Gamepower Ai̇r Türi̇bi̇n Argb Fan Kontrolcü Çalışmıyor.

muzluraki

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba . yılbaşında gencer gamingden hazır sistem aldım sistemde gamepower air türibin fanlar ve kontrolcü var . yaklaşık olarak haziran aylarında pc açınca fanlarım çalışmamaya başladı.(çözümü: pc yikapatıp açmaktı) sonra sorun ilerledi kapatıp açınca da fanlar çalışmadı bende psu düğmesinden kapatıp açıyordum pc yi bir süre de böyle çözdüm fanların çalışmama sorununu. daha sonra bu çözüm de bozuldu ve pc açıldıktan sonra fan kontrolcünün güç kablosunu söküp takarak düzelttim her seferinde . şu anda sorun iyice arttı ve pc yi her açtığımda en az 2 saat pc açık kaldıktan sonra kontolcünün güç kablosunu söküp takarsam çalışıyor. Sorun sizce nedir ne yapmalıyım ?
NOT: bios ayarlarını sıfırladım --- düzelmedi
bios güncelledim--- düzelmedi
bütün fanları kontrolcüyü vs söktüm taktım temizledim -------- düzelmedi
kontrolcüye güç sata güç kablosundan geliyor farklı güç kabloları da denedim ----- düzelmedi
kablolarda veya kontrolcüde sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü bozuk olsa belli bir süre geçtikten sonra veya kapa aç yaptıktan sonra da hiç çalışmaz veya aynı sata kablosuna bağlı hdd çalışmaz bence!!!

Sorun sizce nedir ne yapmalıyım ?

EgehanFix

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam uzun zaman sonra hortlatıyorum konuyu ama aynı sorun bendede var bendede airturbine kiti var fanlar ilk başta geç çalışıyordu sonra bu süre uzadı iyice şimdi hiç çalışmıyor.

KS

muzluraki

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam uzun zaman sonra hortlatıyorum konuyu ama aynı sorun bendede var bendede airturbine kiti var fanlar ilk başta geç çalışıyordu sonra bu süre uzadı iyice şimdi hiç çalışmıyor.
dostum sorunu tamir ettirerek çözemiyoruz. ben garanti kapsamında aldığım firmaya ulaştım sorunu anlattım detaylıca. onlarda kontolcünün yenisini yolladılar.

EgehanFix

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
dostum sorunu tamir ettirerek çözemiyoruz. ben garanti kapsamında aldığım firmaya ulaştım sorunu anlattım detaylıca. onlarda kontolcünün yenisini yolladılar.
bende öyle yapacağım kasayla beraber geldi benim kontrolcü incehesaptan aldım inşallah yenisini yollarlar da ortada kalmam yoksa bi kontrolcü 400 500 tl arası nerdeyse.

KS

muzluraki

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bende hazır sistem olarak aldım içinde gelmişti. Hallettiler . Biraz üstlerine git sonuçta garantisi var .

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri