Genel Isınma Problemi

Lutchean

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bilgisayarımda 1 aydır ısınma problemi bulunmakta. Anakartımı 125 derece olduğunu söylüyor programlar vee sıcaklık kayboluyor. İnanasım gelmedi açıkçası, 125 derece bir anakart 1 ayda erir kül olur diye düşünüyorum. Termal macunlar falan yeni. İşin garip kısmı; işlemci sıcaklığı arttıkça GMCH sıcaklığı azalıyor. Ayrıca işlemci fanı son devirde çalışıyor. Bunun sebebi ne olabilir ?

KS

Lutchean

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
Bize bilgisayardaki tüm parçaların ısılarından görseller atabilimisin ?

X66LW6.png

CPU sıcaklığı 80 derecelere kadar çıkıyor oyun oynayınca. GMCH sıcaklığı 18 dereceye düşüyor.

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
GMCH Sıcaklığı diye yazan yer,uyduruktan bi değer. Her yazılan gerçek değildir .
Zaten akıl var mantık var. Ortam/ODA sıcaklığının 25-30 dereceden aşağı düşmediği bu yaz aylarında, içinden bi de akım geçen bi elektronik parçanın, ortam sıcaklığından daha düşük değerde olması,ne fizik kanunlarına ,ne de doğanın kanunlarına uyar.

Yalnız işlemci sıCaklığın doğru. HANGİ İŞLEMCİYİ Kullandığını yazmamışsın ama ,hangi işlemci olursa olsun,80 derece yüksek bi değer.

KS

Lutchean

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
met 61' Alıntı:
GMCH Sıcaklığı diye yazan yer,uyduruktan bi değer. Her yazılan  gerçek değildir .
Zaten akıl var mantık var. Ortam/ODA  sıcaklığının 25-30 dereceden aşağı düşmediği bu yaz aylarında, içinden bi de akım geçen bi elektronik parçanın, ortam sıcaklığından daha düşük değerde olması,ne fizik kanunlarına ,ne de doğanın kanunlarına uyar.

Yalnız işlemci sıCaklığın doğru.  HANGİ İŞLEMCİYİ Kullandığını yazmamışsın ama ,hangi işlemci olursa olsun,80 derece yüksek bi değer.

i3-550 kullanıyorum. Bundan aylar önce full yükte 50 derece alıyordum maxiumum sıcaklık. Hem ekran kartının hem de işlemcinin termal macun yenilemesini yaptım. 1 aydır böyle saçma sapan değerler gösteriyor bilgisayar. Anakart 125 derece olduğunu gösteriyordu ve hiç değişmiyordu. Anakartın ısı ölçümünden şüphelenmeye başladım. 1 ay boyunca bu ciddi sıcaklıklarda çalışan bir şeyin eriyeceğini düşünüyorum.

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
Dediğim gibi sensörler bazen yanlış ölçebiliyor veya programlar ,makina ile bazı yerlerde anormal değerler olabiliyor.
125 derece de anakart çalışmaz.Bu örneğinde olduğu gibi.
HWMonitör programını da bi dene.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri