FPS sorunu

Umut Altınışık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Merhaba ben GTX 1060 6gb kullanıyorum arkadaşta rx480 var başa baş iki kart işlemcim i5 10400f arkadaşın işlemcisi Intel xeon 5660 işlemci konusunda bariz farkla benim sistem daha iyi ama apex de arkadaş ultra grafikte 130 FPS leri zorlarken ben mediumda 80 - 100 FPS leri zar zor görüyorum bu arada benim hdd bozuk okuma yazması baya düşük oyuna girince ses falan geliyo hdd den sorun sizce bu mu yoksa ekran kartından mı kaynaklı

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
RAM sayısı ve kapasitesi aynı mı bu iki kıyas kabul ettiğiniz sistemin? RAM sayısı tek modül ise FPS azalır ama RAM sayısı 2 adet olursa FPS durumu olumlu yönde artar. Bu arada başka bir şey ise kapasitesi ki oda yetersiz ise anlık FPS düşüşü yapar. Yani anlık düşüler ise sorun RAM kapasitesidir sorun. Ama yok anlık düşüş değil sabit değerler arasındaysa RAM sayısıyla alakalı olabilir durum.

HDD diskin arızası veya hızı 2 şeyi etkiler. Oyunun yükleme sürelerini ve oyunda anlık düşüşler vs. yaratabilir ama sürekli FPS düşüşü yapmaz.

Ayrıca ekran kartınızın sürücü odaklı güncel ve Windows odaklı güncel olduğundan emin olun. Birde BIOS güncellemenizin son sürüm olduğundan emin olun.

KS

Umut Altınışık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
ugur.gozaydin' Alıntı:
RAM sayısı ve kapasitesi aynı mı bu iki kıyas kabul ettiğiniz sistemin? RAM sayısı tek modül ise FPS azalır ama RAM sayısı 2 adet olursa FPS durumu olumlu yönde artar. Bu arada başka bir şey ise kapasitesi ki oda yetersiz ise anlık FPS düşüşü yapar. Yani anlık düşüler ise sorun RAM kapasitesidir sorun. Ama yok anlık düşüş değil sabit değerler arasındaysa RAM sayısıyla alakalı olabilir durum.

HDD diskin arızası veya hızı 2 şeyi etkiler. Oyunun yükleme sürelerini ve oyunda anlık düşüşler vs. yaratabilir ama sürekli FPS düşüşü yapmaz.

Ayrıca ekran kartınızın sürücü odaklı güncel ve Windows odaklı güncel olduğundan emin olun. Birde BIOS güncellemenizin son sürüm olduğundan emin olun.

Ram leri söylemeyi unuttum arkadaşta 10gb DDR3 ram var 4 + 4 + 2 bende ise 8+8 ram var sürücüler güncel

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri