45.000-60.000 TL Sistem Toplama

Ghympex

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
R7 7800x3d
Ekran Kartı
4070super
Arkadaşlar merhabalar ben sistem toplamak istiyorum. Ayarlamaya çalıştığım donanımları asagiya yazacağim yorumlarınızı önerilerinizi bekliyorum. Neyi ne yapsam daha iyi olur sizce ?

Anakart : MSI B650 GAMİNG PLUS II
Ekran Kartı: Marka belli değil 4070 Super düşünüyorum 3 veya 2 fanlı
Ssd: Samsung 990 Pro
Power :MSI mag a750 GL
Ram: Corsair CL36 6000mhz vanegance
işlemci : amd Ryzen 7 7800x3d
Kasa belli değil typ c destekli istiyorum. Param olursa H9 Flow olmazsa Corsair 4000d hoşuma gidiyor.
Sıvı soğutma kararsızım? 240mm düşünüyorum 360ta olabilir Corsair h100 düşünüyorum ama emin değilim daha araştırıyorum.

Monitörüm 1080p 144hz 1ms

Monitör değiştirmeye gerek var mı ? Sistem içinde değişikliğe ihtiyaç var mı ? Onerlileriniz nelerdir teşekkür ederim.

Teknik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
•Akvaryum kasa seviyorsan MSI MAG PANO öneririm ayrıca yeni nesil anakartlar için arka bağlantı desteği de var.
•Sıvı soğutmada bence 360mm ile 240mm arasında ciddi farklar yok. Güzel bir sıvı soğutma aldığın sürece sorun yaşamazsın.
•Şimdi böyle bir sisteme bu monitör sence olmuş mu :D
Monitör kısmında eğer bütçen kısıtlıysa ve gerçekten değiştirmek istiyorsan şöyle birşey yapabilirsin. Anakartı güç kaynağını ve kasayı ikinci el alabilirsin. Diğer parçaları ikinci el almanı tavsiye etmem zaten. PSU Gold yerine bronz olur ekran kartı MSI Asus yerine Palit olur galax olur, Ramin cl36 değilde cl48 olur hangisini daha uygun bulursan sana kalmış. Genel olarak sistem bu şekilde iyi

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,180
Arkadaşlar merhabalar ben sistem toplamak istiyorum. Ayarlamaya çalıştığım donanımları asagiya yazacağim yorumlarınızı önerilerinizi bekliyorum. Neyi ne yapsam daha iyi olur sizce ?

Anakart : MSI B650 GAMİNG PLUS II
Ekran Kartı: Marka belli değil 4070 Super düşünüyorum 3 veya 2 fanlı
Ssd: Samsung 990 Pro
Power :MSI mag a750 GL
Ram: Corsair CL36 6000mhz vanegance
işlemci : amd Ryzen 7 7800x3d
Kasa belli değil typ c destekli istiyorum. Param olursa H9 Flow olmazsa Corsair 4000d hoşuma gidiyor.
Sıvı soğutma kararsızım? 240mm düşünüyorum 360ta olabilir Corsair h100 düşünüyorum ama emin değilim daha araştırıyorum.

Monitörüm 1080p 144hz 1ms

Monitör değiştirmeye gerek var mı ? Sistem içinde değişikliğe ihtiyaç var mı ? Onerlileriniz nelerdir teşekkür ederim.
Ben olsam 7500f 4070super yapıp 2k bir monitör çekerdim. Onun dışında kasa seçenekleri kısıtlı oluyor fakat hazır sistem bakılabilir, tek tek toplamaya göre daha uyguna geliyor çoğunlukla, gereksiz pahalı olduğundan ssd değiştirirdim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri