Garantiye Gidip Gelen HDD Hala Çalışmıyor

Cevahir34

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Arkadaşlar 7 ay önce 2tb hdd aldım az kullandım sorun yoktu sonra oyunlarda kasmaya başladı bı baktım boşta bile 100% çıkıyor, pc açılma süresi yavaşladı (m2 ssd kullanıyorum) garip seslerde çıkarıyor, garantiye gönderdim 1 ayda geldi arıza tespiti yok sağlam diye göndermişler bugün pcye taktım önce hiç çalışmadı bı şekilde çalıştirdim hala aynı sorun lütfen yardim ne yapayım geri göndereyim mi garantiye

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Hangi marka ve modeldir ? Yenilenmiş, sıfırlanmış bir ürün ise zaten sorunlara gebedir.
Mekanik hdd ler malesef, bir kısmı kargo taşımada, bir kısmı fabrikasyon hataları, vb
sorunlar çıkarıyor.

Sesler kafa atmalar, süreklilik, uğutu vızıltlar yine süreklik .... şeklinde mi?

Şu iki programala önce bir bakın smart depğerlerine, kullanım süresine:

Bunun pro sürümü trialdir.

Yine pro sürümü 14 gün zaman kısıtlamalı. Bunda bad sector taraması yaparsınız. Önce quick-hızlı, sonra tam olanı (Bu biraz uzun sürer)

Geri gönderseniz birebir değişim yapmadıkalrı sürece sorunun çözüleceğini sanmıyorum.

Son düzenleme:
KS

Cevahir34

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
hd tune vs test ettım hiçbir sorun çikmadı

şu harddiski kullanıyom vatan pc den almiştım

seste öyle rahatsız edici değil 3 saniye ara ile tık tık ses çıkıyor. garantiye zaten vermiştim sorun yok dediler bidaha gonderirsam değişim yaparlarmı

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri