Gigabyte B450M-H Vs Asus Tuf Gaming B550M-E

atilla.mrawen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Selam arkadaşlar ben pc hocası taner abinin tebilon ile yaptığı gigabyte b450m h anakartlı ryzen 5 5600 lü xfx rx6700 lü sistemi kullanıyorum geçenlerde anakart modelini yükseltmek istedim ve asus tuf gaming b550m e modelini aldım şimdi asusu kullanırken işlemcim oyunlarda 82 dereceye kadar çıkıyor ama gigabyte b450 yi kullanırken 60 65 dereceyi geçmiyor defalarca denedim macunla vs ilgisi yok şimdi böyle olunca yeni aldığım asus daha iyi bir kart gigabyte a göre ama ısı değeri çok fazla bu neden olur neden gigabyte yapmıyorda asus yapıyor bu ısı problemini

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
171
İşlemciye fazla voltaj veriyordur,biosdan Bi tık voltajı düşür.

KS

atilla.mrawen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
İşlemciye fazla voltaj veriyordur,biosdan Bi tık voltajı düşür.
Benim aklıma asus daha güçlü bir anakart olduğu için acaba işlemciyi tam performansta mı çalıştırıyor diye geldi gigabyte dan daha üstün bir anakart çünkü kafayı yicem aslında performans ve fps olarak fark yok aralarında ama gigabyte 65 dereceyi geçmiyorken Asusun 85 lere çıkması beni çok şaşırtıyor anlayan bir babayiğit yokmu gözünüzü seveyim aydınlatın beni 🤣

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,099
Selam arkadaşlar ben pc hocası taner abinin tebilon ile yaptığı gigabyte b450m h anakartlı ryzen 5 5600 lü xfx rx6700 lü sistemi kullanıyorum geçenlerde anakart modelini yükseltmek istedim ve asus tuf gaming b550m e modelini aldım şimdi asusu kullanırken işlemcim oyunlarda 82 dereceye kadar çıkıyor ama gigabyte b450 yi kullanırken 60 65 dereceyi geçmiyor defalarca denedim macunla vs ilgisi yok şimdi böyle olunca yeni aldığım asus daha iyi bir kart gigabyte a göre ama ısı değeri çok fazla bu neden olur neden gigabyte yapmıyorda asus yapıyor bu ısı problemini
Gigabyte voltaj az vererek anakarti sogutuyor asus voltaj veriyor cunku anakarti zaten soguk

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
171
Performansla falan alakası yok .Dediğimi yapınız . Anakart biosdan fazla voltaj veriyor.

KS

atilla.mrawen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Gigabyte voltaj az vererek anakarti sogutuyor asus voltaj veriyor cunku anakarti zaten soguk
Peki usta voltajı düşürünce işlemcinin performansı düşer mi sırf bu ısınma yüzünden kullanmıyorum asusu gigabyte olanı geri taktım

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri