mi yoksa rufus la felan mi yapmak lazım ve birine sormustum sadece C yi temizlemek yetmeyebilir dedi virüs D diskine felanda bulasmis olabilir dedi acaba ne kadar doğru? VİDEO: https://youtu.be/2c9sJ4VCBZ0

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Videodaki yöntem sıfırlama yöntemi işe yarar bir yöntemdir. Her şeyi kaldır seçeneği ile kullanırsanız ekstra olarak format işlemine gerek kalmaz. D diskini sonra sistem kurulunca bir antivirüs yazılımı ile taratabilirsiniz. Ancak Windows sıfırlanana ve antivirüs yazılımını kurana kadar D diskinin SATA bağlantısını kesmenizi tavsiye ederim.

KS

EnesONC26

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ugur.gozaydin' Alıntı:
Videodaki yöntem sıfırlama yöntemi işe yarar bir yöntemdir. Her şeyi kaldır seçeneği ile kullanırsanız ekstra olarak format işlemine gerek kalmaz. D diskini sonra sistem kurulunca bir antivirüs yazılımı ile taratabilirsiniz. Ancak Windows sıfırlanana ve antivirüs yazılımını kurana kadar D diskinin SATA bağlantısını kesmenizi tavsiye ederim.

Yani sıfırlayacağım zaman satayi  sökücem ve sıfırlayıp antivirüs yükleyince geri takip d yi taraticam  Eset veya Malwerebytes ile

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Aynen doğru anlamışsınız. SATA diski sökmekteki kasıt şu C diskine bir nevi format atacaksınız sıfırlama ile ama D diski bağlı olursa Windows aşamasında eğer virüs varsa yine bulaşacaktır. Bunun önüne geçmek için bağlantıyı söküp antivirüs kurup sonra diski tekrar bağlamak ve taratmak mantıklı olur.

KS

EnesONC26

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ugur.gozaydin' Alıntı:
Aynen doğru anlamışsınız. SATA diski sökmekteki kasıt şu C diskine bir nevi format atacaksınız sıfırlama ile ama D diski bağlı olursa Windows aşamasında eğer virüs varsa yine bulaşacaktır. Bunun önüne geçmek için bağlantıyı söküp antivirüs kurup sonra diski tekrar bağlamak ve taratmak mantıklı olur.

Format attım ama etkinleştirme kısmında etkin diye çıkıyor win 10 pro çalıştırmada baktım KMS çıkıyo nasil silebilirim bu belayi  KMS adi kullanilamiyor diyo

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Sıfırlama işlemi başarısız olmuş yani bir işe yaramamış. Sıfırlama için kullanılan dosyalara da KMS kendini yedeklemiş. Direkt USB bellek ile diske format atın.

KS

EnesONC26

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ugur.gozaydin' Alıntı:
Sıfırlama işlemi başarısız olmuş yani bir işe yaramamış. Sıfırlama için kullanılan dosyalara da KMS kendini yedeklemiş. Direkt USB bellek ile diske format atın.

Evet uefi ile yaptım şuan peki nasil anlıyabilirim silindiğini şuan baktığımda  Windows cihazınızda herhangibir lisans bulamadı diyor ama bunun öncesinde attigim formatta cmd de lisans silme işlemi yapmıştım

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Windows Ayarları > Sistem > Hakkında kısmından bakın Windows etkin değilse tamamdır.

Ben CMD ile lisans ekleme ve kaldırma işlemi hakkında bir bilgiye sahip değilim. Açıkçası gereksiz bulduğum için öğrenmek gibi bir isteğimde olmadı. OEM veya Retail keyler ortalama 50 TL alıp geçin bir daha da bulaşmayın derim.

KS

EnesONC26

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ugur.gozaydin' Alıntı:
Windows Ayarları > Sistem > Hakkında kısmından bakın Windows etkin değilse tamamdır.

Ben CMD ile lisans ekleme ve kaldırma işlemi hakkında bir bilgiye sahip değilim. Açıkçası gereksiz bulduğum için öğrenmek gibi bir isteğimde olmadı. OEM veya Retail keyler ortalama 50 TL alıp geçin bir daha da bulaşmayın derim.

https://www.hizliresim.com/t4f8cqj   
Ama öbür yerlerde felan etkin değil olarak çıkıyo

EnesONC26' Alıntı:
ugur.gozaydin' Alıntı:

https://www.hizliresim.com/t4f8cqj   
Ama öbür yerlerde felan etkin değil olarak çıkıyo
Yardımlarınız için teşekkür ederim halen kurtulmaya çalışıyorum inşallah kurtulurum amazondan dan oem alıcam galiba

KS

EnesONC26

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ugur.gozaydin' Alıntı:
Bir sorun görünmüyor burada. Zaten herhangi bir yerde ektin değil yazıyorsa sorun yok demektir.

Yardimlariniz için sağolun özellikler felan birçok yerde etkin değil diyo peki özellikler kısmında windows etkinleştirilmedi ve ürün kimliği yazması normal mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri