FSR Ve DLSS Aynı Anda Açarsak Ne Olur ?!

Necip52703922

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Öncelikle Herkeze Merhabalar Hocam,
Deneysel Bir Soru Olacak Ama Eğer Yapılabiliyor İse Diye Soruyorum;

Diyelim Ki Kullandığımız Bilgisayarda 2 Tane Ekran Kartı Var
1.GPU :=: RX 6650XT
2.GPU :=: RTX 4090
Olduğunu Var Sayalım Ve Hem FSR Hem DLSS Destekleyen Oyunlardan Birine Girdik Ve Hem FSR Hem De DLSS'i Açtık Ortaya Nasıl Bir Görüntü Çıkabilir, FPS Ne Olabilir, Nasıl Teknik Arızalar Oluşabilir ?!
Sadece Bunu Yapabildiğimizi Varsayaraktan (Ki Yapılabiliyormu Bilmiyorum) Ne Gibi Şeyler Olabilir Diye Sormak İstedim Sadece Biliyorum Garip Bir Soru Ama Biliyorsunuz Ki FSR'ı Nvidia Ekran Kartları Da Destekliyor (En Azından Benim Bildiğim Kadarıyla) Ve Bu Teknolojiyi De Açtığımızda Ne Olabilir Diye Merak ettim Diyebilirim Sadece Hani İleride Bir Bugla Falan Yapmak İsteyen Olursa Diye Belki Daha Fazla FPS Alırız Daha Güzel Görüntülerle :D

Midplus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
117
bildiğim kadarı ile aynı anda 2 ekran kartı kullanamazsın zaten ayarlarda ekran kartı seçme kısmı var ikisini aynı anda çalıştır diye bir seçenek olmuyor bildiğim kadarıyla aynı model olması lazım

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Hayır. Aktif olarak Fidelity FX zaten bazı oyunlarda bulunuyordu. DLSS aktifken FidelityFX, FidelityFX aktifken DLSS açmana izin vermiyorlardı. FSR FidelityFX'in çözünürlükle oynayan ayarı. FidelityFX Super Resolution. Aynı anda çalışmayacaklarından emin olabilirsiniz. İkisi de aynı anda dokuların çözünürlükleri ile oynuyorlar bu da aynı anda açılmaları halinde kendi içlerinde bir karışıklığa sebep olabilir.

mehmet alinin mee si

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
72
Hayır. Aktif olarak Fidelity FX zaten bazı oyunlarda bulunuyordu. DLSS aktifken FidelityFX, FidelityFX aktifken DLSS açmana izin vermiyorlardı. FSR FidelityFX'in çözünürlükle oynayan ayarı. FidelityFX Super Resolution. Aynı anda çalışmayacaklarından emin olabilirsiniz. İkisi de aynı anda dokuların çözünürlükleri ile oynuyorlar bu da aynı anda açılmaları halinde kendi içlerinde bir karışıklığa sebep olabilir.
1665823762737.png
birini açınca diğeri kapanıyor evet

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri