Gametech Freezer Hd 2.0 Kule Tipi Soğutucu Fan Ayarı Nasıl Yapılır

MGulcan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
45
Arkadaşlar konu başlığındaki kule tipi soğutucuyu aldım. Monte İşlemini bitirdim. Fakat Bu soğutucu diğer fanlardan ayrı olarak bir hızlı bir yavaş çalışıyor aradaki sesin yükselmesi beni rahatsız ediyor. Elimden geldiğince macunu düzgün sürmeye çalıştım. sys2 modülüne bağladım. ana fanlarımla ortak çalışmasını nasıl ayarlayabilirim. Sinek vızıştısı gibi ses çıkarıyor

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,152
BİOS ayarlarından Smart Fan 5 ayarları olacak A520M-H modeller de oradan fan hızı yükseltmen ve azaltman mümkün.

KS

MGulcan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
45
Fanın bir hızlı bir yavaş çalışması normal mi peki. Sys 2 modülüne taktım 4 pinli. Biostaki ana sekmenin adı mı smart fan5

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,152
Fanın bir hızlı bir yavaş çalışması normal mi peki. Sys 2 modülüne taktım 4 pinli. Biostaki ana sekmenin adı mı smart fan5
Bildiğim kadarıyla söylüyorum sana fanların bir hızlı bir yavaş çalışması normal çünkü, “ Fanlar yavaş çalışınca “ Kasa yoğunlu pek olma sessiz çalışır “ Hızlı çalışması “ ise program veya arkada açık programlar çalıştığı için ısıyı daha hızlı dağıtmak için hızlanır.

Diğer soru da evet “ Smart Fan 5 “ BİOS da ki isim oluyor.

KS

MGulcan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
45
Yalnız kasanın diğer fanları normal çalışır iken soğutucu fanı bir hızlı bir yavaş çalışıyor

KS

MGulcan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
45
Arkadaşlar biostan Fan eğrisini en düşüğe yada sessiz'e almama rağmen anlık fan hızlanıp yavaşlıyor.başka bir çözümü yok mudur düzeltmenin?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri