Furmark sonuç ve Aura Sync hatası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Emre Türel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar bugun rtx 2060 ekran kartı satın aldım ve furmark testinde  7496Puan,125fps ve 60000ms ile bir değer aldı.Bu değerler iyimidir normalmidir ? R5 3600 ile kullanmaktayım.
Ek olarak ekran kartını takım ve armoury crate yazılımnda bir hata alıyorum ışıklarını kontrol edemiyorum daha öncesinde İCUE yazılımı üzerinden asus anakartımın ışıklarını yönetebilirken şuan anakartımda gözükmüyor nasıl çözebilirim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Birincisi performans testinizi Passmark Performans Test yazılımından Tests/3D Graphics/All deyip sonucunu Passmark sitesinden kontrol edebilirsiniz.

RGB olayına gelirsek Armory yazılımdan güncelleme var mı bakın. Bileşen bazlı güncellemeler oluyor. Ayrıca hata nedir onu da paylaşın. RGB için senkronizayson ayarının aktif olduğundan emin olun Sync diye geçer ve Corsair yazılımndan kontrol etmeye o zaman çalışın.

KS

Emre Türel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ç
ugur.gozaydin' Alıntı:
Birincisi performans testinizi Passmark Performans Test yazılımından Tests/3D Graphics/All deyip sonucunu Passmark sitesinden kontrol edebilirsiniz.

RGB olayına gelirsek Armory yazılımdan güncelleme var mı bakın. Bileşen bazlı güncellemeler oluyor. Ayrıca hata nedir onu da paylaşın. RGB için senkronizayson ayarının aktif olduğundan emin olun Sync diye geçer ve Corsair yazılımndan kontrol etmeye o zaman çalışın.

Bazı aurasync yazılımları devre dışı bırakılmış olabilir daha fazla bilgi ve yardım için Asus SSSS diye vir ekran veriyor.Ek olarak testi tekrardan yarın passmark programı üzerinden yapacağım.Kartta minnig olduğunu nasıl anlayabiliriz peki ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Mining olayını neden soruyorsunuz ki kart 2. el mi? Birde anlayamazsınız mining olup olmadığını. Ama kartta bir sorun varsa testten belli olur zaten.

Siz bence yazılımı tekrar kaldırıp kurun. CCleaner gibi bir yazılım kullanabilirsiniz tüm kalıntıları ile birlikte kaldırmak için yazılımı.

KS

Emre Türel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Mining olayını neden soruyorsunuz ki kart 2. el mi? Birde anlayamazsınız mining olup olmadığını. Ama kartta bir sorun varsa testten belli olur zaten.

Siz bence yazılımı tekrar kaldırıp kurun. CCleaner gibi bir yazılım kullanabilirsiniz tüm kalıntıları ile birlikte kaldırmak için yazılımı.

Passmark'ta 14090 gibi skor mevcut ben testi yaptığımda ise 13100 olarak sonuçlandı.Normal mi yoksa bir absürtlük varmıdır ? Ek olarak yazılım sorunlarını hallettim rgb kontrol edebiliyorum.Ve Model Avarage : 12734 Percentile %96 gibi bir değer mevcut.

KS

Emre Türel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Emre Türel' Alıntı:
ugur.gozaydin' Alıntı:

Passmark'ta 14090 gibi skor mevcut ben testi yaptığımda ise 13100 olarak sonuçlandı.Normal mi yoksa bir absürtlük varmıdır ? Ek olarak yazılım sorunlarını hallettim rgb kontrol edebiliyorum.Ve Model Avarage : 12734 Percentile %96 gibi bir değer mevcut.
Sonuç iyimidir sizce ?

KS

Emre Türel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Uğur Bey ne diyorsunuz konu hakkında ? Beklemedeyim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Kartınız 1000 puan kadar düşük puan almış bu frekansa bağlı oluşabilecek bir fark çok absürt değil yani. Sonuçlar normal sayılır. RGB olayı çözüldüğüne göre başka bir sorunuz var mı?

KS

Emre Türel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Kartınız 1000 puan kadar düşük puan almış bu frekansa bağlı oluşabilecek bir fark çok absürt değil yani. Sonuçlar normal sayılır. RGB olayı çözüldüğüne göre başka bir sorunuz var mı?

O sitede öyle gözüküyor ama test sonuçlarında kartın globalde avarge puanı 12000lerde gözüküyor onlardan 1000puan yüksek almış gösteriyor.Teşekkür ederim başka sorun kalmadı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri