G433 Mikrofon Sorunu

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
825
Dün netten G433 aldım bugün geldi ama mikrofonu çalışmıyor, sesimi almıyor driverlarıda güncel nettende baktım çözemedim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Kullandığınız kablonun yönü ile ilgili bir sorun var gibi netten baktım kablo yönü değiştirildiğinde sorun çözülüyormuş pek çok kişi bu sorunu yaşamış ve bu şekilde çözülmüş.

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
825
kablo yönü derken ? tam anlayamadım, kabloları düzgün taktığıma eminim ve kulaklık sağ taraftan ses vermiyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Kablo yönü kulaklık tak çıkart kablo kullanıyor ya kulaklığa gelen kısmı PC 'ye diğer kısmı kulaklığa bu yönü değiştirin ve ayırıcı aparat olması lazım kulaklık ve mikrofon için o aparatı kullanmayı unutmayın.

USB ile değil önce JAK ile deneyin ki sorun neden kaynaklanıyor bakalım. Sonra çalışırsa USB ile ilgili soruna bakarız.

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
825
jak ile takınca düzeldi sorun ses kartında sanırım ses kartı ile takınca mikrofonu algılamıyor ve tüm ses soldan geliyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Tamam amaç zaten kulaklıkta sorun var mıydı bunu anlamaktı kulaklıkta ve kablolarda sorun yok muhtemelen USB aygıtıda sorunlu değil montajda sorun yaşıyorsunuzdur.

adlı bu bağlatındaki Logitech G Hub yazılımını kurmadıysanız kurun.

Daha sonra   bu bağlantıdan 4 numaralı kablo ve 3 numaralı USB Hub 'ı kullanacaksınız önemli burası.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Windows Ayarlar / Sistem ve Ses seçeneklerine gelin ve sağ köşeden Ses denetimi masasına tıklayın. Açılan pencerede Kayıt sekmesine gelin ve varsayılan Mickrofon aygıtınızın şuan kullandığınız mikrofon olduğundan emin olun eğer öyle değilse sağ tıklayıp varsayılan aygıt olarak ayarlayın.

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
825
dediğiniz yöntem w10 için sanırım.. 8.1 kullanıyorum kayıttan yürütme aygıtlarıma girdim ancak g hub ın mikrofon özelliğini devre dışı bırakmam gerekti kayıt kısmından mikrofon özelliklerine girip gelişmiş kısmından mikrofonu DVD kalitesine aldım ve mik şuan çalışıyor ancak ghub ı devre dışı bırakmam gerektiği için mikrofon çok fazla ses alıyor g hub ı tekrar devreye nasıl sokabilirim mikrofon için?

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
825
ugur.gozaydin' Alıntı:
Windows Ayarlar / Sistem ve Ses seçeneklerine gelin ve sağ köşeden Ses denetimi masasına tıklayın. Açılan pencerede Kayıt sekmesine gelin ve varsayılan Mickrofon aygıtınızın şuan kullandığınız mikrofon olduğundan emin olun eğer öyle değilse sağ tıklayıp varsayılan aygıt olarak ayarlayın.

Kulaklığı yarın geri göndericem muhtemelen değişim yaptırtcam aynısından isticem. Ama Tuf Gaming H5 de şuan fiyatı uygun alabilecek durumdayım. G433'ü iade edip H5'i mi alsam diye düşünüyorum hangisi daha iyidir sizce ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
TUF Gaming H5 ürünü ses olarak iyi ama mikrofon olarak iyi değil. H3 sonradan çıktı revizyon gördü H3 alabilirsiniz. Fiyata 299 TL 'ye kadar inmişti indirimlerde şuan en uygun burada 459,00 TL fiyata buldum. H3 mikrofonuna bu videodan bakabilirsiniz. Revize mikrofonda bayağı iyi. H5 o kadar iyi değil ve onun mikrofonu ise bu videoda gördüğünüz gibi hiç iyi değil. TUF H3 alın en iyisi olacak sizin için. JAK olayına da takılmayın en iyi deneyimi ses olarak JAK girişinden alırsınız dert edilecek bir durum yok. JAK daha temiz bir ses verir ve ses kartınıza bağlı olarak daha iyi ses profili elde edersiniz ki artık neredeyse tüm anakartlarda iyi bir ses kartı var.

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
825
evet attığınız videoya göre H3'ün mikrofonu daha güzel, daha net ses veriyor ama H5'in sesi de o kadar kötü/rahatsız edici gelmedi bana. Mikrofondan daha çok vereceği ses performansına önem vermek istiyorum kulaklıkta... H3'ün H5 gibi programı var mı ? ekolayzer yapılabilmekte mi ?.. Aslında Logitech çok sevdiğim bir marka gerek ürünleri, gerek müşteri desteği konusunda beğeniyorum ama bu ikinci kulaklığım olacağı için daha seçici olmak istiyorum. Bütçe normalde 300 dü 400-430'a falan çıkarabildik. Asus da iyi bir marka H5'in indirimini görünce ve logitechide geri göndermem gerektiği için şuan bu ikisi arasında kararsızım logitech'e değişim mi istesem yoksa iade ile tuf h5 mi alsam ?? Anakarta da gelirsek ses kartı performansı hakkında pek bir bilgim yok H61M-PRO

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
H5 ürününde ses kartı var ve 7.1 özelliği bu ses kartından geliyor. Bu yüzden yazılımı var ama H3 ürününde yazılım mevcut değil. JAK olsun olması yazılım olurdu ama H3 ürünü çoklu platform kullanımları için telefonundan konsola kadar her şey ile çalışabildiği için platformlar arası ses farkı yapmaması adına yazılımı yok. Sanal 7.1 özelliği yok aslında Windows Sonic 7.1 özelliği için optimize edilmiş o yüzden 7.1 diye geçiyor. Windows Sonic yazılımı ile her ürün 7.1 özelliği kazandığı içim 7.1 demişler yani kelime oyunu var. Logitech ürününde ben sorun olduğunu sanmıyorum bence siz değişim istedikten sonra Logitech desteğe başvurun ve ürün mikrofonu hakkında destek alın bir ayarı yada bir şeyi yanlış yapıyorsunuz belli.

Anakartınızda 8 kanal destekli ALC887 Codec var giriş/orta seviye bir ses yongası. Bir sorun olmaz ses açısından.

Bütçenize uygun başka ürün önerebilir miyim bakayım aslında bir ürün var çokta iyi bir ses ve mikrofon kalitesi var ama tasarımı herkese hitap etmiyor. Bahsettiğim ürün James Donkey 008 ürünü. burada 399 TL fiyatı var. Çok temiz bir mikrofonu var yayın açılır o derece iyi ve ses kalitesi de gayet başarılı bir ürün. Ama tasarım farklı olduğundan pilot kulaklıklarına benziyor herkese hitap etmiyor.

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
825
g433'ün mikrofonunu bi şekilde yapmayı başarmıştım arkadaşımda logitech kullanıyor o da pcye bağlanıp ayarları yapmıştı o ayarladıktan sonra biraz daha iyi oldu ama mikrofon yakınken kendi sesimi, nefes alıp verişi duyuyordum mikronun ucuna dokununca kulaklıktan sürtünme sesi geliyordu ama çoklayıcı ile takıncı pürüssüz mükemmel bir mikrofona dönüyor sorunun ses kartından kaynaklı olduğunu düşünüyorum mikrofonu dışında da sağ kulaktan sesi genel olarak vermiyordu verince de sola kıyasla daha az ses vermekteydi yani geri göndermemim asıl sebebi miki değilde ses sorunuydu.

james donkey 008 i de dün gece gördüm indirime girmiş o da kulak pedleri yazın fazla terletir kolay deforme olur soyulur gibi geliyor bana, sizce ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Mikrofonun aldığı sesi eğer kulaklıkta duyuyorsanız bu ses denetimi masasından bu aygıtı dinle diye bir ayar var kulaklık ayarlarında onu kapatacaksınız olay bu. Ancak sizin üründe sanırım bir sorun var genel olarak iade yada değişim artık ne yaparsanız.

James Donkey 008 ürünü içinde şunu söyleyeyim suni deri pad yapısına sahip tüm kulaklıklar soyulma yapar ki genelde hepsi böyle oluyor gerçek deri ürün bulmak zor ki olsa bile pahalı olur. Bu suni deri ürünler 1 bilemeden 1 buçuk yıl sonra soyulmaya başlar kullanımınıza bağlı ve sizin terleme biçiminize bağlı.

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
825
ugur.gozaydin' Alıntı:
Mikrofonun aldığı sesi eğer kulaklıkta duyuyorsanız bu ses denetimi masasından bu aygıtı dinle diye bir ayar var kulaklık ayarlarında onu kapatacaksınız olay bu. Ancak sizin üründe sanırım bir sorun var genel olarak iade yada değişim artık ne yaparsanız.

James Donkey 008 ürünü içinde şunu söyleyeyim suni deri pad yapısına sahip tüm kulaklıklar soyulma yapar ki genelde hepsi böyle oluyor gerçek deri ürün bulmak zor ki olsa bile pahalı olur. Bu suni deri ürünler 1 bilemeden 1 buçuk yıl sonra soyulmaya başlar kullanımınıza bağlı ve sizin terleme biçiminize bağlı.

Evet o ayarı biliyorum defalarca kontrolde ettim, açtım kapadım maalesef yine de düzelmedi.

Hmm o zaman o kulaklığın pedleri benim kullanımım da kolay gidici olur malum iklim değişiyor hava durumları pek normal değil 2019 yazı önceki senelere göre daha sıcaktı gerçi bu yaz sık şehirde değiştim belki ondan öyle gelmişte olabilir bana... neyse birde fazla uzun süreli kullanırım o yönden de istemsizce sorun oluşturabilir o yönden en iyisi değişim yaptırtmak umarım en kısa sürede değişim gerçekleşir  :angel:

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
825
Ürünü aldığım yerden değiştirdiler ürünün yenisini gönderdiler. Şuan kulaklığın iki tarafı da stabil olarak ses vermekte önceki seferde sağ kulak tarafından sorun yaşıyordum bazen ses vermiyordu, verdiği zamanda sol tarafa kıyasla az veriyordu o çözülmüş oldu. Ancak şuan da da sadece USB ile kulaklığı kullandığım zaman mikrofon sesimi almıyor. GHUB programı ile beraber kullandığımda yine aynı şekilde sesimi almıyor. LGS (Logitech Gaming Software) ile kullandığımda ise sesimi alıyor ancak mikrofon aşırı derecede hassaslaşıyor. Kendi sesimi kulaklıktan duyuyorum bi türlü kapatamıyorum kendi sesimi duymayı LGS programından "gürültü önleyici" özelliğini aktif ettiğimde ise sadece sesim değişiyor ve çok rahatsız edici bir şekilde sesim çıkıyor. JAK ile bağladığım zaman mikrofon kalitesi mükemmel diyebilirim tam istediğim halde oluyor. USB ile bağladığım zaman neden bu şekilde oluyor acaba?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Ben bu üründen bir şey anlamadım. Baktım size daha önce önermediğim tek bir ekstra çözüm bulamadım. Yani bence ürün ile ilgili bir yazılım sorunu var yada bir şeyi atlıyorsunuz ürün kullanımı yada ayarlarda. Benden bu ürün için bu kadar diyebilirim. Başka bir çözüm bulursam yazarım ama dediğim gibi çok baktım çözüm bulamadım size daha önce önerdiklerim dışında.

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
825
ilginiz için teşekkürler, atladığım bir yer olduğunu sanmıyorum ama ses kartından veya yazılımından kaynaklı olduğunu düşünüyorum bende, JAK ile kullanımım da harici programlarla ekolayzer yapabilmem mümkünmüdür acaba? olmadı JAK ile kullanim en azından

bu arada Logitech desteğe de yazdım umarım çözebilirim onlarla ama dediğim gibi olmadı JAK ile taktığım da ekolayzer yapabilirsem veya aldığım ses netliği iyi gelirse o şekilde kullanıcam /shrug

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri