Yardım Fps Drop

yigitkozann

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
merhabalar herkese benim sorunum şu bilgisayarın özellikleri rahat kaldırdığı oyunlarda bile fps drop yiyorum sürekli 3050 ekran kartım var ama farming simulator gibi basit bir oyunda bile fps drop yiyorum eskiden bu kadar fazla olmazdı ısınınca olurdu sadece fakat bilgisayarı bir kere düşürdüm ve sonrasında aşırı artmaya başladı düzenli olarak 30-40 saniyede bir drop yiyorum sizce yerel bir bilgisayarcıya mı götüreyim garantiye mi göndereyim ya da sizlerin yardımıyla çözebileceğim bir sorun mu bu önerilerinize açığım (ACER ASPİRE A7)
Ekran görüntüsü 2024-05-25 134931.png

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,219
arazi detaylandırma mesafesini %170-180 civarlarına al

rkaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
merhabalar herkese benim sorunum şu bilgisayarın özellikleri rahat kaldırdığı oyunlarda bile fps drop yiyorum sürekli 3050 ekran kartım var ama farming simulator gibi basit bir oyunda bile fps drop yiyorum eskiden bu kadar fazla olmazdı ısınınca olurdu sadece fakat bilgisayarı bir kere düşürdüm ve sonrasında aşırı artmaya başladı düzenli olarak 30-40 saniyede bir drop yiyorum sizce yerel bir bilgisayarcıya mı götüreyim garantiye mi göndereyim ya da sizlerin yardımıyla çözebileceğim bir sorun mu bu önerilerinize açığım (ACER ASPİRE A7)Ekli dosyayı görüntüle 34816
Pc düştüyse eğer blok soğutucunla ekran kartı ve işlemci arası açılmış olabilir. Tabi bu düşürdüğün şiddete bağlı. Boşta ve yük üstünde sıcaklık değerlerine bakmanı özellikle ram tarafında mhz değerlerini ölçmeni tavsiye ederim. Garanti var diyorsun Eğer cihazda gözle görülür bi hasar yoksa önce dediklerime bakmanı Eğer sorun var ise garantiye göndermeni tavsiye ederim

KS

yigitkozann

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
onu nereden yapacağımı bulamadım

farming simulator için bahsediyorsanız problem sadece o oyunda değil pubg oynarken bile sorun yaşıyorum
oyunun grafiklerini en yükseğe de alsam en düşüğe de alsam aynı aralıklarla aynı dropu yiyorum sistemim oyunu kaldırıyor yani her türlü fakat sisteme elektrik gücü mü yetmiyor acaba çünkü bir anda gelip gidiyor düzenli aralıklarla.

Pc düştüyse eğer blok soğutucunla ekran kartı ve işlemci arası açılmış olabilir. Tabi bu düşürdüğün şiddete bağlı. Boşta ve yük üstünde sıcaklık değerlerine bakmanı özellikle ram tarafında mhz değerlerini ölçmeni tavsiye ederim. Garanti var diyorsun Eğer cihazda gözle görülür bi hasar yoksa önce dediklerime bakmanı Eğer sorun var ise garantiye göndermeni tavsiye ederim
hocam sıcaklık değerlerini hemen kontrol edip size söyleyeceğim fakat şu an ayrı bir notebook soğutucu aldım ısınma kaynaklı olacağını sanmıyorum soğutucuyu almadan önce ısınıyordu haklısınız ama yine de deneyip size atacağım hemen

hocam sıcaklık boşta 40-50 civarında oyunda ise bir süre oynadıktan sonra 80 derecelere çıkıyor ve droplar da o sıcaklıklarda başlıyor 80 derece yüksek bir sıcaklık mı?

bakın düzenli olarak böyle bir düşme var

bbbbb.png

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri