Freedos Notebook Windows ve Sürücüler Nasıl Kurulmalı?

emrerdm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar arkadaşlar,

Freedos notebooka windows USB ile Youtube'dan bakarak kurabilirim. Fakat lisans etkinleştirme yerinde nasıl yapmalıyım bilmiyorum. Windows kurulumu bittikten sonra sürücüler nasıl yüklenmeli ve güncellenmeli?

Önceki laptopta driver booster pro sürümünün internetten lisans anahtarını bulup orda bilgisayarın genel ve oyun için de gerekli olduğunu söylediği tüm sürücüleri yükleyip güncelliyordu, bu güvenlik ve yazılım açısından sağlıklı bir yöntem midir? Temiz, tam ve sağlıklı bir kurulum yapmak istiyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,060
Selamlar,

Windows kurulduktan sonra sağ alt tarafta "Windows Etkinleştir" yazısı görürsünüz. Deneme sürümü olarak kurduktan sonra 25-45 TL arasında OEM key satan güvenilir yerler var. Oradan key satın alarak Windows Etkinleştirme bölümünden keyi girip, orijinal olarak kullanabiliyorsunuz.

Diğer tarafta etkinleştirme yapıldıysa, güncellemeler için şu adımlar lazım;

1-) Ekran kartı driverını kurup son sürüme güncelleyin.
2-) Denetim Masası üzerinden Windows Güncelleştirme bölümüne girerek tüm güncelleştirmeleri yapın.
3-) Lan portu, WiFi veya dahili grafik birimlerinin güncellemeleri için markanın ilgili ürün sayfasına giderek indirip kurabilirsiniz.
3-) Driver Booster gibi programlar "genel" anlamda işe yarıyor olsa da çok önerilmiyor. Tüm güncellemeleri yapıyor fakat yanlış kurulumlara da sebebiyet verebiliyor. O yüzden gerekmedikçe kullanmamanızı tavsiye ederim.

KS

emrerdm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Peki bios chipset güncellemeleri falan hepsini laptobun sitesindenm mi indircez

KS

emrerdm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sürücüleri yükleme sırası önemlimidir hangi sıralamayla yüklenmelidir

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Sürücü yükleme sırası önemsizdir ama işinizi rahat görebilmek adına önce çipset ve ekran kartının sürücüsünü kurup/güncelleyin. Ayrıca her sürücüyü önce cihazın kendi sitesinden kurun.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri