60.000 TL ve üstü Gamegaraj Sistem

IAragorn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
İşlemci
Amd r7 7800x3d
Ekran Kartı
Asus rtx 4070ti Süper 16g
Arkadaşlar yaklaşık 3 haftadır sistem toplamak için bekliyorum, daha önceden birkaç tane sistem atıp fikir almıştım ve sonuçta 4070ti süper serisini bekleme kararı aldım. Halihazırda ekran kartı çıkış yaptı ve ben de Gamegaraj üzerinden özelleştirme ile bir sistem ayarladım.
IMG_0049.png

Ramler 16x2 toplamda 32 gb 6000mhz hızda ve gecikme cl30.
Bu sistemin fiyatı 71.000 TL olarak çıkmakta. Taksitle alacağım için tabi daha da çıkıyor ama şu anki piyasada yapacak bir şey yok. Sizce bu sistem alınır mı görüş bildirebilirseniz çok sevinirim.Bu arada sıvı soğutma 360 modeli.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
Sistemin linkini atabilir misiniz ? Benim önerim şudur
Bu sisteme görselde eklediğim özelleştirmeleri yaparsanız 62,983TL yapıyor. Sizin sisteme göre 8k civarı daha ucuz. tek fark ekran kartı markası ve kasa markası, modeli. Bu sistemdeki palit jetstream ekran kartı TUF 4070tis den daha iyi veya yakın performans verir fakat daha kötü performans vereceğini hiç sanmıyorum. Her türlü aradaki fiyat farkına değeceğini düşünmüyorum.

İncelemesini yapmışlar. Tufla jetstrem bire bir aynı gibi bir şey çok yakınlar.

Ekli dosyalar

• 1706278491586.png
    1706278491586.png
    85 KB · Görüntüleme: 18
  • 1706278853452.png
    1706278853452.png
    64.7 KB · Görüntüleme: 18
KS

IAragorn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Sistemin linkini atabilir misiniz ? Benim önerim şudur
Bu sisteme görselde eklediğim özelleştirmeleri yaparsanız 62,983TL yapıyor. Sizin sisteme göre 8k civarı daha ucuz. tek fark ekran kartı markası ve kasa markası, modeli. Bu sistemdeki palit jetstream ekran kartı TUF 4070tis den daha iyi veya yakın performans verir fakat daha kötü performans vereceğini hiç sanmıyorum. Her türlü aradaki fiyat farkına değeceğini düşünmüyorum.

İncelemesini yapmışlar. Tufla jetstrem bire bir aynı gibi bir şey çok yakınlar.
Teşekkür ederim önerin için fakat inno3d ve palit her ne kadar güvenilir gibi yorumlar yapılıyor olsa da ben ekran kartı tarafında markadan vazgeçmek istemiyorum. Bahsettiğin sistemde yaptığım özelleştirme ile de yaklaşık 68 bin tl gibi bir fiyat çıkmakta. Parçalar üzerinden bir fikir verecek olsan sence bir sıkıntı var mı ?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
Teşekkür ederim önerin için fakat inno3d ve palit her ne kadar güvenilir gibi yorumlar yapılıyor olsa da ben ekran kartı tarafında markadan vazgeçmek istemiyorum. Bahsettiğin sistemde yaptığım özelleştirme ile de yaklaşık 68 bin tl gibi bir fiyat çıkmakta. Parçalar üzerinden bir fikir verecek olsan sence bir sıkıntı var mı ?
Benim attığım sistemle senin sistem aynı zaten. Ekran kartı markası ve kasanın markası fiyatı arttırıyor. Dediğim gibi boş bir fiyat artışı palit güvenilirdir bir sorun yaşayacağını sanmıyorum bu forumdada bir çok kişi almıştır. Seçim senin, tek sıkıntı kasanın mesh olmaması gibi.

KS

IAragorn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Benim attığım sistemle senin sistem aynı zaten. Ekran kartı markası ve kasanın markası fiyatı arttırıyor. Dediğim gibi boş bir fiyat artışı palit güvenilirdir bir sorun yaşayacağını sanmıyorum bu forumdada bir çok kişi almıştır. Seçim senin, tek sıkıntı kasanın mesh olmaması gibi.
Dediğim gibi birçok yorum ve öneri güvenilir ve sıkıntısız olduğu yönünde sizin bahsettiğiniz gibi fakat ben kendi açımdan Asus tercih edeceğim. Kasa konusunda da çok beğendiğim bir model olduğu için değiştirme gereği duymamıştım, geniş ve serin çalışan bir model olduğunu biliyorum. Sanırım bu sistemi sipariş edeceğim. Teşekkür ederim dönüş yapıp fikir beyan ettiğin için. Keşke birkaç farklı kişiden de yorum alabilseydim ama sağlık olsun bakalım.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Palit ,efsane markadır. 20 sene öncesinde bile bi çok modelini kullandım.Tık bile demediler.

KS

IAragorn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Palit ,efsane markadır. 20 sene öncesinde bile bi çok modelini kullandım.Tık bile demediler.
Doğrudur, ilk defa karşılaşmıyorum bu tarz yorumlarla fakat dediğim gibi ekran kartı konusunda Asus tercih etmişimdir şimdiye kadar ve bunu yine değiştirmek istemedim. Zaten siparişi de oluşturdum şimdi sistemi bekleyeceğim bakalım. Yorumunuz için teşekkür ederim iyi akşamlar.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri