Gamepad ve Youtube'da oyun kaydı.

Yakup Altundal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Çok değerli hocalarım iyi forumlar. Assassin's Creed Libetions remestered oynayıp kayda alıp youtube'a atmayı düşünüyorum. Lakin 2 sorun var .
1: kontorland kablosuz gamepad var bazı oyunlarla hiç uyumlu değil bazılarında ise x-y ile A-B tuşları ters çalışıyor. Mesela ac Liberationda tuşların yerini değişemiyorum. x360.ce denedim olmuyor. Ac2 de olmadı mesela sorun yaptım sıkıntı yok. Ac odysseyde vaziyet çok kötü oyun oynanmıyor bile. 
xbox tarzı gamepad almak istiyorum ama pandemiden önce 160tl-200tl arasında olan Monster pusat pro şuan 300 tl durduk yere fazladan vergi vermek istemiyorum. Monster istememin sebebi şarjlı, kablosuz, xbox tarzlı ve kaliteli olması. Tavsiyeniz varmı.

2. oyun kaydı alırken amd nin programını kullanarak kayıt ediyorum ve 5 dakikalık bir [font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]1080p 60fps [/font] video 1gb civarında oluyor. 1 saatlik partlar halinde video yüklemek istesem kafadan part başı 12gb olur. çok yüksek bence.
vereceğiniz tavsiyeler benim için önemli. 

ilerde twich yayınıda yapmayı planlıyorum ama evimdeki internet alt yapısı vasat aşırı vasat ve kasam yetişirmi bilmiyorum. gamepad konusunda bütçem ortalama 300+- fikirleriniz benim için önemli teşekkür ederim.

cpu:ryzen 5 1600af
gpu: asus dual rx580 4gb oc
ram:8+8 3000mhz ddr4
anakart: gigabyte b450m s2h
ssd 240gb  510mb/500mb 
hdd: seagte 2tb 7200 rpm 256mb ön bellek
kasa: corsair carbide spec delta rgb 550w 80+
monitör : msı g24c4 144 hz 1ms 24" 1080p curved gaming

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
O monster üründen başka o fiyatlara kablosuz yada kablolu kaliteli bir ürün yok diyebilirim. Logitech markasından bir ürün vardı ama dediğim gibi bu fiyatlara çok bir ürün yok kalitelisi ise neredeyse yok gibi bir şey.

Videonun Bitrate ayarını düşürün kaliteden çok ödün vermeden düşürebileceğiniz kadar düşürün ayarı. Ayrıca ham videoyu YouTube gibi mecralara atmak için önce videoyu Handbrake yazılımı ile YouTube 'a göre render etmeniz gerek ki video boyutu düşsün. Handbrake ayarlarını video vs. ile bakabilirsiniz YouTube 1080p 60 FPS Handbrake gibi aratırsanız sonuçlara göre sizde ayar çekebilirsiniz.

Gamepad olarak bulabildiğim en iyi ürün GXT 545 Yula Wireless Gamepad bu ürün. Piyasada 250-350 TL arasında satılıyor.

KS

Yakup Altundal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
O monster üründen başka o fiyatlara kablosuz yada kablolu kaliteli bir ürün yok diyebilirim. Logitech markasından bir ürün vardı ama dediğim gibi bu fiyatlara çok bir ürün yok kalitelisi ise neredeyse yok gibi bir şey.

Videonun Bitrate ayarını düşürün kaliteden çok ödün vermeden düşürebileceğiniz kadar düşürün ayarı. Ayrıca ham videoyu YouTube gibi mecralara atmak için önce videoyu Handbrake yazılımı ile YouTube 'a göre render etmeniz gerek ki video boyutu düşsün. Handbrake ayarlarını video vs. ile bakabilirsiniz YouTube 1080p 60 FPS Handbrake gibi aratırsanız sonuçlara göre sizde ayar çekebilirsiniz.

Gamepad olarak bulabildiğim en iyi ürün GXT 545 Yula Wireless Gamepad bu ürün. Piyasada 250-350 TL arasında satılıyor.

işte aradığım cevap bu. Trustu severim ama xbox tarzı değil. Birde bu konsol ve aksesuarlarına getirilen ek vergi ne zaman düşecek bir bilginiz var mı hocam? Beklemeli miyim yoksa hiç beklemeyeyim mi? birde Camtaisa programı kullanıyorum o direk youtubea özel render atmıyor mu?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ekim ayında 50% verigisi 20% ye düşecek ama bizim ülkemizde bir ürünün fiyatı bir defa arttımı bir daha kolay kolay düşmez.

Benim video kayıt araçları ile çok bir bilgim yok ama benim bildiğim Handbrake ile küçültülüyor boyut.

KS

Yakup Altundal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Ekim ayında 50% verigisi 20% ye düşecek ama bizim ülkemizde bir ürünün fiyatı bir defa arttımı bir daha kolay kolay düşmez.

Benim video kayıt araçları ile çok bir bilgim yok ama benim bildiğim Handbrake ile küçültülüyor boyut.

Allah razı olsun baya bir aydınlandım :) Çok teşekkür ederim hocam.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri