Soru Gamepower Warcry Compact Hava Akışı

neepzy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5

Gamepower Warcry Compact Argb Gaming Atx 650W +80 Bronze Bilgisayar Kasası​

Arkadaşlar şimdi yakın zamanda bir pc toplayacağım yukarıda ismini yazmış olduğum kasayı sistem için tercih ettim ve siparişlerini verdim fakat sonradan fark ettim ki hava giriş fanlarının ön yüzey yerine alt tarafa konulması tercih edilmiş bu tarz bir hava akışının ekran kartına zarar verme gibi bir durumu olur mu verimlilik açısından sizce nasıldır.

Dip not: ( Üst tarafa H100x Sıvı soğutma takacağımdan oradan bir giriş verme şansım maalesef yok o da çıkış olmak zorunda)
compacta.png

ysuflix

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
58
zaten olması gerek o bu tip kasalarda alttan hava girişi üstten ve arkadan hava çıkışı olur sorun yok yani

KS

neepzy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
zaten olması gerek o bu tip kasalarda alttan hava girişi üstten ve arkadan hava çıkışı olur sorun yok yani
Peki doğal olarak sorum şu ekran kartı kendi fanları ile sıcak havayı dışarı doğru atmaya çalışacak bu fanlarda tekrar havayı ekran kartına basacak bu bir problem değil mi ya da uzun süreçte bir sıkıntı yaratmaz mı.

ysuflix

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
58
Peki doğal olarak sorum şu ekran kartı kendi fanları ile sıcak havayı dışarı doğru atmaya çalışacak bu fanlarda tekrar havayı ekran kartına basacak bu bir problem değil mi ya da uzun süreçte bir sıkıntı yaratmaz mı.
bildiğim kadarıyla içeri havayı çekiyor ekran kartları sorun olmaz

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633

Gamepower Warcry Compact Argb Gaming Atx 650W +80 Bronze Bilgisayar Kasası​

Arkadaşlar şimdi yakın zamanda bir pc toplayacağım yukarıda ismini yazmış olduğum kasayı sistem için tercih ettim ve siparişlerini verdim fakat sonradan fark ettim ki hava giriş fanlarının ön yüzey yerine alt tarafa konulması tercih edilmiş bu tarz bir hava akışının ekran kartına zarar verme gibi bir durumu olur mu verimlilik açısından sizce nasıldır.

Dip not: ( Üst tarafa H100x Sıvı soğutma takacağımdan oradan bir giriş verme şansım maalesef yok o da çıkış olmak zorunda)Ekli dosyayı görüntüle 16315
bu kasalarda show icin var , hava akısı iyimi derseniz hayır. üste ve yukarda sadece hava alıyorlar. bu kartı alacaklar icin asus tuf ve rog ekran kartı ve islemcinin iyi sogutan bir sogutucunun oldugunda öneririm

KS

neepzy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
bu kasalarda show icin var , hava akısı iyimi derseniz hayır. üste ve yukarda sadece hava alıyorlar. bu kartı alacaklar icin asus tuf ve rog ekran kartı ve islemcinin iyi sogutan bir sogutucunun oldugunda öneririm
Sıvı soğutma aldım ekran kartı soğutması yeterli gibi ama yine de içerisi bayağı sıcak olacağı için iptal deniyorum E-ticaret firması da şuan toplu sepet olduğu için tek ürün iptal yapamıyoruz diyorlar hadi bakalım hayırlısı soruyu sormakta geç kaldım anlayacağınız Herkese çok teşekkürler. :(

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633
Sıvı soğutma aldım ekran kartı soğutması yeterli gibi ama yine de içerisi bayağı sıcak olacağı için iptal deniyorum E-ticaret firması da şuan toplu sepet olduğu için tek ürün iptal yapamıyoruz diyorlar hadi bakalım hayırlısı soruyu sormakta geç kaldım anlayacağınız Herkese çok teşekkürler. :(
bu kasaları kullanan varsa onların görüsünü alabilirsin yada inceleme videolarını izleyebilirsin

KS

neepzy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
E-ticaret firması ile görüştüm rica minnet iptalini yaptılar yeni kasa olarak NZXT H5 flow alıyorum :D
kullanan insanlar ile de görüştüğümde orta ve uzun vadede ekran kartına ters üfleyen fanların sıkıntı çıkarabileceği kanısına vardık onun haricide bu kullanım göze alınsa bile ısı değerleri normal kasalara göre 5-7 derece arası fark olduğu konusunda bir kullanıcı görüşü var özetle yardımcı olan herkese çok teşekkürler emeğinize sağlık. <3

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri