Yardım Fps Düşmesi Ve Ufak Takılmalar.

Lyd19011

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Merhaba,
Ekran kartı: RX7700XT
Anakart: Gigabyte A520 M.K V2
İşlemci: AMD ryzen 7 5700x (Stok fanla çalışıyor.)
Ssd: 476GB (Kalan 75.9 Gb)
Ram: 16Gb

Ultra ayarlarda (FSR/Kalite) TheLastOfUs oynuyorum anlamadığım bir şekilde bu ayarlardayken FPS yaklaşık 170-250 arası giderken biyanda FPS 70-140FPS olmaya başladı ki ben o FPS leri FSR kapalıyken alıyorum, FSR açıkken o fpsyi alıyorsam kapayınca dahada düşeceğine eminim.

Ayriyetten uygulamalara girerken birkaçsaniye sonra girmeye başladı. örneğin Google,Steam gibi.
AMD nin programı Software adrenalin editionda ekran kartı ve oyun ayarlarından mı kaynaklı acaba ? ayarları yapacağım sağlam bir video yada öneriniz varsa söyleyebilir misiniz ?

Termal macun gibi konulara hiç girmek istemiyorum sistemi alalı 2hafta geçmedi. termal macunu gayet iyi durumda temiz sistem.

şimdiden teşekkürler.

KS

Lyd19011

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
1719839893562.png

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
451
AMD ryzen 7 5700x (Stok fanla çalışıyor.) ile oyunda alev makinesine dönüyordur heleki bu aylarda diye düşünüyorum. ondan dolayıda fps düşüyordur

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
451
AMD ryzen 7 5700x (Stok fanla çalışıyor.) ile oyunda alev makinesine dönüyordur heleki bu aylarda diye düşünüyorum. ondan dolayıda fps düşüyordur
Şöyle örnek veriyim ryzen 5 5600x kullanıyorum 2 fanlı sıvı sogutmam var kışın gayet iyi fakat yazın 60dereceleri görüyor özlelikle optimizasyonu bozuk oyunlarda veya işlemci ağırlıklılarda. Mersinde yaşıyorum. Stok fan ile düşünemiyorum

Xcharcer

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
91
Merhaba,
Ekran kartı: RX7700XT
Anakart: Gigabyte A520 M.K V2
İşlemci: AMD ryzen 7 5700x (Stok fanla çalışıyor.)
Ssd: 476GB (Kalan 75.9 Gb)
Ram: 16Gb

Ultra ayarlarda (FSR/Kalite) TheLastOfUs oynuyorum anlamadığım bir şekilde bu ayarlardayken FPS yaklaşık 170-250 arası giderken biyanda FPS 70-140FPS olmaya başladı ki ben o FPS leri FSR kapalıyken alıyorum, FSR açıkken o fpsyi alıyorsam kapayınca dahada düşeceğine eminim.

Ayriyetten uygulamalara girerken birkaçsaniye sonra girmeye başladı. örneğin Google,Steam gibi.
AMD nin programı Software adrenalin editionda ekran kartı ve oyun ayarlarından mı kaynaklı acaba ? ayarları yapacağım sağlam bir video yada öneriniz varsa söyleyebilir misiniz ?

Termal macun gibi konulara hiç girmek istemiyorum sistemi alalı 2hafta geçmedi. termal macunu gayet iyi durumda temiz sistem.

şimdiden teşekkürler.
hocam çok saçma gelcek belki ama windowsta başka bi kullanıcı açıp oyunu orada denermısınız oyunu oynamayı bende bi ara valortantta fps drop oluyordu oyunu oynayamıyordum ayarları düşürsem bile, bir gün kardeşimin başka bi kullanıcıdan akıcı oynadığını farkettim kendi kullanıcımı silip diğer açtığım kullanıcıya geçtiğimde sorun çözülmüştü

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri