Çözüldü Fps çok yüksek ama STUTTERING sorunu yaşıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ÖzgeXONCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Fps yüksek (örneğin 150 fps giden oyun 3 fps kaybedip 147 düştüğünde drop. bazen ani fps çakılmayla 80 fps gelen drop) Artık yıldım bıktım, fps düşüyor düşmesine de düştüğü fpslerde oyunun kasmaması lazım donmaması lazım. En düşük sistem gereksinimli oyundan tut en yüksek sistem isteyen oyunların hepsinde bu sorunum var. youtube örnek görüntü atacağım. Neler yaptığımdan ve sistemimden bahsetmek istiyorum.

Cpu boşta 33 yükte 55 Gpu boşta 34 yükte 70. Sıcaklık konusunda sıkıntı yok yani.

YAPTIKLARIMIZI AÇIKLIYORUM: CHİPSET, GPU DRİVER VE BİOS GÜNCELLENDİ. 30 defa format atıldı win11-win10 arasında geçişler bile yapıldı. Güç kaynağı değiştirilip sistem denendi. ANAKART değiştirilip denendi. En şaşırdığım kafayı yememe sebep olan yöntem ise EKRAN KARTI değiştirildi sorun yine devam etti. SSD olmasına rağmen piyasadaki en kaliteli SSD aldım sorun yine düzelmedi. Monitör değiştirildi, monitör kablosu değiştirildi DÜZELMEDİ. Bugün yakın arkadaşımdan rica ettim gel ram ve işlemciyi deneyelim çünkü artık daha fazla donanım alacak param kalmadı, hiçbir şey çözüm olmuyor. O da geldi ram ve işlemciyi denedik oyunlar hala takıla takıla kasa kasa ilerliyor. En düşük sistem gereksinimli oyundan en yükseğine tüm oyunlarda aynı sorunu yaşadım. Grafik ayarlarını düşürmemle bile düzelen bir sorun değil ki düzelse saçma olurdu çünkü masaüstündeyken bile takılma donma oluyor.

Özellikle bu videoda CS:GO testini iyi inceleyin aaaaynıııısınıı yaşıyorum, bu sistemle saçma değil mi arkadaşlar

Son olarak sistemimi yazıyorum (----) sağındaki sorunu düzeltmek için kullandığım ikinci donanımım

PSU = COOLER MASTER 600W 80PLUS -------- RAMPAGE 600W 80PLUS

ANAKART = PRIME B450M-K ------ MSİ A320 APRO

CPU = RYZEN 5 2600X

RAM = 16GB 2x8 3000MHZ Crucial Ballistix ------ 8gb 3200mhz hikvison

GPU = GTX 1650 SUPER 4GB ----- GTX 1660 6GB

SSD = SAMSUNG EVO 250GB + CRUCICAL 240GB

HDD = 1TB WD

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri