Giriş Seviyesi Için Anakart

akbay64

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Selam arkadaşlar ,
Düşük bütçeli sistem toplamaya başlayacağım.
Ama anakartı biraz ileri dönük seviye almak istiyorum. Anakart için bütçe 2500 tl. İkinci el düşünmüyorum saçma fiyat veriyolar.
Sistemde O.C yapmak gibi planım yok. işlemci olarak ileride 5600 düşünüyorum.

Şu ana kadar belirlediğim 2 kart var :

Asrock B550m-HDV : 2350 tl
MSI A520M Pro : 2000 tl

Görüş bildirirseniz sevinirim.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
giriş seviyesi istiyorsan herşeyi ucuzdan yapmaya bak çok fazla değişmez hepsi aynı marka isim değişiyor sadece. Sadece benim fikrim. Yoksa ha bu olsun ha şu derken fiyat artıyor.

KS

akbay64

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
giriş seviyesi istiyorsan herşeyi ucuzdan yapmaya bak çok fazla değişmez hepsi aynı marka isim değişiyor sadece. Sadece benim fikrim. Yoksa ha bu olsun ha şu derken fiyat artıyor.
Diğer parçaları düşük seviye alacağımda anakartı ileri dönük alayım dedim.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
Diğer parçaları düşük seviye alacağımda anakartı ileri dönük alayım dedim.
ileriye dönük giriş seviye düşünme. Şöyle söylüyüm işlemci soketleri değişiyor, kartlar değişiyor girişler değişiyor. İleri yönelik olacak diye hem ileride kullanamayacaksın hem e boşa fazla para vermiş olacaksın diye düşünmekteyim.

KS

akbay64

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ileriye dönük giriş seviye düşünme. Şöyle söylüyüm işlemci soketleri değişiyor, kartlar değişiyor girişler değişiyor. İleri yönelik olacak diye hem ileride kullanamayacaksın hem e boşa fazla para vermiş olacaksın diye düşünmekteyim.
Deoğru söylüyorsunda soketler değiştiğinde o paralara biz alasıya zaten bu sistem götürür beni. Baksana benim imza da ki sistemime :D

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
Deoğru söylüyorsunda soketler değiştiğinde o paralara biz alasıya zaten bu sistem götürür beni. Baksana benim imza da ki sistemime :D
Yok zaten soket moket kart giriş illaki bir şey değişir bizim bu anakartlar yetmez 550 olsada aynı 520 olsada. Üst düzey olsa ddr5 son model alsan onunda değişeceği tutar. Sistem öyle bir ilerliyorki ne dizersen diz ekran kartını değişssen işlemci değişmen gerekiyor onu değiştin ram yetmiyor derken sıfırdan alıyoruz. Tavsiyem ucuz olanlarladan devam

KS

akbay64

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Yok zaten soket moket kart giriş illaki bir şey değişir bizim bu anakartlar yetmez 550 olsada aynı 520 olsada. Üst düzey olsa ddr5 son model alsan onunda değişeceği tutar. Sistem öyle bir ilerliyorki ne dizersen diz ekran kartını değişssen işlemci değişmen gerekiyor onu değiştin ram yetmiyor derken sıfırdan alıyoruz. Tavsiyem ucuz olanlarladan devam
aynen. İşte asgeri ücretli olunca böyle ince eleyip sık dokumak gerekiyor. İmzadaki pc artık internet tarayıcısı bile açmakta zorlanmaya başladı da :D ucuz yollu bişeyler bakam dedim.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
aynen. İşte asgeri ücretli olunca böyle ince eleyip sık dokumak gerekiyor. İmzadaki pc artık internet tarayıcısı bile açmakta zorlanmaya başladı da :D ucuz yollu bişeyler bakam dedim.
doğrudur hocam bende 940m li 6. nesil laptop ile 7 yıl takıldım halada film izlemek için kullanırım. Hep bir gün pc dizicez diye çoğu şeyi öğrenmiş olduk :D Sonundada dizdik. Fakat hala bir oyun oynarken alt tab yapasım gelmez, sağa sola tıklamam. Hep kasacakmış takılcakmış gibi hissederim hahaha

KS

akbay64

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
doğrudur hocam bende 940m li 6. nesil laptop ile 7 yıl takıldım halada film izlemek için kullanırım. Hep bir gün pc dizicez diye çoğu şeyi öğrenmiş olduk :D Sonundada dizdik. Fakat hala bir oyun oynarken alt tab yapasım gelmez, sağa sola tıklamam. Hep kasacakmış takılcakmış gibi hissederim hahaha
Bende işte lol oynuyorum 75-80 Fbs de :D

KS

akbay64

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
umarım istediğin sisteme kavuşursun, şimdiden hayırlı olsun. Sistemi alınca önce eski oyunlardan başla yenilerine başlayınca eskiler kötü geliyor uyarıyım.
Yok ya bazı eski oyunların yerini hiç birisi tutmuyor :D
Örn : Command&Conquer Generals zero gibi. Bu oyunun yerini alabilecek bir strateji oyunu bulamadım

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri