google açılmıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Umut Altınışık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Google ye girince ya da google uzantılı bir siteye girmek istediğimde sürekli bağlantınız gizli değil diye bir hata veriyor ve giremiyorum. Her pc kapatıp açtığımda yaşıyorum bu sorunu ve geçici çözüm için regedit den hykey vs vs vs den proxy uzantısını silmek zorunda kalıyorum ondan sonra giriyor. pc kapatıp açınca yine aynı sorun oluyor. Bunun sabit kalıcı bir çözümü var mıdır ?
Yardımı olur mu bundan mı kaynaklı bilmiyorum ama eve 2. pc yi alınca böyle bir sorun oldu daha önce yaşamıyordum böyle bir sorun ilk defa karşıma çıkıyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Tarayıcı ayarlarınızı sıfırlayın. Daha sonra aşağıdakileri deneyin.

Tüm ağ ayarlarınızı sıfırlamak ve Cache dosyalarını silmek için aşağıdakileri uygulayın.
  • @echo off
  • netsh winsock reset
  • netsh winhttp reset proxy
  • netsh int ip reset a.txt
  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /registerdns
  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew
  • netsh advfirewall reset
  • netsh int tcp set global autotuninglevel=normal
  • netsh interface tcp set heuristics disabled
  • del /s /f /q "%userprofile%\Recent\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Prefetch\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Temp\"*.*
  • del /s /f /q "%userprofile%\appdata\local\temp\"*.*
  • exit
Birkaç yöntem ile bunları girebilirsiniz. Birincisi CMD yani Komut istemini yönetici olarak çalıştırıp ilk satır ve son satır hariç tek tek her satırı el ile yazıp her satır sonunda ENTER tuşuna basıp komutun tamamlanmasını beklemek ve sonraki satıra geçmek. Diğer yöntem ise bir Not Defteri açın ve yukarıdaki kodları yazın yada kopyala yapıştır yapın. Dosya / Kaydet deyip Masaüstünü seçin ve Kayıt türü ayarını Tüm dosyalar yapın. Daha sonra dosyaya bir isim verin. Örneğin Reset.bat burada Reset dosya adı .bat dosya tipi oluyor. Yani bir isin verip sonuna .bat yazacaksınız. Daha sonra Kaydet deyin. Bu oluşan dosyayı masaüstünde bulup sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştıracaksınız ve bir siyah DOS ekranı açılacak. İşlemleri uygulayacak ve DOS ekranı kapanacak. Eğer bir onay vs. isterse yada bir işlemde çok uzun süre takılırsa ki 1 dk. sürecektir en uzun işlem bundan uzun sürerse bir tuşa basıp geçebilirsiniz. İlk boşluğa kadar olan kod kısmı interneti komple sıfırlayacak ve diğer kısım sistemdeki kalıntı dosyaları temizleyecek. İşlemlerden sonra DOS ekranı kapanacak ve siz sistemi yeniden başlatacaksınız. Sistem açıldığında biraz bekleyin yeniden ayarlamalar yapılacak otomatik olarak sonra internet gelecek. Tekrar deneyin sorun devam ediyor mu bakın.

İşe yaramaz ise modeme sabit IP ve DNS ile bağlanın. Buda işe yaramaz ise sonrasına bakarız.

KS

Umut Altınışık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
ugur.gozaydin' Alıntı:
Tarayıcı ayarlarınızı sıfırlayın. Daha sonra aşağıdakileri deneyin.

Tüm ağ ayarlarınızı sıfırlamak ve Cache dosyalarını silmek için aşağıdakileri uygulayın.
  • @echo off
  • netsh winsock reset
  • netsh winhttp reset proxy
  • netsh int ip reset a.txt
  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /registerdns
  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew
  • netsh advfirewall reset
  • netsh int tcp set global autotuninglevel=normal
  • netsh interface tcp set heuristics disabled
  • del /s /f /q "%userprofile%\Recent\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Prefetch\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Temp\"*.*
  • del /s /f /q "%userprofile%\appdata\local\temp\"*.*
  • exit
Birkaç yöntem ile bunları girebilirsiniz. Birincisi CMD yani Komut istemini yönetici olarak çalıştırıp ilk satır ve son satır hariç tek tek her satırı el ile yazıp her satır sonunda ENTER tuşuna basıp komutun tamamlanmasını beklemek ve sonraki satıra geçmek. Diğer yöntem ise bir Not Defteri açın ve yukarıdaki kodları yazın yada kopyala yapıştır yapın. Dosya / Kaydet deyip Masaüstünü seçin ve Kayıt türü ayarını Tüm dosyalar yapın. Daha sonra dosyaya bir isim verin. Örneğin Reset.bat burada Reset dosya adı .bat dosya tipi oluyor. Yani bir isin verip sonuna .bat yazacaksınız. Daha sonra Kaydet deyin. Bu oluşan dosyayı masaüstünde bulup sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştıracaksınız ve bir siyah DOS ekranı açılacak. İşlemleri uygulayacak ve DOS ekranı kapanacak. Eğer bir onay vs. isterse yada bir işlemde çok uzun süre takılırsa ki 1 dk. sürecektir en uzun işlem bundan uzun sürerse bir tuşa basıp geçebilirsiniz. İlk boşluğa kadar olan kod kısmı interneti komple sıfırlayacak ve diğer kısım sistemdeki kalıntı dosyaları temizleyecek. İşlemlerden sonra DOS ekranı kapanacak ve siz sistemi yeniden başlatacaksınız. Sistem açıldığında biraz bekleyin yeniden ayarlamalar yapılacak otomatik olarak sonra internet gelecek. Tekrar deneyin sorun devam ediyor mu bakın.

İşe yaramaz ise modeme sabit IP ve DNS ile bağlanın. Buda işe yaramaz ise sonrasına bakarız.

dediğiniz işlemleri yaptım google de sizin forumunuzu arattım açıldı teşekkür yanıtı vermek için 2. sekmede youtube giriyim bi müzik açiyim dedim bağlantı hatasını tekrar verdi. Son sizin forum sayfasını f5 yaptım o da gitti aynı hatayı verip. Masaüstündeki dediğiniz işlemi tekrar yönetici olarak çaıştırıp işlem bittikten sonra resetledim pc yi sonuç değişmedi ilk siteye giriyo ikinci herhangi bir siteye girmiyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
İşe yaramaz ise modeme sabit IP ve DNS ile bağlanın demiştim bunu denediniz mi?

Eğer oda işe yaramaz ise şunları deneyin.

• Sistem saatinizi ve tarihinizi kontrol edin. Eğer dünya saatinden ve tarihinden farklıysa sorun budur.
  • Windows güncellemeleriniz var mı kontrol edin ve varsa yapın. Aynı şekilde BIOS güncellemesiniz varsa onunda yapılması ağ kartı odaklı bir sorun varsa çözecektir.
  • Tarayıcının Gizli Mod özelliği ile arama yapmayı deneyin. İşe yararsa tarayıcınızı silip tekrar kurun ki CCleaner öneririm kaldırma işlemi için.  
  • Ağ kartınızı komple silin ve yeniden yükleyin. Bunun için yine CCleaner yazılımını öneririm.
  • Antivirüs yazılımınızı devre dışı bırakıp deneyin ki buna Windows Defender dahil. 

KS

Umut Altınışık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
ugur.gozaydin' Alıntı:
İşe yaramaz ise modeme sabit IP ve DNS ile bağlanın demiştim bunu denediniz mi?

Eğer oda işe yaramaz ise şunları deneyin.

• Sistem saatinizi ve tarihinizi kontrol edin. Eğer dünya saatinden ve tarihinden farklıysa sorun budur.
  • Windows güncellemeleriniz var mı kontrol edin ve varsa yapın. Aynı şekilde BIOS güncellemesiniz varsa onunda yapılması ağ kartı odaklı bir sorun varsa çözecektir.
  • Tarayıcının Gizli Mod özelliği ile arama yapmayı deneyin. İşe yararsa tarayıcınızı silip tekrar kurun ki CCleaner öneririm kaldırma işlemi için.  
  • Ağ kartınızı komple silin ve yeniden yükleyin. Bunun için yine CCleaner yazılımını öneririm.
  • Antivirüs yazılımınızı devre dışı bırakıp deneyin ki buna Windows Defender dahil. 

pk4bgxd

Yukarıdaki linke eklediğim görselde de gösterdiğim gibi sorun kendi kendine tekrarlanıyor. Kayıt defterinde seçtiğim proxysetting isimli dosyayı silmeden internete giremiyorum ve bunu her bilgisayarı kapatıp açtığımda yapmam lazım.
Söylediğiniz işlemleri yaptım. Ip ve dns sabitledim - virüs programını kapattım - tarih saat bölge vs normal - gizli sekmede kontrol ettim - ilk başta söylediğiniz masaüstüne dosya atayıp yönetici olarak çalıştırdım fayda etmedi. En son bios güncellemesi yaptım. Pc formatladım düzelmiyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
  1. Kayıt defteri kısmındaki Proxy isimli 2 dosyayı silin.
  2. Daha sonra Windows ayarları > Ağ ve İnternet > Ara sunucu kısmında Otomatik ara sunucu kurulumu ayarını Ayarları otomatik olarak algıla kısmının aktif olduğundan emin olun.
  3. C:\Windows\System32\drivers\etc konumuna girin ve hosts dosyanızı hosts.old olarak adlandırın. Eğer bir yönetici onayı isterse onay verin yok izin vermez ise dosyayı kesip masaüstüne alın. Daha sonra bir text editörü açın. Not Defteri olur varsa Notepad++ olabilir açın ve aşağıdaki kodu yapıştırıp ve kaydet deyin. Kaydet penceresinde dosya adını hosts yapın ve Dosya türü(Kayıt türü) ayarını Tüm Dosyalar(All types) yapın ve kaydedin. Bu oluşturduğunuz dosyayı 3 numaralı konuma yapıştırın. 
Yapıştırılacak metin;

• # Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
    #
    # This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
    #
    # This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
    # entry should be kept on an individual line. The IP address should
    # be placed in the first column followed by the corresponding host name.
    # The IP address and the host name should be separated by at least one
    # space.
    #
    # Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
    # lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
    #
    # For example:
    #
    #      102.54.94.97    rhino.acme.com          # source server
    #      38.25.63.10    x.acme.com              # x client host

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
    # 127.0.0.1      localhost
    # ::1            localhost
Sistemi yeniden başlatın ve böyle bir deneyin.

Buda işe yaramaz ise sisteminizde bir yazılımı yada virüs sorun yaratıyor olabilir. Format attığınızda önceki sistemde kullandığınız yazılımları tekrar kuruyorsanız Crack yazılım olur veya başka bir 3. parti yazılım olur yada belli bir siteye giriyorsunuzdur antivürüs olmadan o siteden bir virüs yiyorsunuzdur bunlara dikkat edilmeli veya biçimlendirmediğiniz diskleri yada USB bellekleri aynı sistemde kullanıyorsanız format atmanız bir işe yaramaz.

KS

Umut Altınışık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
ugur.gozaydin' Alıntı:
  1. Kayıt defteri kısmındaki Proxy isimli 2 dosyayı silin.
  2. Daha sonra Windows ayarları > Ağ ve İnternet > Ara sunucu kısmında Otomatik ara sunucu kurulumu ayarını Ayarları otomatik olarak algıla kısmının aktif olduğundan emin olun.
  3. C:\Windows\System32\drivers\etc konumuna girin ve hosts dosyanızı hosts.old olarak adlandırın. Eğer bir yönetici onayı isterse onay verin yok izin vermez ise dosyayı kesip masaüstüne alın. Daha sonra bir text editörü açın. Not Defteri olur varsa Notepad++ olabilir açın ve aşağıdaki kodu yapıştırıp ve kaydet deyin. Kaydet penceresinde dosya adını hosts yapın ve Dosya türü(Kayıt türü) ayarını Tüm Dosyalar(All types) yapın ve kaydedin. Bu oluşturduğunuz dosyayı 3 numaralı konuma yapıştırın. 
Yapıştırılacak metin;

• # Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
    #
    # This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
    #
    # This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
    # entry should be kept on an individual line. The IP address should
    # be placed in the first column followed by the corresponding host name.
    # The IP address and the host name should be separated by at least one
    # space.
    #
    # Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
    # lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
    #
    # For example:
    #
    #      102.54.94.97    rhino.acme.com          # source server
    #      38.25.63.10    x.acme.com              # x client host

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
    # 127.0.0.1      localhost
    # ::1            localhost
Sistemi yeniden başlatın ve böyle bir deneyin.

Buda işe yaramaz ise sisteminizde bir yazılımı yada virüs sorun yaratıyor olabilir. Format attığınızda önceki sistemde kullandığınız yazılımları tekrar kuruyorsanız Crack yazılım olur veya başka bir 3. parti yazılım olur yada belli bir siteye giriyorsunuzdur antivürüs olmadan o siteden bir virüs yiyorsunuzdur bunlara dikkat edilmeli veya biçimlendirmediğiniz diskleri yada USB bellekleri aynı sistemde kullanıyorsanız format atmanız bir işe yaramaz.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Olmuyor düzelmiyor. Lanet olası " ProxySettingsPerUser " isimli dosya geri gelip duruyor. Artık her bilgisayarı açtığımda kayıt defterinden bunu silip silip durucam. Diğer proxy dosyası silindi geri gelmedi ama bu nedense geri geliyor. Olmayınca olmuyor :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri