Futbolda U Mevzusu Nedi̇r Açiklasin Lutfen Bi̇ri̇

minipekka

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Gencler öncelikle selamın aleyküm,

Ben İzmir konak da yaşıyorum yakın zamanlarda futbola başlamak istiyorum ve şu u12 u13 u14 falan mevzularını anlamak istiyorum ve altyapıya açık bir takıma gitmek istiyorum yani futbolda başarılı olursam u 13 u14 falan gidiliyor diye biliyorum ne anlama geliyor u 12 u13 bunu çok merak ediyorum futbolu çok seviyorum lütfen biri açıklasın ve izmirde altyapıya gidebileceğim u13 14 falan gidebileceğim tkaım varmı lütfen okuyun lütfen amin

Moderatörün son düzenlenenleri:
KS

minipekka

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Gencler öncelikle selamın aleyküm ben İzmir konak da yaşıyorum yakın zamanlarda futbola başlamak istiyorum ve şu u12 u13 u14 falan mevzularını anlamak istiyorum ve altyapıya açık bir takıma gitmek istiyorum yani futbolda başarılı olursam u 13 u14 falan gidiliyor diye biliyorum ne anlama geliyor u 12 u13 bunu çok merak ediyorum futbolu çok seviyorum lütfen biri açıklasın ve izmirde altyapıya gidebileceğim u13 14 falan gidebileceğim tkaım varmı lütfen okuyun lütfen amin
biri okusun lütfen

sercann0011

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
kanki u yaş gruplarını temsil ediyor örneğin 2010 ocak doğumlusun varsayalım, u 13 te oynayabilirsin u 12 de oynayamazsın lisansın çıkmaz ama hocaların seni yeterli gördü üst yaş grubunda sana ihtiyaç var u14 e alabilir u 15 e alabilir.

KS

minipekka

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
kanki u yaş gruplarını temsil ediyor örneğin 2010 ocak doğumlusun varsayalım, u 13 te oynayabilirsin u 12 de oynayamazsın lisansın çıkmaz ama hocaların seni yeterli gördü üst yaş grubunda sana ihtiyaç var u14 e alabilir u 15 e alabilir.
yani u ve altyapı aynı şeymi farklımı farklıysa farkları ne ve u 13 u 14 falan onlara nasıl girebiliriz

kaç ay veya yıl futbol kulübünde olmalıyız

sercann0011

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
yani u ve altyapı aynı şeymi farklımı farklıysa farkları ne ve u 13 u 14 falan onlara nasıl girebiliriz

kaç ay veya yıl futbol kulübünde olmalıyız
u ve altyapı tabi aynı şey değil u sadece yaş güzel kardeşim alakası yok U koy başına yanına yaşını koy oynayacağın lig o olur yaşın 13 14 veya küçükse u 13 u 14 u 15 gibi kümelerde oynarsın ama 13 yaşında olduğun için u 12 de oynayamazsın denklem çok basit aslında u nun yanına koyduğun sayıdan yüksek ligte oynayabilirsin altında oynayamazsın

u ve altyapı tabi aynı şey değil u sadece yaş güzel kardeşim alakası yok U koy başına yanına yaşını koy oynayacağın lig o olur yaşın 13 14 veya küçükse u 13 u 14 u 15 gibi kümelerde oynarsın ama 13 yaşında olduğun için u 12 de oynayamazsın denklem çok basit aslında u nun yanına koyduğun sayıdan yüksek ligte oynayabilirsin altında oynayamazsın
bi yaz okulu vardır 2011 doğumluluar için u12 grubu vardır çünkü 12 yaşındalar 2010 için u13 grubu vardır sistem bu şekilde ilerler 12 yaşında olup yani u12 oynayıp yeterli seviyeye ulaşanlar hocanın isteğine inisiyatifine göre bir üste u13 e alınabilirler şeklinde ilerler sistem

KS

minipekka

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12

bi yaz okulu vardır 2011 doğumluluar için u12 grubu vardır çünkü 12 yaşındalar 2010 için u13 grubu vardır sistem bu şekilde ilerler 12 yaşında olup yani u12 oynayıp yeterli seviyeye ulaşanlar hocanın isteğine inisiyatifine göre bir üste u13 e alınabilirler şeklinde ilerler sistem
peki önerdiğiniz takım varmı gidebileceğim izmirde

sercann0011

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
peki önerdiğiniz takım varmı gidebileceğim izmirde
izmirde oturmuyorum altay iyidir göztepe iyidir altınordu iyidir zamanında karşıyaka vardı sırasıyla önerecek olursam altınordu altay göztepe olarak sıralayayım

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri