FX-8300

hirakaymak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar Merhaba
FX 8300 işlemcim var ve 3.3 GHz hızında çalışıyor , overclockla 4,4 4,5 gibi değerleri görmek istiyorum fakat nasıl yapıcağımı hangi voltaj aralıklarını seçiceğimi bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim anakartım Asus m5a97 le r2.0 . Bana değiştirmem gereken değerleri söylerseniz çok sevinirim gerçekten yardıma ihtiyacım var.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
OC işinde öyle sabit değerler yoktur. Yani piyasadaki yapılmış değerleri kullanamazsınız. Anakartlar farklı soğutucular farklı işlemciler aynı model olsa bile hepsinin OC ile çıkabildikleri değerler farklıdır yani bu durumda size şu kadar bir OC yapabilirsiniz şu değerleri kullanın diyemeyiz ki diyen adamda OC işinden anlamıyordur. Deneme yanılma yöntemiyle soğutucusunuz , anakartınızın ve işlemcinizin potansiyeline göre OC değeri nedir deneyerek bulacaksınız. Yardımcı olurum isterseniz ama sorumluluk bir hata olursa size ait ben sorumluluk almam. Bana facebook üzerinden ulaşın yorumumun altında bağlantım var buradaki işim bitince facebook açıp yardımcı olurum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri