FPS Sorunu

lagoon_tri

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bilgisayarda sorun yok gibi gözüküyor, aygıt yöneticisinden de kontrol ettim fakat herhangi bir oyuna girince birkak saniye 150-89 fps arası oynuyorum ama 10-20 saniye sonra fpsim 25 civarlarına düşüyor nedenini bilmiyorum eskiden böyle birşey olmuyordu. (ör:Battlefield3-CSGO)
Sistem Özelliklerim
* 8GB Ram
* i5-8250U
* Intel(R) UHD Graphics 620
* NVIDIA GeForce MX130
* C:// 118GB-26GB Alan boş.
* E:// 931GB-776GB Alan boş.

NOT: Oyunlar E diskine kayıtlı.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
ISı odaklı olabilir. RAM eğer yetersiz geliyorsa bu soruna neden olabilir. Disk farkı eğer diskte sorun varsa bu soruna denen olabilir. Bu ısı ve RAM olayını kontrol edin disk olayına bunlarda sorun yoksa bakarız. Ayrıca tüm sürücüleriniz güncel olsun.

KS

lagoon_tri

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
ISı odaklı olabilir. RAM eğer yetersiz geliyorsa bu soruna neden olabilir. Disk farkı eğer diskte sorun varsa bu soruna denen olabilir. Bu ısı ve RAM olayını kontrol edin disk olayına bunlarda sorun yoksa bakarız. Ayrıca tüm sürücüleriniz güncel olsun.
Tüm sürücüler güncel, sorun da yok

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Sürücü tamam da ısı ve RAM kullanımını kontrol ettiniz mi? Değerleri paylaşında SS olarak bakalım sorun var mı yok mu.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
CPU 85 derece yazmışsınız bu 90 derecelere çıkıyor mu? Bu işlemci sıcaklığı ani FPS düşüşüne sebep olur birde RAM 7 GB sınırını aşmış 8 GB 'a yaklaşıyor mu ani düşüşlerde bu 2 değeri kontrol edin ona göre değerlendireyim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri