Fps drop,Donma,Kasma

Hasansertdmr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Merhabalar
yakın zamanda yeni bir sistem topladım fakat bi kaç gündür sürekli fps drop yiyorum oyunlarda hatta bir program açarken aşırı derece aksma bazende donma yaşıyorum dün akşam 2. monitörü bağladım ve bu donma kasmalar kat kat arttı neden kaynaklı bilmiyorum ama vakit ayırabilecek varsa bi discord üzerinden konuşup yardımcı olabilecek birisine ihtiyacım var çünkü biraz uzunca sorunlarda var bilgisayar üzerinde

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
246
Öncelikle sistem ve kasa bilgilerini paylaşabilir misin? Hangi oyunlarda bu problemi yaşıyorsun? Yük altında CPU ve GPU ısı değerlerin nedir?

Son düzenleme:
KS

Hasansertdmr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
2K FurMark testi yaptım sıcaklık değerleri 62 dereceyi geçmedi genellikle 128-133 FPS gösterdi ara sıra 1 2 saniyelik 87-90 FPS olduğu zamanlar oluyodu
AIDA64 işlemci testi için %100 kullanımda 63 dereceyi geçmedi işlemci

Ryzen 5 5600x
Asus Dual RX 6700 XT
MSI X570-A Pro
PNY 2x8 16 GB XLR8 EPIC-X RGB 3600MHz
WD 1TB Blue SN570 (3500 okuma/ 3000 yazma) M2 SSD
Arctic Freezer 34 Esports Kule Tipi Soğutucu
ı

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Sisteminizde bir sorun yok gibi aslında. Değerler de normal. Yapılmamış herhangi bir güncelleme varsa güncellemeleri yapmak sorunu bir ihtimal çözebilir.

ÖzgeXONCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Dostum acını anlayabiliyorum ve sana yardımcı olmak çok isterim, açtığım konulardan olsun. Diğer forum sitelerinde olsun bu donma kasma sorununu yeni sistem toplayıp ben dahil çözemiyorlarmış. 25 sayfa bu konuyu tartışan rtx 2060 kullanan i7 işlemci kullanan arkadaşlar gördüm. Discord ya da buradan bu konuyu konuşabiliriz

KS

Hasansertdmr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Dostum acını anlayabiliyorum ve sana yardımcı olmak çok isterim, açtığım konulardan olsun. Diğer forum sitelerinde olsun bu donma kasma sorununu yeni sistem toplayıp ben dahil çözemiyorlarmış. 25 sayfa bu konuyu tartışan rtx 2060 kullanan i7 işlemci kullanan arkadaşlar gördüm. Discord ya da buradan bu konuyu konuşabiliriz
discord paylaşmak yasak değilse atabilirsin gelirim discorda

ÖzgeXONCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
2K FurMark testi yaptım sıcaklık değerleri 62 dereceyi geçmedi genellikle 128-133 FPS gösterdi ara sıra 1 2 saniyelik 87-90 FPS olduğu zamanlar oluyodu
AIDA64 işlemci testi için %100 kullanımda 63 dereceyi geçmedi işlemci

Ryzen 5 5600x
Asus Dual RX 6700 XT
MSI X570-A Pro
PNY 2x8 16 GB XLR8 EPIC-X RGB 3600MHz
WD 1TB Blue SN570 (3500 okuma/ 3000 yazma) M2 SSD
Arctic Freezer 34 Esports Kule Tipi Soğutucu
ı

AH dostum ahh sistemin her oyunun içinden geçebilecek masaüstünde normal kullanımda seni gıcık etmeyecek bir sistem. Ne driver ne chipset ne bios güncelleme sorununu çözmedi değil mi? İşte ben bu sorunu yaklaşık 9 aydır araştırıyorum ve yeni bir sistem topladım o da aynı şey oldu monitör bile değiştirdim donma kasma çözülmedi

KS

Hasansertdmr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
AH dostum ahh sistemin her oyunun içinden geçebilecek masaüstünde normal kullanımda seni gıcık etmeyecek bir sistem. Ne driver ne chipset ne bios güncelleme sorununu çözmedi değil mi? İşte ben bu sorunu yaklaşık 9 aydır araştırıyorum ve yeni bir sistem topladım o da aynı şey oldu monitör bile değiştirdim donma kasma çözülmedi
driverları kurdum fakat eksik kurduğumu hatta belki unuttuklarım olduğunu düşünmeye başladım bu sorunlardan dolayı

ÖzgeXONCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
driverları kurdum fakat eksik kurduğumu hatta belki unuttuklarım olduğunu düşünmeye başladım bu sorunlardan dolayı
MOSYONnn
#7514. Ekle dostum bu konuyu sesli ve ekran paylaşımlı şekilde halletmeye çalışalım. Yapabilirsek çözümü buraya yazarız. Hem benim konumda kapanmış olur oraya da yazarsın

ÖzgeXONCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
discord paylaşmak yasak değilse atabilirsin gelirim discorda
Discord'da arkadaşla konuştum maalesef aşırı saçma sorunlar yaşıyor. Sistemi pahalı bir sistem böyle sorunlar yaşamaması lazım. Her şeyi denemiş yazılımsal bir sıkıntı yaşamıyor. Bu elektriksel bir sorun mu bilmiyorum ama aşırı ötesi gizemli bir mesele. Bu elektrik gizemiyle ilgili konu açacağım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri