Gaming.gen.tr Ürün Değişimi Yapmıyor. Ne Yapmam Gerekir?

musa29

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhaba,
Gaming.gen.tr üzerinden pchocasının geçen günlerde yayınladığı GG9 sistemini satın almıştım. Stok kalmayacağı endişesi ile pchocasının özelleştirmelerini yapıp hemen siparişş vermiştim. 32gb single ram takılı fakat fps performansında bunun düşüşe yol acacagına dair kanıtlanmış yayınlar var. Sistemi sadece test amaclı kurup denedim ram'i 2x16 ile değiştirmek istediğimi gaming gen'e aldığım günden 3 gün sonra bildirdim. Arıza dışında değişim yapmadıklarını söyleyip reddettiler. Hukuken haklı mıyım?. Nasıl bir yol izlemeliyim?

Ayrıca kasa fanları argb değil yönlendiremiyorum gece gündüz rgb ışık yanmasına tahammülüm kalmadı. Argb fan almam isteniyor bu da çok pahalı. Bunun içinde bir tavsiyesi olan var mı?

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
553
şimdi sen sistemi sipariş verirken 2x16 ise bunu talep edebilirsin. Fakat zaten tek ram ise bunu değiştiremezsin çünkü sistemin ucuz olmasının nedeni o her parça ile upgrade yapamamak. 32yi bile isteye aldığın için değişme yapmamaalrı normal duruyor. Aynı şey kasa fanları içinde geçerli böyle bir sorununuz varsa. sırf 2x16 diye kafanı yorma ama çok birşey farketmez ufak bir fark gibi düşün.

Benim düşüncem bu şekilde

KS

musa29

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
özelleştirerek aldım zaten sistem faturada iskontolu görünüyor. İskontolu tutar neyse hesabı yapılır. hazır sistem harici alım yapacağım için 2x16 ramlerin fiyat farkı yansıtılıp değişimi onaylanabilir.

rgb için ise ucuz yollu halledebileceğim bir sistem arıyorum. bu bir kablo olabilir veya başka bir şey. ekstra fan almak masraftan başka bir şey değil keza fiyatları uçuk.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
553
özelleştirerek aldım zaten sistem faturada iskontolu görünüyor. İskontolu tutar neyse hesabı yapılır. hazır sistem harici alım yapacağım için 2x16 ramlerin fiyat farkı yansıtılıp değişimi onaylanabilir.

rgb için ise ucuz yollu halledebileceğim bir sistem arıyorum. bu bir kablo olabilir veya başka bir şey. ekstra fan almak masraftan başka bir şey değil keza fiyatları uçuk.
bahsettiğim olay şu siz satın alırken özelleştirip 2x16 yaptınız fakat 32gb yollandıysa tabikide değişim talep edebilme hakkınız var. Fakat 32 single aldıysanız değişim yapıp yapmama hakkı firmaya ait olur

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
236
Sistem tam olarak bu mu?

PCG GG9

İşlemci: AMD Ryzen 5 7600
• Ekran kartı: ASUS DUAL RX 7700 XT 12GB
Anakart:ASUS Prime B650M-R
• RAM: XPG Lancer Blade (1x16) 16GB 6000MHz DDR5 CL48
• Depolama: Adata Legend 710 512GB
• Soğutucu: Thermalright Assassin X 120•
.Kasa: Enermax StarryFort SF21
• Güç kaynağı: Enermax Cyberbron 600W 80+ Bronz

KS

musa29

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Tüketici sözleşmesinde iade var diye biliyorum. Ayrıca ben yine aynı firmadan ürün alacağım bir çok forumda konu okudum bunun hakkında. Değişim yapıyorlar eğer ramler arızalı değilse.

Sistem tam olarak bu mu?

PCG GG9

İşlemci: AMD Ryzen 5 7600
• Ekran kartı: ASUS DUAL RX 7700 XT 12GB
Anakart:ASUS Prime B650M-R
• RAM: XPG Lancer Blade (1x16) 16GB 6000MHz DDR5 CL48
• Depolama: Adata Legend 710 512GB
• Soğutucu: Thermalright Assassin X 120•
.Kasa: Enermax StarryFort SF21
• Güç kaynağı: Enermax Cyberbron 600W 80+ Bronz

Ram XPG 32 gb cl30 6000mhz ile özelleştirdim. expo aktif yapıp 6000 kullanamıyorum çünkü işlemci 5200 destekliyor. 6000mhz yapınca boot süresi epey uzuyor neredeyse 5 dakika bekliyorum. Nereden bakarsan bak tutarsız bir ram oldu. Pchocası bunu tanıtım videosunda belirtmeliydi. Ssd'yi 1TB Kingston ile özelleştirdim. Ayrıca hava soğutucu yerine sıvı sogutucu ekledim. Tanıtım videosunda ki özelleştirmelerin hepsini yaptım.

shogun

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
419
Kesin net olmamakla birlikte bu ürünler özelleştirilmiş ürün kategerosinde geçip iadesi olmayabilir.
Siz kendeniz ram alıp takın, çıkan rami de ikinci el satarsınız. Fanları da aynı şekilde yapabilirsiniz.

Xcharcer

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
Merhaba,
Gaming.gen.tr üzerinden pchocasının geçen günlerde yayınladığı GG9 sistemini satın almıştım. Stok kalmayacağı endişesi ile pchocasının özelleştirmelerini yapıp hemen siparişş vermiştim. 32gb single ram takılı fakat fps performansında bunun düşüşe yol acacagına dair kanıtlanmış yayınlar var. Sistemi sadece test amaclı kurup denedim ram'i 2x16 ile değiştirmek istediğimi gaming gen'e aldığım günden 3 gün sonra bildirdim. Arıza dışında değişim yapmadıklarını söyleyip reddettiler. Hukuken haklı mıyım?. Nasıl bir yol izlemeliyim?

Ayrıca kasa fanları argb değil yönlendiremiyorum gece gündüz rgb ışık yanmasına tahammülüm kalmadı. Argb fan almam isteniyor bu da çok pahalı. Bunun içinde bir tavsiyesi olan var mı?
ürün kullanılmış ve arızalı olmadığı için iade almamışlardır

Nostrovia

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Tüketici sözleşmesinde iade var diye biliyorum. Ayrıca ben yine aynı firmadan ürün alacağım bir çok forumda konu okudum bunun hakkında. Değişim yapıyorlar eğer ramler arızalı değilse.

Ram XPG 32 gb cl30 6000mhz ile özelleştirdim. expo aktif yapıp 6000 kullanamıyorum çünkü işlemci 5200 destekliyor. 6000mhz yapınca boot süresi epey uzuyor neredeyse 5 dakika bekliyorum. Nereden bakarsan bak tutarsız bir ram oldu. Pchocası bunu tanıtım videosunda belirtmeliydi. Ssd'yi 1TB Kingston ile özelleştirdim. Ayrıca hava soğutucu yerine sıvı sogutucu ekledim. Tanıtım videosunda ki özelleştirmelerin hepsini yaptım.
İşlemci desteği değil anakartın desteğine bakacaksınız tüm işlemciler o şekilde anakart üzerinden OC yapmış oluyorsunuz 6000MHz de kullanarak. İlk açılışta süre uzun oluyor sonra sonra azalıyor.

galip

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
51
Merhaba,

ddr 5 te fps düşüşü olacağına dair yayınlar nerde aksine ddr 5 te dual kitin anlamsız olduğuna dair yayınlar var
ddr4 olsa dediğiniz doğru sırf bu yüzden 2 X16 olsun istiyorsan sen istemesende iyilik yapmışlar bir 32gb daha eklersen çok uzun süre ram ihtiyacı olmaz sistemin

KS

musa29

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
İşlemci desteği değil anakartın desteğine bakacaksınız tüm işlemciler o şekilde anakart üzerinden OC yapmış oluyorsunuz 6000MHz de kullanarak. İlk açılışta süre uzun oluyor sonra sonra azalıyor.
Günlerdir bekleme süresi değişmedi. Ramlerin test edildiği gün geçtikçe sizin dediginiz gibi azaldığı söyleniyor her yerde fakat süreç içerisinde azalma olmadı. Gaming gen teknik ekibi ile görüştüm. Stabil ve önyüklemenin hızlı olmasını istiyorsam expoyu kapatıp mecburen ramleri 5200 olarak ayarlamam gerektiğini söyledi. Gelecekte işlemcinin 6000mhz destekleyeceğine dair bir güncelleme olacağı yönünde genel görüş varmış ekip öyle söyledi.

ddr 5 te fps düşüşü olacağına dair yayınlar nerde aksine ddr 5 te dual kitin anlamsız olduğuna dair yayınlar var
ddr4 olsa dediğiniz doğru sırf bu yüzden 2 X16 olsun istiyorsan sen istemesende iyilik yapmışlar bir 32gb daha eklersen çok uzun süre ram ihtiyacı olmaz sistemin
Hocam 32gb bile günümüze göre fazla ben uzun vade için 32gb ile özelleştirdim. Çoklu task yapsam dahi 16ya ulaşamıyorum bile. Kaldı ki işlemcinin 32 gb harcayacak task’a gücü bile yetmeyeceği görüşündeyim. .64gb müsriflikten başka bir şey değil.

Kesin net olmamakla birlikte bu ürünler özelleştirilmiş ürün kategerosinde geçip iadesi olmayabilir.
Siz kendeniz ram alıp takın, çıkan rami de ikinci el satarsınız. Fanları da aynı şekilde yapabilirsiniz.
ürün kullanılmış ve arızalı olmadığı için iade almamışlardır
Evet bu yüzden iade almıyorlar. Daha doğrusu iade değil değişim istiyorum.
Fanlar için ise fiyatlar argb’ler için çok uçuk. psu ile birlikte direkt kasayı ilana koyacağım gibi. Sistem tanıtımında taner hoca psu - kasa özelleştirmesinden bahsetmediği için kasayı değiştirmemiştim. Taner hocanın özelleştirme tavsiyelerine göre Ram’i tekli 32gb xpg, ssd’yi 1tb kingston ve sıvı soğutucu ekleyip özelleştirerek satın aldım. Aşırı yük altında bu psu’nun başıma iş açacağı kanaatindeyim. Özelleştirmede 700tl farkla gold sertifikalı 750w xpg vardı almadığıma pişman oldum denilebilir. Taner hoca niçin 700tl farkla o kasayı tercih etmemizi önermedi halâ anlamış değilim. Oysa ki ram,ssd ve soğutucu için önerilerde bulundu

Son düzenleme:

Xcharcer

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
10 fps için bu kadar uğraşılmaz bence 1*32 kullanın gitsin ilerde 1 32 daha alırsınız gül gibi geçinip girdersin

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri