G27Q 2K 144hz 1ms IPS panel Monitör İnceleme

ozkanfe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Merhaba satın aldığım Gigabyte G27Q monitörümün kısa vadede deneyimlerimi paylaşmak isterim.

Önceki monitörüm Msi MAG271C 144hz 1ms VA panel idi.Onu satıp 2k monitör arayışına girdim ve forum moderatörlerimizden @"ugur.gozaydin" tavsiyesiyle Gigabyte G27Q 2K 144hz 1ms IPS panel monitörü itopya üzerinden 4300tlye satın aldım.

Detaylara girmeyeceğim kutu içeriği vs sormak istediğiniz birşey varsa cevaplarım.Ölü pixel yok, IPS glow yok, ghosting farketmedim.Yani sorunsuz bir cihaz.Ayrıca şöyle diyim eski monitörümde çamurlu izliyormuşum resmen.Arada bu kadar fark olacağını tahmin edemezdim.Keramet VA’dan IPS panele geçişte mi yoksa 1080den 2K ya geçişte mi bilemedim ama tavsiye ederim.

Tekrardan forum yöneticilerine ve özellikle uğur beye anında verdiği cevaplardan ve tavsiylerinden dolayı teşekkür ederim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: G27Q 2K 144hz 1ms IPS panel Monitör İnceleme

Ürününüz hayırlı olsun ve keyifli kullanımlar dilerim. Aslında ikisi de artı, hem VA panelden IPS panele geçiş hem de çözünürlük artışı. QHD geçişi keskinlik anlamında bir artıyken birde VA panelden IPS panele geçişinde büyük bir katkısı var. Yaşadığınız farkın temel sebebi ikisi de yani. Zaten G27Q ürünü çokça önerdiğim bir ürün pişman etmez kolay kolay.

Bu arada NVIDIA bir kartınız varsa Displayport kablosuyla birde G-Sync testi yapmanızı rica ediyorum. Yırtılma vs. var mı bakın.

6980HX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2

Hayırlı olsun, Displayport ile bağladığınızda Windows ayarlarından 120Hz'e alınca monitör 10-Bit'e alınabiliyor mu?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Bu arada Hz değerinden feragat etmek isterseniz @"6980HX" 'nın söylediği yapılabilir evet. Displayport kablosuyla 120Hz ayarında monitör 10 bit renk derinliğinde sonuç veriyor.

KS

ozkanfe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14

Hocam 2070s kartım vardı sattım 2 ay önce. Asus rog white 3070 düşmesini bekliyorum.Kartı alınca söylediklerinizi deneyeceğim.Bu arada karttan sadece hdmi çıkıyor öncedan dp kablom olduğu için pek sorun etmedim zaten 144hz monitörlerde çıkmıyor bence.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri