Google Chrome renk sorunu

floow03

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Beyler ben valorant oynarken renk ayarı yapıyorum, canlılığı falan arttırıyorum ama geçen gün neden bilmiyorum, durduk yere chrome'un renkleri de canlılaştı. Yani doygunluğu arrtı ve düzeltemiyorum. Bunu nasıl eski haline getirebilirim? Amd ekran kartı var, diğer tarayıcılar böyle değil sadece chrome böyle. Driver menüsünden oyunu seçip sadece ona renk ayarı yapabiliyorsun ancak chrome nasıl seçildi ve renk ayarı yapıldı bilmiyorum

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Beyler ben valorant oynarken renk ayarı yapıyorum, canlılığı falan arttırıyorum ama geçen gün neden bilmiyorum, durduk yere chrome'un renkleri de canlılaştı. Yani doygunluğu arrtı ve düzeltemiyorum. Bunu nasıl eski haline getirebilirim? Amd ekran kartı var, diğer tarayıcılar böyle değil sadece chrome böyle. Driver menüsünden oyunu seçip sadece ona renk ayarı yapabiliyorsun ancak chrome nasıl seçildi ve renk ayarı yapıldı bilmiyorum
Google Chrome'dan başka tarayıcı ile denediniz mi ? (Opera GX,Brave vs. ama önerdiğim 2 tarayıcı bunlar ram çok kullanmıyorlar uzun süre kullandım.)

KS

floow03

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
opera denedim onda renkler böyle değil, chrome ile bir sorunum yok ama renkler amd driveri yüzünden bir şekilde, aşırı derecede doygunlaştı

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
opera denedim onda renkler böyle değil, chrome ile bir sorunum yok ama renkler amd driveri yüzünden bir şekilde, aşırı derecede doygunlaştı
Amd driver çok kullanmadığım için fikir üreteceğim bütün renk ayarlarını sıfırlayın düzeldi ise istediğiniz oyunda tekrar yapınız.Yaptığınızda gene aynı sorunla karşılaşırsanız aklıma başka fikir gelmiyor araştırmam lazım o konuda o yüzden deneyin ona göre geri dönüz yapın o zamana kadar araştırayım.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Adres çubuğuna chrome://flags yazarak Force color profile seçeneğini default yapıp dener misiniz ?
Eğer çözülmezse reset all diyerek tüm ayarları sıfırlamayı deneyebilirsiniz.
Google Chrome yetkilisi tarafından paylaşılan bilgi.

KS

floow03

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Denedim ama malesef olmadı, %90 ihtimalle amd driver'i ile alakalı. Bir şekilde chrome'un renklerini canlılaştırmış ama nasıl bilmiyorum

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Denedim ama malesef olmadı, %90 ihtimalle amd driver'i ile alakalı. Bir şekilde chrome'un renklerini canlılaştırmış ama nasıl bilmiyorum
Rahatsız etmiyorsa kullanılabilir gibi duruyor. Başka çözüm bulamadım maalesef. Otomatik bir ayar açmışta olabilirsiniz. Veya Chrome güncellenmiş olabilir. Garip bir soru olacak ama adınız emin mi ?

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
817
Çok fazla uğraşmak istemiyorsanız ve diğer tarayıcılarınızda durum normal olduğu için Chrome Beta sürümüne geçmeyi deneyebilirsiniz.

Kararsız bir sürüm değil yani güncelleme ile bozulmaz, normal sürüme göre biraz daha sık güncelleme alır ama güncellemeler otomatik olduğu için bu sizi rahatsız etmez ve yeni gelecek olan özellikleri daha erken deneyimleme fırsatı sunar

Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin.

DDU Rehber:

Rezanix

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yaklaşık 1 aydır aşırı doygunluk sorunu bende de var. Bendeki sadece Chrome'da değil tüm Windows'da aynı. Sorunu düzeltmek için her yerde çözüm aradım, birçok şey yaptım fakat bir etkisi olmadı. Ekran kartı modelini ve monitör modelini söyler misin?

KS

floow03

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Yaklaşık 1 aydır aşırı doygunluk sorunu bende de var. Bendeki sadece Chrome'da değil tüm Windows'da aynı. Sorunu düzeltmek için her yerde çözüm aradım, birçok şey yaptım fakat bir etkisi olmadı. Ekran kartı modelini ve monitör modelini söyler misin?
RX 6700xt var, monitör olarak MSI Optix MAG274QRF-QD var

KS

floow03

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
evet sapphire, sadece chrome'da böyle bir sorun var

Rezanix

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
evet sapphire, sadece chrome'da böyle bir sorun var
Benimki de Sapphire, bende tüm Windows'da aynı sorun var maalesef.

1663251297580.png

Telefondan fotoğraf çekince belli olmuyor fakat renkler gerçekten çok doygun ve rahatsız edici. Özellikle kırmızı ve beyaz renklerde doygunluk çok daha belli oluyor.

KS

floow03

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
driver'dan ekran kısmına bak, özel renk açıksa kapat. Eğer oyunlarda özel renk açıkça o da etkiliyor masaüstünü

Rezanix

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
driver'dan ekran kısmına bak, özel renk açıksa kapat. Eğer oyunlarda özel renk açıkça o da etkiliyor masaüstünü
Özel renk her zaman kapalıda kullanıyordum, renk ayarlarına hiç dokunmadım, kendiliğinden böyle oldu. Şu an aşırı doygun renk gözümü almasın diye 2 haftadır özel renk kısmından "Renk Sıcaklığı Kontrolü" ayarını açık kullanıyorum. Gözümü çok yormaması adına kendime ufaktan böyle bir geçici çözüm ürettim ama eski hali gibi değil.

1663258088328.png

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri