Gaming Laptop Bakım - Servis Hk.?

xBscn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Selamlar,

Cihaz: Acer Nitro 5 AN515-45 R841

8 ay oldu alalı günlük kullanım, fazla zorlamadım fakat fanlarda baya tozlanma var dışarıdan bakılınca belli oluyor, ne zaman termal macun yenilemeli?
Kendim mi yapayım, (
acer bu konuda cihazı garanti dışı bırakıyor mu bilmiyorum) şahsen yetkili servislere güvenmiyorum. *
Yetkili servise götürsem hangi termal macunu kullanırlar muamma ve varsa termal pad'leri de değiştirirler mi?
Bir ram slotum boş, dışarıdan temin edip kutuya dahil edip not eklesem takarlar mı? Yoksa kendilerinde hangi model varsa onu mu takar?
Bir ara çok duyuyordum servisler parça çalma gibi gibi işlere karışmış (örneğin 1600MHz ram yerine 1333MHz ram takma vs.) güvensizliğim bu gibi konulardandır. *

Moderatörün son düzenlenenleri:

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
Yan pc olarak 515-57 11400 3060 var bende 16gb ram bır slotta takılıydı açıp kendım bir tane daha taktım ve ayrıca 1 tb da m2 ekledim. Granti dışı kalmıyor. Ben içini açtığımda 6 aylıkta içinde toz dahi yoktu soğutucu ile kullandığım için olabilr. Laptoplarda genelde fabrika macun sağlam oluyor 1 2 sene kullanıma bağlı olarak götürüyor. Sıcaklıklardan anlarsın zaten değişip değişmemesi gerektiğini.

Buff Medic

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
189
Acer nitro model laptopum (515-46) takılma yaşıyordu servise gönderdim artık adamlar ne yaptı bilmiyorum ama düzeldi acer servisi baya kötü şöhreti var ama denemeye değer,termal macun bakımını kendin yaparsan garanti dışı değil ama dikkat anakarta zarar verirsen gg,120+KDV gibi bir miktar olması lazım acer servisinde 150₺ civarı diyelim

Bir ara çok duyuyordum servisler parça çalma gibi gibi işlere karışmış
Öyle bir şey kesinlikle resmi serviste olmaz,mahalle bilgisayarcısı yapar genelde bunu

Son düzenleme:
KS

xBscn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Teşekkürler yanıtlar için sağolun 😊

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri