Çözüldü G24F-2 Monitör Alınır mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760

bybarisss

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
70
Ölü pixel çıktığını belirtip değişim sürecini başlatabiliyorsunuz onlarda onaylayıp evet ölü pixel var derlerse değişim sağlıyorlar.
Ölü pikseli sebep göstermeden direk iade edin diyen. Var yoksa uğraştırıyorlarmış.
Ama ölü piksel var deyip değişim alan ve sorunu çözülen de var.

İsapeh

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
KS

yasinbdk58

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
3
peki teşekkürler
Satıcı ve garantici firmaya bağlı aslında. Ölü pixel sayısı ve ekrandaki konumuda etkili bence. Sonuç olarak asgari ücretin yarısından fazla para veriyoruz, herkeste kolay kazanmıyor. Teknoloji çağında böyle sorunlar olması saçmalık. Ayrıca bu ölü pixelli ve sorunlu monitörlerin ucuzdan satıldığına da denk geldim. 4000TL'lik monitörü 5 ölü pixelden dolayı tanınmış e-ticaret sitesinde 3000 TL civarında gördüm. Satılacaksa da bu şekilde olmalı. Ölü pixelle karşılaşanların çoğu eğer fazla göze batmıyorsa mesela köşe ve kenarlarda ise uğraşmamak için iade etmiyor. Bundan dolayı satıcılar iteliyorlar, o da kimin şansına gelirse. Üretimden sonra test ederek hatalıları ayıklamak çok zor değil. Ha tabi bir de Türkiye'nin ekonomik şartlarından dolayı genelde kusurlular bize iteleniyor. Gıda sektöründe olduğu gibi.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
KS

yasinbdk58

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
3
Bugün geldi monitör. Sorunu yok şimdilik. Direkt 180hz olarak başladı. OC filan yapmadım. Hatta hoparlör bile algılıyor monitörde o ilginç.

mertsaygı

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
141
Bugün geldi monitör. Sorunu yok şimdilik. Direkt 180hz olarak başladı. OC filan yapmadım. Hatta hoparlör bile algılıyor monitörde o ilginç.
hocam fotoğraflarını yollar mısın almayı düşünüyorum fakat internetteki incelemeler tatmin etmiyor

KS

yasinbdk58

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
3
Hayırlı olsun. Ölü piksel çıktı mı
Ölü pixel çıkmadı.
hocam fotoğraflarını yollar mısın almayı düşünüyorum fakat internetteki incelemeler tatmin etmiyor
Bence düşünme al derim. Ben evde değilim de kardeşim ve kuzenim test edip denediler. Tek sıkıntısı DP kablosu olaması ve 90 derece dönmüyor zaten bu da yazılım için olsada olur olmasada ama DP kutudan çıkmalıydı. Mevcutta HDMI var ve 180Hz destekliyor. Aşağınyukarı dikey hareket ediyor. USB 3.2 var 2 adet bu da çok iyi. SS IPS ayrıca. İkinciyi dahi almak istiyorum da yazılımdan dolayı dik ekran özellikli lazım, şimdilik kalsın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri