Soru Gigabyte Ekran Karti Alinir Mi?

yasirturkan1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci
I5 9300H
Ekran Kartı
Nvidia GTX 1650
Arkadaşlar merhaba,

gigabyte markasının 4070 superini almayı düşünüyorum. Sizce soğutma performansında bir sorun yaşar mıyım?

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
Hangi modelini aldığına göre değişir. 30x serisi için gaming oc kullanıyorum gayet iyi.
30xx serileri daha fazla güç çektiği için daha fazla ısınıyordu ayrıyetten teknolojiyle birlikte 40xx kartları daha az ısınıyor modelide doğru alırsanız sorun olacağını düşünmüyorum. Msi da ventus sogutma olarak beğenilmez düşük kalır asus ta dual (ha bu dual diğer markalara göre iyi tabi gene )

Ortalama olarak sogukluk performası iyi modeller :
-msi gaming x trio 3x fan (slim olmayan)
-asus tuf gaming oc 3x fan
-gigabyte gaming oc 3x fan

Birde üst modeller var hem şov hem zirve için;
-msi suprim x
-asus strix
-gigabyte aorus

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
925
Arkadaşlar merhaba,

gigabyte markasının 4070 superini almayı düşünüyorum. Sizce soğutma performansında bir sorun yaşar mıyım?
Windforce ise bulaşma. Onun dışındakiler olabilir
Tekli ekran kartı alıcaksan bunu öneririm

4070 eagle veya 4060 ti eagle düşünüyorum
4070 super bütçeniz varken 4060ti almayın

KS

yasirturkan1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Windforce ise bulaşma. Onun dışındakiler olabilir
Tekli ekran kartı alıcaksan bunu öneririm

4070 super bütçeniz varken 4060ti almayın
hocam dün siz yazdıktan sonra biraz araştırdım da diğer bileşenlerden taviz vermek istemiyorum, 4070 süper de iyi bir marka almak istiyorum sonuçta yıllarca kullanacağız. iyi markalarda minimum 28-30 k arası o şekilde bütçemi aşıyor biraz. bende 4060'ın 16 gb versiyonunu alıp 1 yıl idare edip sonrasında upgrade ederim diye düşündüm.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
925
hocam dün siz yazdıktan sonra biraz araştırdım da diğer bileşenlerden taviz vermek istemiyorum, 4070 süper de iyi bir marka almak istiyorum sonuçta yıllarca kullanacağız. iyi markalarda minimum 28-30 k arası o şekilde bütçemi aşıyor biraz. bende 4060'ın 16 gb versiyonunu alıp 1 yıl idare edip sonrasında upgrade ederim diye düşündüm.
Şimdi hatırladım. Siz bilirsiniz pek bir yorum yapmaya gerek yok paranızı çöpe atmış olucaksınız. Attığım sistemde kötü performansa sahip denilecek 1 tane ürün yok. Ekran kartı soğutma konusunda performansı gayet tatmin edici vs vs.

Telefonunu Çıkra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
AORUS serisi > Gaming OC > Eagle > Windforce (40 serisinde hala kötü durumda sebebini bilmiyorum. Hurafeyse falan bir fikrim yok)

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
4060 alcaksan 8 gb olanını al derim boşa fazla para verme zaten 4060ti ların yetmediği durumda vram kurtarmayacak direk ekran kartları yetmeyecek isterse 40gb olsun . (benim düşüncem tabiki. ha fiyat farkı azdır o zaman değerlendirilebilir)

KS

yasirturkan1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
4060 alcaksan 8 gb olanını al derim boşa fazla para verme zaten 4060ti ların yetmediği durumda vram kurtarmayacak direk ekran kartları yetmeyecek isterse 40gb olsun . (benim düşüncem tabiki. ha fiyat farkı azdır o zaman değerlendirilebilir)
4070 bakmaya başladım şu an teşekkür ederim hocam

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri