Gamepower monİtörde oyun İçİnde ekran kararmasi(sanİyelİk)

memoli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bİr hafta GamePower GPR27C1MS144 27" 144Hz 1ms (Display+HDMI) FreeSync Full HD Curved Monitör  aldim monster abra a5 v15.1.1 notebook kullaniyorum paugge marka mİnİdp to dp aldim hz de ve akicilikta sikinti yaşamiyorum stelerde gezİndİğİmde ekranim kararma yapmiyor ama oyuna gİrdİğİmde ekran(sanİyelİk)karariyor acaba aldiğim kablodanmi sikinti yapiyor yardimci olurmusunuz

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Hz yani kare akış hızına bağlı kullandığınız kablo kalitesine bağlı sorun olabilir. Ayrıca kullandığınız cihaz NVIDIA ekran kartı olduğundan FreeSync ayarınınız monitörden ve NVIDIA ayarlarından eğer atkifse G-Sync ayarınızı kapatıp deneyin.

KS

memoli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
gsync i kapatıp denedim sabahtan beri forumlarda yabancı kanallarda araştırma yapıyorum gsync kapattığımda o beyaz parıldamalar duruyor ama açınca aynı şekilde devam ediyor yazılımsal olarak düşünüyorum forumdada birkaç kişidede aynısı olmuş yada aldığım dp değişeceğim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
G-Sync haricinde monitörünüzün ayarlarından FreeSync ayarınıda kapatmanız gerek onuda kapatıyorsunuz değil mi?

KS

memoli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
evet kapatıyorum ama ozamanda oyunun akışkanlığı görüntüsü bozuluyor

bu arada monitörümde hoparlör var ve çalışmıyor kablodan o yüzden şüpheleniyorum

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri