Gigabyte Bi̇os

Plut0n

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
iyi geceler herkese sistemde güveli ön yükleme durumu kapalı bunu açmak için BİOS dan Secure Boot u enable yapmama rağmen değişmiyor yardımcı olurmusunuz

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016
Secure Boot hatası şu oluyor. W11 kullandığın zaman valorant , fifa 23 vs. gibi oyunlar Secure Boot açmanı istiyor , bunu açtığın zaman anakartın biosu soft brick oluyor ve ekran gelmiyor. Çözümleri işlemci apu ise işlemciden görüntü alıp biosa girip secure boot kapatma , Bios Flashback özelliği varsa bios güncellemek , servise göndermek.

HOCAM FİFA NASIL OYNIYCAM HATA VERİYOR oyun
W10 a dön hocam

KS

Plut0n

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Secure Boot hatası şu oluyor. W11 kullandığın zaman valorant , fifa 23 vs. gibi oyunlar Secure Boot açmanı istiyor , bunu açtığın zaman anakartın biosu soft brick oluyor ve ekran gelmiyor. Çözümleri işlemci apu ise işlemciden görüntü alıp biosa girip secure boot kapatma , Bios Flashback özelliği varsa bios güncellemek , servise göndermek.

W10 a dön hocam
mantıklı w11 sorunları ea sorunları ubisoft sorunları parayla rezil oluyoz ya

maliern

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
Hocam şuan anakartim garantide yol yakinken win10 dön bence 😅😮‍💨

KS

Plut0n

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
eyvallah teşşekür ederim (konuyu kapatabilirsinzi)

Yusufms

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
74

W10 a dön hocam
hocam benimde anakart gigabyte ve secure boot açık kapatayım mı ama win10 kullanıyorum

Hüseyin Erkal Ergül

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
iyi geceler herkese sistemde güveli ön yükleme durumu kapalı bunu açmak için BİOS dan Secure Boot u enable yapmama rağmen değişmiyor yardımcı olurmusunuz
bıos sa gir csm support disabled yap sonra secure boot gir secure boot mode custom sonra reset at sonra tekrar bıos gir sonra standart yap olur sistem bilgisi windows arama yerine

maliern

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
Hocam csmyi bulamqdim ya
Sadece secure bootu buldum o da aktif
Csm support var acaba dediginiz bu mu eger buysa kapalı
En iyisi çok kurcalamamak hocam normalde ben csm kapattım diye görüntü gitmişti mesela sende kapalı ama sorun yok tam nasıl oluyor kesin bir bilgi ve çözüm yok emin ol çok araştırdım bozmadan kullan bence win 11 e özel bir durum da olabilir bilemiyorum

Yusufms

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
74
En iyisi çok kurcalamamak hocam normalde ben csm kapattım diye görüntü gitmişti mesela sende kapalı ama sorun yok tam nasıl oluyor kesin bir bilgi ve çözüm yok emin ol çok araştırdım bozmadan kullan bence win 11 e özel bir durum da olabilir bilemiyorum
Csm kapaliydi zaten secure bootu da kapattim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri